EA Resmi Olarak FIFA'yı Bıraktı, Markasını EA Sports FC'ye Yeniden Markalaştırdı

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Electronic Arts nihayet FIFA ile bağlarını kopardı ve yıllık futbol serisini EA Sports FC olarak yeniden markalaştırdı. Raporlar, yönetim organının lisans anlaşmasının hafife alındığına dair endişelerini dile getirmesinin ardından EA'nın "FIFA" markasından uzaklaşmayı düşündüğünü öne sürdüğü için bu aylar oldu.


Electronic Arts şimdi, yıllık futbol serisinin 2023'te yeni "EA Sports FC" markası altında ilerleyeceğini doğruladı. "EA SPORTS FC için vizyonumuz, dünyanın en büyük ve en etkili futbol kulübünü yaratmaktır. futbol fandomu," dedi Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson.

Duyuru, franchise'ın oyunun sınırlarının ötesine geçme ve "yeni deneyimlere ölçeklenme ve daha fazla platform aracılığıyla erişimi artırma" potansiyeline işaret ediyor.

EA'nın Yıllık Futbol Franchise'ı FIFA, 2023'ten itibaren EA Sports FC Olacak


Marka değişikliği duyurusuna ek olarak EA, bu yıl çıkacak olan son "FIFA" oyununun şimdiye kadarki en "geniş kapsamlı" EA Sports FIFA oyunu olacağını da doğruladı. Oyun, franchise'daki önceki tüm girişlerden daha fazla oyun modu, özellik, takım, lig, oyuncu ve yarışma içerecek.

“FIFA ile uzun yıllar süren büyük ortaklığımız için müteşekkiriz. Küresel futbolun geleceği çok parlak ve dünya çapında fandom hiç bu kadar güçlü olmamıştı,” diye devam etti CEO Andrew Wilson. "EA SPORTS FC'yi sporun kalbine yerleştirmek ve büyüyen futbol izleyicilerine daha da yenilikçi ve özgün deneyimler sunmak için inanılmaz bir fırsatımız var."

Lisanslama ve ortaklıklar açısından Electronic Arts, EA Sports FC'nin taraftarların aşağıdaki ligleri oynayabileceği tek yer olacağını onayladı:

UEFA Şampiyonlar Ligi

UEFA Europa LEague

CONMEBOL Libertadores

Premier Lig

Bundesliga

Lig

Lig

MLS, vb.

To Top