Bu 5 Samsung Galaxy S Serisi Telefon Android 13 Güncellemesini Aldı

Galaxy S22 serisi cihazlar, Şubat 2022'de Android 12 tabanlı One UI 4.1 yinelemesiyle çıkış yaptı. Samsung Galaxy S22 serisi telefonlar, hem beta hem de kararlı sürümlerde Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini alan ilk telefonlar olacak.


2022 amiral gemisi Galaxy S modelleri, 4. nesil Android işletim sistemi güncellemelerini destekler. Koreli teknoloji devi, Android 13 ile başlayarak, Galaxy S22 tüketicilerine Android 16 için büyük bir güncelleme ve 5 yıllık düzenli güvenlik yamaları sözü verdi.

İlk işletim sistemi anahtarından bahsetmişken, Galaxy S22 telefonları sırasıyla Temmuz ayında ve bu yıl içinde Android 13 tabanlı One UI 5.0 Beta ve Stable güncellemesini alacak. Google, Android 13'ü Şubat 2022'de geliştirici önizlemesi olarak yayınladı ve hiçbir Samsung cihazında mevcut değil.

Galaxy S22 serisi için Android 13 tabanlı One UI 5 beta sürümünü bu yıl Temmuz veya Ağustos aylarında bekliyoruz. Program, daha önce olduğu gibi 7 ülkede sunulmalı ve tüketicilerin yeni işletim sistemini ve özellikleri, genel kullanıma sunulmasından aylar önce deneyimlemelerine olanak tanımalıdır.

7 Nisan'da Samsung'un ilk olarak Galaxy S22 serisi cihazlar için Android 13 tabanlı One UI 5'in beta sürümünü sergileyeceği bildirildi

Samsung, Temmuz ayında Android 13 tabanlı One UI 5 beta sürümünü başlatırsa, Ekim ayına kadar iki veya üç ay içinde genel kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz. İlk sunumun Kore pazarında başlaması muhtemel olsa da, OEM, ayak izini kademeli olarak ABD ve Avrupa'ya genişletecek.

To Top