Xperia 1 IV'ün büyük ölçüde geliştirilmiş kamera sistemi, onu delicesine pahalı hale getirebilir

Sony'nin bir sonraki premium telefonu  Xperia 1 IV'ün önemli ölçüde yükseltilmiş bir kamera sistemini ve yeni bir Snapdragon çipini sallaması bekleniyor ve bu, birkaç yeni söylentiye göre fiyat artışına yol açabilir.


Sony Xperia 1 III, 12 MP ana kamera, 12 MP telefoto sensör, 12 MP ultra geniş birim ve 0,3 MP derinlik modülüne sahip dört kameralı bir diziyle birlikte gelir. Halefinin 48MP ana kamera, 48MP (veya muhtemelen 50MP) ultra geniş açılı kamera, 48MP telefoto ünitesi ve periskop telefoto kamera sunacağı söyleniyor. 
Bu gerçekten yüksek çözünürlüklü bir sistem olurdu ve Xperia 1 IV'ü 2022'nin en iyi kameralı telefonu yapabilirdi . 

Ayrıca telefonun, görünüşe göre TSMC'nin 4nm işlemi kullanılarak üretilecek olan Snapdragon 8 Gen 1 Plus'a sahip olabileceği söyleniyor. Çipin Snapdragon 8 Gen 1'den daha pahalı olduğu söyleniyor Görünüşe göre 16 GB'a kadar RAM ve 512 GB depolama ile eşleştirilecek.

Diğer söylentiler arasında 6.5 inç 120Hz ekran, 45W hızlı şarj destekli 5.000mAh pil, fiziksel parmak izi okuyucu, özel deklanşör düğmesi ve 3,5 mm kulaklık girişi yer alıyor.

Xperia 1 III, 1.299,99 dolardan başlıyor ve bu da Apple, Samsung ve Google'ın amiral gemisi telefonlarına popülaritesinin neden hiçbir yerde yakın olmadığını açıklıyor. Sony ne yazık ki geçmişten ders almamaya kararlı görünüyor. Xperia 1 IV'ün selefinden yüzde 6 ila 20 daha pahalı olduğu söyleniyor . Görünüşe göre telefon, kamera sistemi ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 Plus nedeniyle daha pahalıya mal olacak ve Sony, maliyet artışını tüketicilere yansıtacak gibi görünüyor.

Xperia 1 IV'ün Çin'de en az 8.999 yuan'dan (~1.415$) başlaması bekleniyor, bu da onu Xperia 1 III'ten 500 yuan (~79$) daha pahalı hale getirecek. Japon şirketin telefonu Mayıs ayında açıklaması bekleniyor ancak muhtemelen bundan birkaç ay sonra piyasaya sürülecek.
To Top