Instagram'da Feed Yenilenemedi mi? İşte Farklı Yöntemler Kullanarak Nasıl Düzeltilir

Instagram , dünya genelinde bir milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biridir. Meta'ya ait fotoğraf paylaşım uygulaması, kullanıcıların en son etkinlikleri, fotoğrafları, videoları, hikayeleri ve daha pek çok şeyi kontrol etmesine olanak tanır. Bir Instagram kullanıcısı, ana sayfasındaki en son içeriği görmek için beslemesini yenileyebilir. Ancak, bazı kullanıcılar Instagram beslemelerini yenilemelerine izin vermeyen bir sorunla karşılaşabilir ve bu oldukça sinir bozucu olabilir. Peki, bu sorun nasıl düzeltilir? Bu yazıda, 'Instagram beslemesi yenilenemedi' hatasını düzeltebileceğiniz çeşitli yolları tartışacağız. Daha fazla uzatmadan, bunu nasıl düzeltebileceğinizi görelim.

Instagram Nasıl Yenilenir?

Instagram beslemesini yenilemek çok kolaydır, bunu yapmak için herhangi bir düğme veya seçenek yoktur. Tek yapmanız gereken ekrandaki parmağınızı aşağı çekip bırakın, feed kendini yenileyecek ve size en son içeriği gösterecektir. 

'Instagram Yenilenemedi' Besleme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Instagram beslemenizi yenileyemiyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıda belirtilen yöntemleri deneyin:

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Instagram besleme hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gereken en temel şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Wi-Fi veya mobil internet bağlantınızı açın ve şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını görün. Bağlantınızı sıfırlamak için Uçak modunu da bir kez açabilirsiniz. Bittiğinde, Speedtest'e gidin ve internet bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu kontrol edin. Bu, sorunu çözmelidir, Instagram beslemesini hala yenileyemiyorsanız, sonraki yöntemi deneyin.

Oturumu Kapatın ve Instagram'da Tekrar Giriş Yapın

Sorunu çözmek için Instagram'da tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bir telefonda hesabınızdan çıkış yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Telefonda Instagram uygulamasını açın.

Profil sekmenize gidin ve sağ üst köşedeki hamburger menüsüne tıklayın.

Ayarlar'a tıklayın ve aşağıya doğru kaydırın.

Hesabınızdan çıkış yapmak için Çıkış Yap seçeneğine tıklayın.

Şimdi, kimlik bilgilerinizle tekrar giriş yapın ve Instagram beslemesini tekrar yenileyebilmeniz gerekir.

Instagram önbelleğini temizlemek bu sorun için bir düzeltme olabilir. Instagram beslemesini yenilerken sorun yaşıyorsanız, Uygulama Ayarları ve Instagram'a gidin. Şimdi, önbelleği temizle düğmesini arayın ve tıklayın. Instagram tarafından cihazınızda depolanan tüm kayıtlı dosyaları sileceği için önbelleği temizledikten sonra tekrar giriş yapmanız gerekeceğini unutmayın.

'İşlemleriniz' Engellenebilir

Instagram, bir kez aşıldığında uygulamadaki eylemlerinizi kısıtlamaya neden olabilecek etkinliklerde birkaç sınırlamaya sahiptir. Bir gönderiyi beğenemez, yorum yapamaz veya herhangi bir şey yapamazsınız. Bu, Eylem Engellendi olarak bilinir. Platformda bir hizmetten yararlanmak için bir bot veya herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullandığınızda da olur. Herhangi bir kısıtlamayla karşı karşıyaysanız, önünüzde 'İşlem Engellendi' mesajını içeren bir açılır pencere belirecektir. Bu sorunu çözmek için Instagram ile iletişime geçmeniz gerekecek.

'Feed Yenileme Sorunu' İçin Instagram'a Nasıl Bildirilir? 

Yukarıda bahsedilen tek bir yöntem bile işinize yaramıyorsa o halde artık tek umudunuz Instagram destek ekibi. Bu sorunu Instagram'a bildirmeniz gerekecek, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram uygulamasını açın ve bu sorunla karşılaştığınız aynı hesabın oturum açtığından emin olun.

Profil menünüze gidin ve sağ üst köşedeki hamburger simgesine tıklayın.

Ayarlar'a gidin ve Yardım'a dokunun.

Şimdi, Sorun Bildir düğmesini seçin ve karşılaştığınız sorun hakkında yazın. Teslim et.

Bir kez alındığında, Instagram ekibi sorunu çözmek için ayrıntılı bir raporla size ulaşacaktır.

To Top