Google Asistan yakında sesinizi tanıyacak

 Android için Google uygulamasının kapsamlı bir incelemesi, Google Asistan özelliğini geliştirmeye yönelik potansiyel planları ortaya çıkardı. Tabii ki, APK'lara yapılan bu derin incelemeler her zaman doğru değildir ve bazı işlevler gelecekteki sürümlerde bulunmayabilir.

Her neyse, Google'ın akıllı asistan deneyimini geliştirmek için büyük bir adım daha attığını görmek ilginç. Gelişmiş bir Google Asistan deneyimini seçerseniz, sistem daha "Kişiselleştirilmiş konuşma tanıma" için kendi sesinizi depolayacak ve analiz edecek gibi görünüyor.

Kullanıcının sesi ve yaygın olarak kullanılan kelimeler Google Asistan'a aşina olacağından, kişinin sesini saklamak ve analiz etmek yanıt süresini ve doğruluğunu artıracaktır. Asistan, diğer kullanıcıların konuşma modellerinin özetlerinin toplanıp analiz edileceği Google sunucularına da erişebilecek. Bu özellik muhtemelen komutların ve kişi adlarının daha gelişmiş tanınmasına izin verecektir.

Elbette, gizlilik endişeleri nedeniyle, sesinizin herhangi bir yerde saklanmasını istemiyorsanız, Google'ın ayarlarda kişiselleştirilmiş konuşma tanımayı devre dışı bırakma seçeneği bırakacağına inanılıyor.

To Top