Fortnite iPhone ve iPad'de Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Fortnite, Epic Games ile devam eden bir yasal savaş sırasında Apple tarafından App Store'dan yasaklandığından beri iPhone ve iPad'de oynanamıyor , ancak battle royale oyunu Microsoft'un Xbox Bulut Oyun hizmeti sayesinde iOS cihazlarına geri döndü. Bu makale, Fortnite'ın hizmette nasıl çalışır hale getirileceğini açıklıyor – nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.


Apple, geliştirici Epic Games'in App Store'un kurallarını ihlal ederek oyuna doğrudan ödeme seçeneği eklemesinin ardından Ağustos 2020'de popüler Fortnite adlı oyunu App Store'dan kaldırdı. Ancak Fortnite'ı iPhone ve iPad'de oynamak istiyorsanız, iyi haber şu ki Xbox Cloud Gaming hizmeti artık Fortnite'ı destekliyor, bu da Safari veya başka bir tarayıcı kullanarak iOS cihazınızda oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

Xbox Bulut Oyun hizmeti 26 ülkede mevcuttur ve bir web uygulaması aracılığıyla uzak bir sunucudan yayınlanan oyunları oynamanıza izin verir, böylece iOS cihazınıza herhangi bir oyun verisi indirip yüklemeniz gerekmez ve bazı oyunlar ücretsizdir. oyun – Fortnite dahil. (Oyun çok sayıda uygulama içi satın alma içerir, ancak bunlar tamamen isteğe bağlıdır).

Fortnite'ı iPhone veya iPad'inizde oynamak için Wi-Fi'ye bağlı olmanız ve bir Microsoft hesabınızın olması yeterlidir (hesabınız yoksa endişelenmeyin - hesap oluşturmak ücretsizdir). Fortnite dokunmatik kontrollere sahiptir, bu nedenle bir kontrol cihazı ile oynamak isteğe bağlıdır. Bu adımları takip ederek dakikalar içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

iPhone veya iPad'inizde Safari'yi başlatın .

xbox.com/play web sitesini ziyaret edin .

Web sitesinin en üstünde olması gereken Fortnite grafiğinin altındaki Ücretsiz Oyna'ya dokunun . (Görmüyorsanız, oyun listesinde arayın.)

Sonraki sayfada Oynamaya Hazır Olun'a dokunun .

Xbox Bulut Oyun simgesini Ana Ekranınıza eklemek için ekrandaki komut istemini izleyin: Safari'nin Paylaş simgesine (ok gösteren kare) dokunun, eylemler menüsünden Ana Ekrana Ekle'yi seçin ve ardından Ekle'ye dokunun .

Şimdi, Xbox hizmetini ayrı bir pencerede açmak için cihazınızın Ana Ekranındaki Bulut Oyun simgesine dokunun.

Oynamak istediğiniz oyun olarak Fortnite'ı seçin .

Oturum Aç düğmesine dokunun ve bir Microsoft hesabı girin. Bu bir live.com veya hatta hotmail.com hesabı olabilir – bir Xbox aboneliğine kaydolmanıza gerek yoktur. (Microsoft hesabınız yoksa ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.)

Oturum açtıktan sonra, Oyna'ya dokunabileceğiniz Fortnite sayfasına dönersiniz . Oyunun yüklenmesini bekleyin ve ardından Başlamak için Basın'a dokunun .

Hepsi bu kadar. Artık oyunu iPhone veya iPad'inizde oynayabilmelisiniz. Oyunu yatay yönde tam ekran oynayabilmek için yönlendirme kilidini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Xbox Cloud Gaming'in bir akış web uygulaması olduğunu ve Fortnite'ı uzak bir sunucuda oynadığınızı, bu nedenle oynamak için her zaman bir Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerektiğini ve performansa bağlı olacağını unutmayın. İnternet bağlantısının kalitesi hakkında.

Fortnite'ın ayrıca , kullanıcıların yüzlerce oyunu birden fazla cihazda yayınlamasına olanak tanıyan, platformlar arası, abonelik tabanlı başka bir hizmet olan GeForce NOW'da da oynanabileceğini unutmayın .

To Top