Fortnite nihayet ücretsiz olarak Xbox Cloud Gaming aracılığıyla iOS cihazlarına geri döndü

Fortnite, iPhone ve iPad'e geri dönüyor. Apple ve Epic Games arasında devam eden mahkeme savaşı göz önüne alındığında, Microsoft'a şerefe . Ünlü battle royale oyunu artık Microsoft'un Apple cihazlarında Safari aracılığıyla yaygın olarak bulunan Xbox Cloud Gaming platformunda kullanıma sunuldu.


Bugünden itibaren, Microsoft'un web sitesi aracılığıyla Xbox Cloud Gaming'de Fortnite'ı gerçekten test edebilirsiniz. Oyunu oynamak tamamen ücretsizdir, kurulum veya sezon geçişi gerektirmez. Microsoft'a göre, Xbox.com'daki bulut oyunları, iOS 14.4 veya üstünü çalıştıran iPhone ve iPad cihazlarında desteklenir. Sahip olmanız gereken diğer şeyler – minimum 10 Mbps internet bağlantısı ve bir Bluetooth veya USB denetleyicisi.


Firmaya göre, bulut oyun kataloğuna oynaması ücretsiz bir oyun eklemek, bulut yolculuğumuzda önemli bir adım. Fortnite ile başlıyoruz ve gelecekte ek popüler F2P oyunları eklemeyi planlıyoruz. Bulut, Xbox'ın oyun oynamayı dünyanın 3 milyar oyuncusuna sunma hedefinin önemli bir parçasıdır. Hedefimiz, oyunculara hem oynadıkları oyunlarda hem de nasıl oynadıkları konusunda daha fazla seçenek sunmaktır.


Bir bulut oyun hizmeti kullanarak Fortnite'ı iPhone ve iPad'de denemenin başka bir yolu daha var. Fortnite, Nvidia'nın GeForce Now oyun akış hizmeti aracılığıyla da mevcuttur ve size Fortnite'ı iOS'ta oynamanın iki yolunu sunar. Açıkçası, bulut oyun platformları seçiminize bağlıdır.


Buradaki linkten oyunu oynamaya başlayabilirsiniz .

To Top