Play Store'u Güncelleyin: Android'de uygulamalar ve Google Play Store nasıl güncellenir?

Google Play Store, Android cep telefonundaki tüm uygulamalara açılan kapıdır. Cep telefonunuza uygulama yüklemenin mümkün olan en güvenli yolu budur. Play Store, geliştiricilerin zaman zaman yayınladığı en son uygulama güncellemelerini kullanıcılara sağlamaktan da sorumludur. Bu uygulama güncellemeleri, optimum uygulama deneyimi için bir hata düzeltmesinin yanı sıra yeni özellikler ve kararlılık geliştirmeleri içerir. Ek olarak, Play Store, güvenlik taramaları yaparak, uygulamalardan istenmeyen izinleri kaldırarak ve hatta kullanıcıyı potansiyel olarak zararlı uygulamalar hakkında uyararak artık yüklü tüm uygulamalar için bir güvenlik merkezi görevi görecek kadar gelişmiştir.


Bununla birlikte, güvenlik özelliklerinin sorunsuz çalışması için Google, herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan düzenli olarak pazara güncellemeler sunar. Ancak, Play Store'un en son sürümünü mü yoksa herhangi bir uygulamayı mı çalıştırdığınızdan iki kat emin olmak istiyorsanız, işte size bu konuda yardımcı olabilecek bir makale. Aşağıda, Play Store'u ve telefonunuzdaki yüklü uygulamaları manuel olarak nasıl güncelleyeceğiniz konusunda adım adım kolay bir kılavuz bulunmaktadır. O halde daha fazla uzatmadan başlayalım.

Google Play Store en son sürüme nasıl güncellenir?

Google, uygulamada yeni özellikler ve iyileştirmeler için genellikle sunucu aracılığıyla Play Store'a yeni bir güncelleme gönderir. Bu, cihazınız sabit bir internet bağlantısına bağlandığında otomatik olarak gerçekleşse de, bazen güncelleme cihazınıza düzgün bir şekilde inmeyebilir ve bu gibi durumlarda Play Store uygulamasını manuel olarak güncelleyebilirsiniz. İşte nasıl:


Android cihazınızda Play Store'u açın
Ardından, sağ üst köşedeki profil resminize dokunun
Mevcut seçenekler arasından 'Ayarlar'ı seçin
Şimdi 'Hakkında' adlı son seçeneğe dokunun ve burada Play Store sürümünün altında 'Play Store'u Güncelle' seçeneğini göreceksiniz.
'Play Store'u Güncelle' üzerine dokunun ve uygulama, varsa arka planda otomatik olarak en son sürüme güncellenecektir.
Google Play Store uygulamalarını en son sürüme manuel olarak nasıl güncellersiniz?
Google Play Store'unuz otomatik güncellemeye ayarlı değilse, bunları manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Bu, telefonunuzdaki uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlar ve ayrıca telefonun genel performansını engelleyebilecek tüm hata ve aksaklıklardan kurtulur. Google Play Store uygulamalarını en son sürüme manuel olarak nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:


Android cihazınızda Play Store'u açın
Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun
'Uygulamaları ve cihazı yönet' adlı en üstteki seçeneği seçin
Şimdi dokunun ve 'Güncellemeler mevcut' sekmesi altında 'Ayrıntıları gör' seçeneğini seçin
Buradan, uygulamaları tek tek manuel olarak güncelleyebilir veya sağ üstteki 'Tümünü güncelle' düğmesini seçmeniz yeterlidir; bu, adından da anlaşılacağı gibi tüm uygulamalarınızı tek seferde günceller.
Ve bu kadar! Uygulamalar güncellenip yüklendikten sonra bunları normal şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
Google Play Store'daki tüm uygulamalar için otomatik güncellemeler nasıl ayarlanır?
Uygulamanın her yeni sürümü kullanıma sunulduğunda, telefonunuzdaki uygulamaları manuel olarak güncelleme konusunda herhangi bir baş ağrısı çekmek istemiyorsanız, Google Play Store sizi bu açıdan ele almıştır. Android telefonunuzda otomatik uygulama güncellemelerini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz.Android cihazınızda Play Store'u açın
Ardından, sağ üst köşedeki profil resminize dokunun
'Ayarlar' seçeneğini seçin
Şimdi dokunun ve 'Ağ tercihi'ni seçin, bir açılır menü görünecektir
Burada 'Uygulamaları otomatik güncelle' ayarını bulabilir ve WiFi ve veri veya yalnızca WiFi gibi uygulamaları otomatik olarak güncellemek için istediğiniz yolu seçebilirsiniz.
Bir seçeneği belirledikten sonra 'Bitti'ye basın ve Play Store'a yeni bir sürüm gönderildiğinde uygulamalarınız otomatik olarak güncellenecektir.
Google Play Store uygulamalarının güncel olup olmadığı nasıl kontrol edilir
Telefonunuzda yüklü olan uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol etmek için Google Play Store'u başlatabilir ve hangi uygulamaların güncellenebileceğini görmek için uygulama ayarlarını yönete gidebilirsiniz. İşte nasıl.

Android telefonunuzda Google Play Store'u açın
Sağ üst köşedeki profil resmine dokunun
Şimdi 'Uygulamaları ve tarihi yönet'i seçin
'Güncellemeler mevcut' seçeneğinin altında, bekleyen uygulama güncellemelerini görebileceksiniz. Sayı 0 ise, tüm uygulamalarınızın mümkün olan en son sürümlerine güncellendiği anlamına gelir.


To Top