Apple'ın "iCloud Belgelerini ve Verilerini" iCloud Drive'da Birleştirmesi Şimdi Tamamlandı

Geçen Mayıs ayında Apple , iCloud Belgeleri ve Verileri hizmetini Mayıs 2022'de iCloud Drive ile birleştireceğini ve bu geçişin tamamlandığını duyurdu .Bugün güncellenen bir destek belgesinde belirtildiği gibi , daha önce cihazlar arasında dosya senkronizasyonu için "iCloud" Belgelerine ve Verilerine güvenen kullanıcıların, dosyalarını görebilmek için "iCloud Drive"ı açmaları gerekecektir.

Eski belge eşzamanlama hizmetimiz iCloud Belgeleri ve Verileri durduruldu ve yerini iCloud Drive aldı. iCloud Belgeleri ve Verilerini kullandıysanız hesabınız iCloud Drive'a taşınmıştır.

iCloud Belgeleri ve Verileri hizmetini kullandıysanız dosyalarınızı görmek için iCloud Drive'ı açmanız gerekir. iCloud Drive'a geçtiğinizde, kayıtlı dosyalarınızın iCloud'da kullandığı depolama alanı miktarı değişmez.

Apple'ın destek belgesi, iOS aygıtlarında, Mac'lerde ve web'de iCloud.com'da "iCloud Drive" için yönergeler ve minimum sistem gereksinimleri sağlar.

‌iCloud‌ kullanıcılarının büyük çoğunluğunda zaten ‌iCloud Drive‌ etkin olduğundan herhangi bir değişiklik görmezler. Ancak, 2014'te "iCloud Drive" piyasaya sürülmeden önce "iCloud" hesapları olan ve bunu hiç etkinleştirmeyen kullanıcılar, belki de "iCloud Drive"ı destekleyemeyen iOS 8 öncesi ve OS X öncesi Yosemite cihazlarıyla uyumluluğu korumak için, şimdi dosyalarına yeniden erişim kazanmak için açın.

Eski "iCloud" Belgeler ve Veri hizmeti, belirli bir uygulamaya özgü klasörlerde depolanan bulutla senkronize edilmiş verileri tutar ve yalnızca o uygulamadan gelen verilere erişime izin verir. ‌iCloud Drive‌ daha tam özellikli bir eşitleme hizmeti olduğundan, bu dosyaların tümüne artık tek bir konumdan erişilebilir: iOS ve iPadOS'ta Dosyalar uygulaması, macOS'te Finder'ın ‌iCloud Drive‌ bölümü veya iCloud'un ‌iCloud Drive‌ bölümü. com.
To Top