Dune Spice Wars - Grup Rehberi

Bu kılavuzda, Dune Spice Wars'daki her bir fraksiyonda ve bunların en iyi nasıl oynanacağını, bonuslarını ve en iyi danışmanlarını size göstereceğiz.

Dune Spice Wars - Grup Rehberi

Dune Spice Wars genel olarak zor bir oyun, ancak dört farklı fraksiyonu hesaba kattığınızda işler daha da zorlaşıyor. Her hizip temelde aynı şekilde oynasa da, her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır, bu da belirli bir oyun stiline en uygun oldukları anlamına gelir.

Atreides Evi

House Atreides, neredeyse her şeyde diplomaside ve vasatta mükemmel olan Dune Spice Wars'ın en "standart" fraksiyonudur. Atreides  , Landsraad'daki en güçlü konumla başlar ve en iyi seçeneğiniz diplomasi ve siyasi gücü ikiye katlamaktır. Landsraad'ın erken oylarının lehinize gittiğinden emin olun  ve kısa sürede kendinizi rekabette üstün bulacaksınız. 

Atreidesler, Harkonnenler kadar güçlü askeri birliklere sahip olmayabilir, ancak askeri operasyonlar bir fraksiyonun odak noktası da olabilir. Barışçıl İlhak bonusu sayesinde  , Atreides köyleri savaşmadan ele geçirebilir, bu da hızlı bir şekilde genişlemenize ve güçlü bir askeri ağ kurmanıza olanak tanır. Diplomasi ve ordunun bir kombinasyonu da uygun bir seçenektir; Kural  olarak, yeşil ve kırmızı kısımlarda araştırmaya odaklanmanız gerekir .

Genel bir bakış bırakarak, Atreides Hanesi'nin ikramiyelerine bakacağız ve en iyi danışmanları seçeceğiz. Tüm danışmanlar oyun stilinize göre uygundur, ancak deneyimlerimize göre en faydalı olan iki tanesini seçeceğiz.

Atreides Hanesi Bonusları:

Kavga etmeden köyleri barışçıl bir şekilde ele geçirir.

Diğer hizipler, sizinle yapılan anlaşmalardan prestij kaybetmez.

Landsraad'da daha yüksek bir pozisyondan başlayın.

Tarafsız köyler yağmalanamaz.

5000 Hegemony ve Landsraad pozitifinde %10 Solari veya negatifse 105 askeri güç kazanın.

10.000 Hegemonya'da Landsraad için tüzük şartlarını göz ardı eder (oyunu kazanan kararlara oy verebilirsiniz). 

Atreides Evi'nin en iyi danışmanları : 

Tufir Hawat  - Son derece yararlı bir danışman, her ajana ekstra bir özellik verir ve bir operasyon tarafından hedef alındıklarında köylerinizi +%20 oranında arttırır. Bir paketin en iyi faydaları.

Duncan Idaho  - Setches ile bir ittifak size bir avantaj sağlayabilir ve Idaho, ilişkilerde size büyük bir destek sağlar. Aynı zamanda, -%10 yetki için köyleri ilhak ederek daha da hızlı genişlemenizi sağlayabilirsiniz. 

Harkonnen Evi

Harkonnen Hanesi askeri fetihlere odaklanıyor ve  tüm oyundaki en güçlü savaş birimlerine sahipler . Bu nedenle, ordunuza mümkün olduğunca fazla güç vermek için araştırma ağacının kırmızı kısmına büyük yatırım yapmanız gerekecek.

Köyleri olabildiğince çabuk fethetmek cazip  gelse de , kendi köylerinizi güçlendirdiğinizden emin olun . Bu fraksiyon , birimlerin bölgeleri arasında hızla hareket etmesine olanak tanıyan  bir hava alanı ağından yararlanır .

Harkonnen'leri Dominate yoluyla yenmek ve diğer üç fraksiyonu yok etmek en kolayıdır. Bununla birlikte, birçok tarafsız bölgeyi fethetmek bu kazanma koşuluna yardımcı olduğu için hegemonyaya da odaklanabilirsiniz . Hegemonya'yı seçerseniz, Landsraad'a katılmanız ve orada mümkün olduğunca fazla etki elde etmeye çalışmanız gerekir.

Aşağıda Harkonnen Hanesi ve en iyi iki danışman için bonuslar yer almaktadır. Harkonnen Hanesi genel olarak -%10 kaynak üretimi ile başlar, ancak buna karşı koyabilecek yetenekleri vardır. 

House Harkonnen Bonusları :

Zulüm ile köyün kaynak üretimini kısa süreliğine artırır (ancak isyan olasılığını artırır). 

O köydeki her aktif milis için +%5 köy kaynak üretimi kazanın.

Köyünüz baskı altındayken 5.000 hegemonya başına %10 birim gücü ve +%100 ajan yetiştirme hızı kazanın.

Maliyetini ve hazırlık süresini azaltmak için 10.000 Hegemonya görevine bir temsilci atayın, ancak temsilciyi kaybedin.

En İyi Harkonnen Danışmanları : 

Lakin Nefud - Nefud'un yeteneği, bir birim öldüğünde maliyetinin %50'sini iade eder. Bu, askeri odak için son derece yararlıdır. Temel olarak, ordunuzu sürekli olarak saldırıda tutmanıza izin verir.

