Android 13 Duvar Kağıdı Karartma Özelliği Kodlarda Görüldü; İşte Nasıl Çalışır

 Duvar Kağıdı Karartma, Mart ayında Android 13'ün bir parçası olarak konuşulmuştu. Şimdi özellik, bazı yeni bilgilerle detaylandırıldı.

Google'ın bize Android 13'e gelecek tüm özelliklere ayrıntılı bir bakış vermesine neredeyse 24 saat kaldı. Ancak, yıllardan beri olduğu gibi, beta sürümü çoktan çıktı ve şimdiden bazı özellikleri ortaya çıkardı. 9to5 Google tarafından bulunan en son duvar kağıdı karartma özelliğidir. Bu, web sitesi tarafından APK kodunda tespit edildi. Özellik, Mart ayında Android 13'ün bir parçası olarak konuşulurken, bu kez özellik bazı yeni bilgiler ve Android akıllı telefonlarınızda nasıl çalışacağı ile detaylandırıldı.


Android 13 Duvar Kağıdı Karartma Özelliği: Nasıl Çalışabilir?

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni Android 13 özelliği, ahizenin duvar kağıdını karartarak parlaklık seviyesini düşürecek. Bu, geceleri ekranı izlerken gözlerinizi yormaz. Kodlarda da görüldüğü gibi, bu duvar kağıdı karartma özelliği isteğe bağlı olacak ve Dijital Denge ayarları altındaki Uyku Vakti Modunda zorunlu olmayacak. Özelliğin duvar kağıdını ne kadar karartacağı tam olarak bilinmese de telefonun etrafındaki ortamın ne kadar karanlık olduğuna bağlı olarak %50 hatta %25'e ulaşacağı tahmin ediliyor. Simgelerin, arama çubuğunun ve diğer öğelerin değil, yalnızca arka plan duvar kağıdının karartılacağını eklemeye değer. %100 loş sürüm aslında siyah bir arka plandır.

Ayrıca, özelliğin yavaş yavaş kullanıcı tarafından ayarlanan karartma düzeyine mi ineceği yoksa belirli bir olay için mi kararacağı belli değil. Bununla birlikte, özellik, Rahatsız Etmeyin modu, telefonun Her Zaman Açık ekranını devre dışı bırakma ve daha fazlası gibi diğer Dijital Denge özelliklerine ek olarak gelecek.Google IO 2022'de daha fazlası

Google'ın bu Android 13 özelliği hakkında IO 2022 geliştirici konferansında ayrıntılı olarak konuşmasını bekliyoruz. Ayrıca Fotoğraf Seçici, Hızlı Ayarlar Kutucuğu, Genişletilmiş tasarladığınız Malzeme, Misafir Profilinde Uygulama Kurulumu, yeni Hızlı Ayarlar kutucuğu ve çok daha fazlası dahil olmak üzere diğer özellikler hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

Google IO, Google Kampüsü'nde gerçekleştirilecek ve 12 Mayıs, 12:30 AM IST'de YouTube'da canlı olarak yayınlanacak.

To Top