EA, FIFA 22'de 2 Mod için Konsollar Arası Oynatma İşlevini Onayladı

Cross-Play testi artık Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve Stadia için aktif.

EA, FIFA 22'nin iki oyun modu için çapraz oyun işlevselliğini test edeceklerini onayladı . Çapraz oynama işlevi yakında oyunun Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve Stadia sürümlerinde Çevrimiçi Sezonlar ve Çevrimiçi Dostluk Maçları için kullanılabilir olacak.

FIFA 22 için çapraz oyun testi, ekranın sağ alt köşesinde bir widget'ın göründüğü oyunun ana menüsünde artık mevcut. Widget, çapraz oyun testinin etkin olup olmadığını gösterecektir.


Esasen bu işlevsellik, farklı platformlardaki (PS5, Xbox Series X/S, Stadia) oyuncuların birbirleriyle oynayabilmesini sağlayacak. Bu, oyuncuların farklı platformlarda eşleşme bulma ve arkadaşlarıyla oynama yeteneğini en üst düzeye çıkardığı için çok talep edilen bir özelliktir.

EA Şimdi Yeni Nesil Konsollarda ve Stadia'da FIFA 22 için Çapraz Oyun İşlevselliğini Test Ediyor

EA, bu yeni işlevin oynanışı etkilemeyeceğini, ancak eşleştirmeyi hızlandırabileceğini yineliyor. Çevrimiçi Sezonlarda eşleştirme, diğer platformlardan oyuncular da dikkate alınacağından oyuncu havuzunu etkin bir şekilde genişleteceğinden, çapraz oyun etkinleştirildiğinde biraz daha hızlı olabilir.

Oyuncuların hem Çevrimiçi Dostluk Maçlarında hem de Sezonlarda çapraz oyundan yararlanmak için FIFA 22'de çapraz oynamayı etkinleştirmek dışında başka bir ayarlama yapmasına gerek yoktur. Ayrıca, yeni işlevselliğin Çevrimiçi Dostluk Maçları ve Sezonlarla sınırlı olduğu da belirtilmelidir.

EA, hayranlarına bu testin geliştiricilerin gelecekteki oyunlarda daha fazla oyun modunda çapraz oyun uygulama kararını bildireceği konusunda güvence verdi. Ultimate Team gibi modlar, muhtemelen FIFA 23'e kadar gelecek oyunlarda çapraz oyun işlevselliğinden yararlanacaktır.

Oyuncular, Eşleştirme Seçenekleri'ne giderek ve kabul/devre dışı bırak ayarını değiştirerek çapraz oynamayı devre dışı bırakabilir. Bu, EA tarafından oldukça ilginç bir gelişme ve oyunun hayranları tarafından nispeten iyi karşılandı.

To Top