Fade Rauta  - Kararlarda Yolsuzluk kullanmanıza izin vererek, seçilen herhangi bir hizip için Landsraad itibar kaybına neden olur. Aynı zamanda, Baskıyı daha sık kullanırsanız, Rauta yararlı olabilir ve bir Asi'yi her öldürdüğünüzde size 10 Etki verir.

Fraksiyon Kaçakçıları

Kaçakçılar , ekonomiyi manipüle etmekten ve entrikadan yararlanmaktan en çok fayda sağlar, bu nedenle esas olarak teknoloji ağacının mavi ve turuncu alanlarına odaklanmalısınız. Kaçakçılar çok yavaş bir  gruptur ve bu da çok fazla para ve  daha zayıf askeri birimlerle   yüksek bir ekonomi üretmeye dayanır .

Kaçakçıların en eşsiz yeteneği, diğer birimler tarafından kontrol edilen köylerde küçük üsler kurmanıza izin veren  Yeraltı Dünyası Karargahıdır . Bu üslerde iki bina yuvası ve rakibinizden size kaynak sifonu bulunur.

Kaçakçılar Landsraad'da düşük bir itibarla başladıkları için, erkenden köyleri ele geçirmeye odaklanmalı ve daha sonra geniş bir bölgeniz olduğunda diğer gruplara sızmaya geçmelisiniz. Söylemeye gerek yok, diğer gruplardan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacak casusluk ve ajanlara da yeterince dikkat etmelisiniz.

Kaçakçılar fraksiyonu bonusları :

Karargahı düşman köylerine kurabilirsiniz.

Landsraad'ın kararları için bir ödül belirleyebilirsiniz.

Ek olayların ortaya çıktığı karaborsaya erişimleri var. 

Kaçakçılık tekliflerini açın ve 5000 Hegemonya için 50 Landsrad oyu alın.

Seçkin Paralı Asker birimlerinin kilidini açar - Solari için satın alınırlar ve 10.000 Hegemonya başına %20 güce sahiptirler.

 Kaçakçılar fraksiyonunun en iyi danışmanları :

Staban Tuek  - Bu danışmanla, her Yeraltı Dünyası Karargahı için +0.5 Nüfuz alacaksınız ve her Karargah, yanında bir Karargahı olan başka bölgeler varsa +5 Solari üretir. 

Lingar Bute  - Advisor, mevcut suya dayalı bir karargah kurma maliyetini düşürür. Aynı şeyi bir köyü ilhak etmek için de yapıyorlar.

Fraksiyon Serbest Adamları

Fremenler , hızlı genişleme ve keşiften yararlanan, her yönden iyi bir  gruptur . Ancak, Landsraad'da çok  sınırlı bir etkiye sahipler ve yeterli miktarda oy almak için çok çalışmak gerekiyor. Freemen'ler, diğer gruplara göre daha az malzeme ve su gerektiren mükemmel  birimlere sahiptir , bu nedenle saldırılar yürütmek için harikadırlar.

Özgür Adamlar, askeri hakimiyet veya hegemonya yoluyla kazanmaya , kendi güçlü ordularını kurmaya veya siyeçle ittifak kurmaya odaklanmalıdır . Diğer fraksiyonların aksine, Freemen'lerin Siyeç ile müttefik olması için bir ajan göndermelerine gerek yoktur; yeterli ticaret gerçekleştiğinde bunu basitçe yapabilirler. Ajanların kullanılmadığı bir ittifak, hem kaynaklarda hem de askeri güçlerde size büyük bir avantaj sağlayabilir.

Araştırma açısından, Özgür Adamlar ya askeriye için kırmızı bölüme ya da ekonomi için turuncu bölüme odaklanmalıdır. Birkaç köyü fethedin ve maçın başlarında güçlü bir üs inşa edin, ardından daha fazla hegemonya kazanmak için sınırlarınızı genişletmeye odaklanın.

Freemen fraksiyon bonusları :

Askeri birimlerde -%30 tedarik sızıntısı var.

Kendi bölgeniz dışında siyeç ile ittifaklar kurabilir.

Kum solucanlarını çağırmak ve birimleri hareket ettirmek için çekiç kullanabilir (havaalanlarına erişimi olmayan).

Baharat tarlaları kendi kendine hasat edilir ve  hasat makinesine ihtiyaç duymaz .

Kurcalamalar otomatik olarak yeniden doldurulabilir ve 5000 hegemonyada daha fazla seyahat eden daha iyi solucanlar üretebilir.

Askeri birimler, 10.000 hegemonya başına ne kadar hegemonya sahip olduğunuza bağlı olarak güç kazanacaktır.

Freemen fraksiyonunun en iyi danışmanları:

Stilgar  - Ele geçirdiğiniz her köy siyeç tespitini artırır. Daha fazla siyeç ile takım kurabilir ve köyleri ele geçirmekten daha fazla bonus kazanabilirsiniz. Aynı zamanda sahip olduğunuz her baharat alanı için +1 prestij üretimi kazanırsınız.

Sonbahar  - bu EA, dövüş ve kaç oyun tarzını destekler; birimleriniz her yönde +%10 hız kazanır. Bir birim +%20 Güç ve +2 Zırh alır. Diğer gruplarda isyanları kışkırtmaya odaklanmak istiyorsanız, sonbahar harika bir danışmandır.

To Top