Google Arama Geçmişi: Android, iOS ve Bilgisayarda Google'da Arama Geçmişi Nasıl Görülür?

Google'dan son etkinlik geçmişinizi almak için bu basit adımları izleyin.

Google arama , Chrome , uygulamalar ve diğer web etkinliklerindeki etkinliklerinizi tekrar kontrol etmek istiyor musunuz ? Bilmiyorsanız, Google, Google'da yaptığınız tüm aramaların ayrıntılarını ve Chrome uygulama etkinliklerini içeren Google Arama geçmişini yönetmek için mükemmel bir kontrol paneli sunar. Bu özellik, son zamanlarda yaptığınız siteyi veya etkinliği ziyaret etmek istediğinizde ve aynı şeyi hatırlayamadığınızda kullanışlıdır. Google, Web'deki, uygulamalardaki, konumdaki ve YouTube'daki tüm etkinliklerinizin bir sekmesini tutan Etkinliğim adlı şık bir araca sahiptir. Bu, Chrome ve YouTube dahil olmak üzere diğer tüm arama geçmişini içerdiğinden Chrome arama geçmişinden biraz farklıdır . Google temelde tüm aktivitelerinizi takip eder ve düzenli bir şekilde tutar ve bir kullanıcı olarak, aramanızı daraltmak için tarih ve ürün bazında istediğiniz verileri filtreleyebilir ve alabilirsiniz. 

Bu kılavuzda, Android, iPhone/iPad ve bilgisayarlar gibi farklı cihazlarda Etkinliğim'i kullanarak Google Arama Geçmişini nasıl kontrol edebileceğinize bir göz atacağız. Aktiviteleri kontrol etmenin yanı sıra, aktivite hakkında daha fazla detayı nasıl alabileceğinizi ve bu özelliği nasıl kapatabileceğinizi de aktivitelerinizin takip edilmemesi için anlatmıştık. 

Google Arama Geçmişi nedir?

Google arama geçmişi, esas olarak Google'ın Etkinliğim içinde bulunur. Etkinliğim, yaptığınız aramalar, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve YouTube'da izlediğiniz videolar gibi etkinlikleri görüntülemek ve yönetmek için merkezi bir yerdir. Google sitelerini, uygulamalarını ve hizmetlerini her kullandığınızda, etkinliklerinizin bir kısmı Google Hesabınıza kaydedilir. 

Bu etkinliği Etkinliğim'de bulabilir ve silebilirsiniz ve istediğiniz zaman çoğu etkinliği kaydetmeyi durdurabilirsiniz. Bu, neyin izlenmesi ve neyin atlanması gerektiği konusunda daha fazla kontrole sahip olmak için tek durak noktasıdır 一 etkinlikleriniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

Android'de Google Arama Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir

Ayarlar Uygulamasına gidin

Aşağı kaydırın ve Google'a dokunun

"Google Hesabınızı yönetin"i seçin

Üstte, "Veri ve gizlilik"i seçin

"Geçmiş ayarları" sekmesine ilerleyin

Etkinliğim'e dokunun

Etkinliğim'e dokunduğunuzda, Web ve uygulama etkinliğinizi, konum geçmişinizi ve YouTube geçmişinizi seçip kontrol edebilirsiniz. Bunu atlar ve “Etkinliğim” ekranını aşağı kaydırırsanız, Google arama, Chrome, YouTube ve uygulamaları içeren Google'daki en son etkinliğinizi kontrol edebilirsiniz. 


Aktivitenin Detaylarını Alın

Herhangi bir parçacık geçmişi etkinliğinin ayrıntılarını almak için Ayrıntılar, etkinliğin tarihi ve saati ve hatta etkinliğin nelerin kaydedildiği üzerine dokunabilirsiniz. Bazı etkinlikler konum, cihaz ve uygulama bilgilerini de içerecektir.


Aktivitenin Detaylarını Sil

Aktivite detaylarını gördükten sonra silmek isterseniz ekranın üst kısmındaki menü butonuna (üç nokta) dokunup “Sil”i seçebilirsiniz.


iPhone ve iPad'de Google Arama Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir?

iPhone/iPad'de Gmail uygulamasını açın

“Google Hesabınızı Yönetin”e dokunun

"Veri ve gizlilik" sekmesini seçin

"Geçmiş ayarları" sekmesine ilerleyin


Etkinliğim'e dokunun

Tüm etkinlikler gün ve saate göre organize edilecektir. Belirli etkinlikleri bulmak için arama çubuğunu ve filtreleri kullanabilirsiniz.


Bilgisayarda Google Arama Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir

To Top