Windows 11'de Tanrı Modu nasıl etkinleştirilir

Windows 11 geçen yıl piyasaya sürüldü ve yavaş yavaş (umarım Microsoft için) Windows PC'ler arasında baskın işletim sistemi haline geliyor.Ne de olsa, bu tartışmalı bir sürüm, öncekilerden farklı olarak, birçok eski PC'nin partiden dışlanması nedeniyle katı gereksinimlere tabiydi. Açıkçası, bu Windows ve insanlar zaten kısıtlamaları aşmanın ve Windows 11'i şirketin gereksinimlerini karşılamayan bir bilgisayara yüklemenin bir yolunu buldular. Microsoft buna izin verir, ancak yine de önermez. Windows 11 farklı bir işletim sistemi olmaya çalışıyor ancak Windows 10'un DNA'sı ile çok ortak noktası var. Elbette, yeni Başlat menüsü, Ayarlar uygulaması ve daha fazlasıyla düz kullanıcı deneyimini daha da genişletmeye çalışıyor. Bu Windows ile Microsoft, sonunda eski Windows 7 benzeri menülerden kurtulmayı umuyor.

Yeni Windows 11, aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için bir arama çubuğuna sahip güzel bir ayarlar uygulaması sunar. Ancak, bazı ileri düzey kullanıcılar yine de bu menünün kendilerine uygun olmadığını göreceklerdir. Yine de eski Kontrol Paneli seçeneklerine erişebilirsiniz ve bunlar Dublajlı Tanrı Modu özelliği aracılığıyla kullanılabilir. Bu, 200'den fazla ayara sezgisel bir şekilde hızlı erişim sağlar.

Tanrı Modu, Kontrol Panelinde bulunan seçeneklerin çoğuna veya tümüne kısayollar içeren basit bir klasördür. Sonunda, tüm kısayollar, kafa karıştırıcı kontrol paneli arayüzünde gezinmek zorunda kalmadan hizalandığından gerçekten kullanışlıdır. Bu ayarları etkinleştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, Tanrı Moduna ( aracılığıyla) girmenize yardımcı olacak hızlı bir kılavuz burada .

Windows 11'de Tanrı Moduna Nasıl Erişilir

Windows 11'de tanrı moduna erişmek o kadar da zor değil. İlginçtir ki, bu çok riskli bir prosedür değildir, ancak yalnızca aracılık deneyiminiz varsa devam etmenizi öneririz. Aksi takdirde, bunu yapmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturduğunuzdan emin olun. Bilgisayarınızı paylaşıyorsanız ayrı bir kullanıcı hesabı oluşturmanın iyi bir fikir olabileceğini belirtmekte fayda var. Sonuçta, muhtemelen birinin ekstra ayarlarla uğraşmasını istemezsiniz. Her durumda, öğrenmeye devam edelim. süreç basit

  • Masaüstünüzde yeni bir klasör oluşturun. Alanı sağ tıklayıp temizlemeniz, YENİ'ye gitmeniz ve bir klasör seçmeniz yeterlidir.
  • Klasörü tırnak işaretleri olmadan aşağıdaki adla adlandırın: " Tanrı modu. {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}”


  • Bazı durumlarda kullanmak istediğiniz ayarın Ayarlar uygulamasıyla değiştirildiğini ve kısayolun klasik Denetim Masası yerine bu uygulamayı açacağını belirtmekte fayda var.
  • Standart bir klasör oluşturduğunuz için, daha da hızlı erişim için ayar kısayollarını doğrudan masaüstünüze kopyalayabilirsiniz. İstediğiniz ayarı masaüstünüze sürükleyip bırakmanız gerekecek ve ardından erişim çok kolay olacaktır.


Windows 11'deki bazı eski tarz ayarlara erişmek istiyorsanız, özellikle Microsoft klasik Kontrol Panelini işletim sisteminin bağırsaklarına daha fazla ittiğinden, Tanrı Modu bunu yapmanın en kolay yoludur. Ayarların çoğu artık karmaşık gezinme ve çeşitli sayfaların arkasına gizlenmiştir, bu nedenle her şeyin tam olarak düzenlendiği bir klasöre sahip olmak çok faydalı olabilir. Ayrıca, Tanrı Modunu kapatmak istiyorsanız, klasörü silmeniz yeterlidir. Seçenekler arama yoluyla kullanılabilir olmaya devam edecek, ancak kısayolları kaldıracaksınız.

Çözüm

Belki herkesin Windows 11 tanrı moduna ihtiyacı yoktur. Ancak Windows 7 gibi uzun süre Windows'un eski sürümlerine takılıp kalanlar, Windows 11'deki bazı ayarları mutlaka kaçıracaktır. Tanrı Modu, kaçırdığınız bazı ayarlara kolay erişim sağlar.To Top