WhatsApp Beta, mesajları grup sohbetlerine iletme konusunda kısıtlamalar getiriyor

WhatsApp görünüşe göre iOS mesajlaşma uygulamasında mesajları diğer grup sohbetlerine iletme konusunda yeni kısıtlamalar getiriyor ve değişiklik yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabilir.

Sosyal medya platformlarının, diğer kullanıcılarla kolayca paylaşılabilen bir spam ve yanlış bilgi yatağı olduğu bilinmektedir. Meta'nın sahibi olduğu WhatsApp, yanlış bilgilerin yayılmasını sınırlamaya çalışıyor gibi görünüyor ve mesajların yayılmasının sınırlarını test etmeye başlıyor.
Daha önce, Android uygulamasının beta sürümünde görülebiliyordu. WABetaInformation , iOS için WhatsApp'ın beta sürümünün artık iletilen bir mesajın kat edebileceği mesafeyi sınırlayan bir özelliğe sahip olduğunu bildiriyor . Beta kullanıcıları bir mesajı grup sohbetine bir kez iletebilse de, aynı mesaj diğer grup sohbetlerine iletilemez.

Uygulamadaki ekran görüntüsü "Yönetilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir" diyor. Sınırın yalnızca önceden iletilmiş iletiler için geçerli olduğu rapora eklendi; bu, orijinal iletinin yazarının orijinal iletiyi aynı sınırlama olmaksızın diğer kullanıcılara göndermeye devam edebileceği anlamına gelir.

Bu özellik mesajlaşma uygulamasının beta sürümünde görünse de genel sürüme ne zaman geçeceği bilinmiyor. Ancak, önümüzdeki haftalarda daha fazla beta kullanıcısına sunulacak gibi göründüğünden, kısa bir süre sonra daha yaygın hale gelebilir.

Dezenformasyon, teknoloji şirketlerinin yıllardır çözmeye çalıştığı ve milletvekillerinin de dikkatini çeken bir sorun. Temmuz 2021'de senatörler, sağlıkla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için yeterince yapmayan Bölüm 230 korumalarını sosyal medyadan kaldıracak bir yasa tasarısı sunmaya çalıştı.
To Top