Apex Legends Mobile incelemesi: Bazı iyileştirmelere sahip en eğlenceli mobil nişancı oyunu

Apex Legends Mobile, harika bir karakter listesi ve hızlı hareket sayesinde hem sıradan hem de profesyonel oyuncular için heyecan verici bir nişancı deneyimi sunuyor.


Respawn, çok beklenen Apex Legends Mobile'ı Salı günü Android ve iOS'ta başlattı. Oyun daha önce kapsamlı beta testlerinden ve 10 bölgede yumuşak bir lansmandan geçmişti. Apex Legends Mobile, hem sıradan hem de profesyonel oyuncular için heyecan verici bir nişancı deneyimi sunuyor. Apex Legends Mobile, PC ve konsol sürümleri gibi, düşmanlarınızı yenmek için benzersiz yeteneklere sahip çok çeşitli karakterler arasından seçim yaptığınız, oynaması ücretsiz bir oyundur. Apex Legends Mobile, bu karakterler sayesinde Fortnite, Battlegrounds Mobile India ve Free Fire Max'e kıyasla çok daha farklı bir oyun gibi geliyor.

Apex Legends Mobile, Apex Legends'ın bir PC'den mobile bağlantı noktasından çok daha fazlasıdır. Oyun, mobil cihazlara özel bir efsane olan Fade ile birlikte avantajlar sistemi gibi yalnızca mobil cihazlara yönelik bazı mekaniklere sahiptir. Bununla birlikte, Apex Legends Mobile'ın temel oyun deneyimi, tıpkı PC ve konsol sürümleri gibi kalır. Apex Legends Mobile'daki keskin silah sesleri ve hızlı hareket, diğer mobil nişancı oyunlarından farklı bir his veriyor. BGMI ve Free Fire Max, nişancılar için ciddi bir yaklaşıma sahip gibi görünse de, Apex Legends Mobile, geniş karakter listesi ve benzersiz yetenekleri sayesinde çok daha eğlenceli ve ödüllendirici hissediyor.

Kontrollerin biraz iyileştirilmesi gerekiyor

Mobil atıcılardaki dokunmatik kontroller her zaman biraz dağınık hissettirmiştir ve bazı gecikme sorunları vardır. Apex Legends Mobile'da karakter yetenekleri için gereken bazı ek düğmelerle kontroller daha da sıkışık geliyor. Apex Legends Mobile gibi oyunlarda kumanda kullanmak, daha sezgisel bir oyun deneyimi için daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Oyun, denetleyici girişini desteklese de, henüz uygun şekilde optimize edilmemiştir. Aynı düğme birden fazla eylem için kullanıldığından, düğme istemleri her yerde görünür. Örneğin, bir Xbox kumandasındaki 'X' düğmesi, içinde bulunduğunuz duruma bağlı olarak eşyaları almak/bırakmak, son işlemcinizi yapmak ve silahınızı yeniden doldurmak için kullanılır. bir silahlı çatışma sırasında silah, ancak yanlışlıkla düşmüş bir düşmana son işlem yaparsınız.

Diğer mobil atıcılara benzer şekilde Apex Legends Mobile, dokunmatik kontrol düzenini tercihinize göre özelleştirmenize olanak tanır. Ancak, bir kontrol cihazında oynamak, Apex Legends Mobile'daki dokunmatik kontrollerden biraz daha hızlı görünüyor. Umarım, Respawn, gelecekteki güncellemelerle Apex Legends Mobile'da dokunmatik kontrollerin yanı sıra kontrolör desteğini de iyileştirecektir.

Avantaj sistemi

Apex Legends Mobile, tam lansmanda eklenen, mobil cihazlara özel yeni avantajlar sistemine sahiptir. Avantajlar sistemi, bir Efsane için sadece oyunu o karakterle oynayarak becerilerin kilidini açmanıza izin verir. Bu beceriler bir Efsanenin yeteneklerini geliştirerek onları daha da ölümcül hale getirir. Örneğin, Bangalore için bir avantaj, 3 yerine 4 sis atmasına izin verir. Her Efsanenin mevcut yeteneklerini geliştiren kendi avantajları vardır.

Android'de performans sorunları

Samsung Galaxy S20 FE 5G ve iPhone 11'de Apex Legends Mobile oynarken, oyunun iPhone'da çok daha akıcı çalıştığını deneyimledim. Android'deki hemen hemen her battle royale maçında, oyun gecikiyor ve siz The World's Edge'e düşmek üzereyken haritayı yavaş yavaş oluşturuyor. Bunun yanı sıra, oyun zaman zaman savaş royasında ve TDM modlarında gecikirdi. iPhone 11'de bu sorunlardan hiçbirini yaşamadım. Samsung Galaxy S20 FE'nin nispeten üst düzey bir Android telefon olduğunu da belirtmek gerekir, ancak performans sorunları oldukça dikkat çekicidir. Düşük kaliteli Android cihazlarda durum çok daha kötü olabilir. Neyse ki Apex Legends Mobile, Respawn bu sorunları çözene kadar daha iyi performans için grafik kalitesini düşürmenize olanak tanıyan grafik ayarlarını özelleştirmenize izin veriyor.

Apex Legends Mobile inceleme kararı

Apex Legends Mobile, mobil cihazlara özgü bazı ek özelliklerle Apex Legends'ın eğlenceli ve ilgi çekici nişancı deneyimini mükemmel bir şekilde yakalar. Oyun deneyiminizi önemli ölçüde değiştirebilecek yeni Efsanelerin kilidini açmanıza izin verdiği için oyunu oynamak oldukça tatmin edicidir. Bununla birlikte, Apex Legends'ın şu anda sınırlı sayıda harita ve oyun modu var, bu da oyunu birkaç gün oynadıktan sonra sıkıcı olabilir. Bunlarla birlikte PC ve konsol versiyonundaki tüm Legends henüz Apex Legends Mobile'a eklenmedi.

Respawn, büyük olasılıkla Apex Legends Mobile için yakında gelebilecek birçok yeni içerik planladı. Apex Legends Mobile, tüm kusurlarına rağmen, BGMI ve Free Fire Max'ten çok daha iyi bir nişancıdır. Respawn'ın önümüzdeki aylarda performans sorunları üzerinde çalışması ve kontrolleri geliştirmesi bekleniyor, bu da Apex Legends Mobile'ı piyasadaki en iyi mobil nişancı oyunlarından biri yapabilir.

Editörün değerlendirmesi – 4/5

Artıları:

Harika bir karakter listesi

Eğlenceli ve hızlı çekim deneyimi

Her karakter için yeni avantajlar sistemi

Eksileri:

Dağınık dokunmatik kontroller

Android telefonlarda performans sorunları

To Top