Realme UI'de Daha İyi Oyun Performansı için Oyun Alanı Nasıl Kullanılır?

Realme UI, birkaç yeni özellik getiriyor ve Çinli teknoloji devi, Realme UI'nin bu en son sürümünün kullanıcılarının optimizasyonların yanı sıra özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağladı. Realme UI, özelleştirilebilir bir Her Zaman açık ekran, bildirim geçmişi, üç karanlık mod stili, çoklu kullanıcı desteği, yeni bir şeffaf UI ve daha fazlasını sunar.

Realme UI, Game Space adı verilen önemli özelliklerden birine sahiptir. Bu da oyun performansınızı artırır. Game Space, sahip olana kadar ihtiyacınız olduğunu düşünmediğiniz Realme kullanıcıları için bir uygulamadır. Genellikle, bir bilgisayardaki tüm oyunlar, oyun platformunun kendisinde düzenlenir veya bir klasörde doğrudan erişilebilir.


Oyun alanı uygulaması, Realme UI sistem uygulamasıyla birlikte gelir. Varsayılan olarak etkinleştirmeniz gerekmez, oyunlarınızdan herhangi birini yüklediyseniz etkinleştirilir. Tüm oyunlarınız tek bir yerde bulunur ve yeni indirilen oyunlar otomatik olarak eklenir. Oynamaya başlamadan önce sesi kapatabilir ve bildirimleri gizleyebilir ve güç tasarrufu yapmak veya oyun deneyiminizi daha da geliştirmek için oyun ayarlarını değiştirebilirsiniz. Game Space'in nasıl kullanılacağına ilişkin adım adım talimatlar için Game Space'i Realme akıllı telefonlarda kullanma bölümüne bakın.Realme UI: Realme Akıllı Telefonlarda Oyun Alanı Nasıl Kullanılır

Ana ekrandan yukarı kaydırın

Playspace Uygulamasını bulun ve başlatın.

Game Space uygulamasında oyunların kurulumunu göreceksiniz.

Yüklü oyunlarınız bu uygulamada görünmüyorsa , indirme düğmesinin altındaki Onları Playspace'e ekle'yi tıklayın.

Game Space, oyun uygulamasını zaten öneriyor.

Oyun alanına eklemek için simgeye tıklayın.

Oyun performansı nasıl iyileştirilir

Yukarıdaki adımları takip ederek

Alttan yukarı kaydırın

Artık oyun performansının çoğunu göreceksiniz

Üç oyun seçeneğiniz vardır: Düşük Güç Modu, Dengeli Mod, Pro Oyuncu Modu (Dengeli Mod varsayılan olarak etkindir). Ancak rekabetçi oyun performansı istiyorsanız Pro Game modunu açın.

Çözünürlüğü otomatik olarak ayarla - Bu ayar, oyununuzun kare hızını azaltabilir, ancak cihazınızın pil ömründen tasarruf sağlar.

Parlaklık Kilidi - Çoğu kullanıcı, parlaklık seviyesini karanlığa ve ışığa göre ayarlayan otomatik parlaklık ayarını açar, ancak özellikle PUBG Mobile ve Call of Duty oyunlarında parlaklık seviyesi önemli ölçüde düşer ve bu da oyununuzu etkileyebilir. Game Space uygulamasında bu özellik, oyun sırasında otomatik parlaklık seviyesini kapatacaktır.

Akıllı Çift Ağ - PUBG Mobile veya Call of Duty oynarken Wi-Fi kullanıyorsanız ve Wi-Fi internet hızını düzgün şekilde sağlayamıyorsa, bu seçenek 4G mobil ağ kullanırken Wi-Fi gecikmesini azaltacaktır.

Bildirimleri engelle - Bu özellik, oyun sırasında mesajları ve bildirimleri engeller.

Aramaları reddet - Oyun sırasında tüm aramaları engellemenizi sağlar.

Herhangi bir oyun oynarken Oyun Alanı'nı da kullanabilirsiniz.

Oyun Alanı uygulamasını başlatın.

Oynamaya başlamak için bir oyun seçin

Profesyonel modunuz, bildirim engelleyici vb. etkin değilse, ekranda sola kaydırabilir ve Oyun Araçları simgesini seçebilirsiniz.

Ayrıca ekranı kaydedebilir ve ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Ayrıca yüzen bir WhatsApp, Messenger veya Mesajlar penceresini etkinleştirmenizi sağlar.

To Top