Samsung One UI 4.0 Güncelleme İzleyici: Çıkış Tarihi, En İyi Özellikler, Uyumlu Galaxy Akıllı Telefonlar ve Tabletlerin Listesi

 İşte Android 12 tabanlı One UI 4.0 hakkında bilmeniz gereken her şey.

Google, Ekim ayında Android 12'yi resmen başlattı ve Pixel cihazları için kullanıma sunmaya başladı. Artık tüm gözler, cihazları için Android 12 tabanlı güncellemeleri kullanıma sunan akıllı telefon üreticilerinde.

Bunlar arasında Android 12 güncellemesi ile birlikte One UI 4.0'ı tanıtan Samsung da var. Mevcut One UI 3.1 ile karşılaştırıldığında, yeni One UI yükseltmesi yeni özelleştirme seçenekleri, gizlilik özellikleri, şık tasarım değişiklikleri ve çok daha fazlasıyla birlikte geliyor. Bu yazıda, One UI 4.0'ın en iyi özelliklerinden bazılarına, desteklenen cihazlara ve One UI 4.0'ın Galaxy cihazınız için ne zaman çıkacağına bakacağız. 

One UI 4.0 Güncellemesi Yayın Tarihi

Samsung, One UI 4.0'ı ilk olarak Eylül ayında tanıttı. O sırada güncelleme, Android 12 beta sürümlerine dayanıyordu ve yalnızca S21 serisi için mevcuttu. Şimdi, Android 12'nin resmi sürümünün ardından Samsung, Galaxy cihazları için Android 12 tabanlı One UI 4.0 kararlı güncellemelerini de sunmaya başladı.

One UI 4.0 En İyi Özellikler

Yaklaşan One UI 4.0 güncellemesinin bir parçası olması beklenen en iyi özelliklerden bazıları burada.

UI geliştirmeleri

Her One UI yükseltmesinde olduğu gibi, Samsung, gelişmiş kullanıcı deneyimi için UI'ye bazı tasarım değişiklikleri ekledi. Her şeyden önce, genel kullanıcı arayüzü artık daha pürüzsüz ve daha hızlı.

Widget bölümü artık Android 12'nin widget görünümünden doğrudan ilham alarak dikey olarak istiflenmiştir. Cihaz karanlık bir temaya ayarlandığında tutarlı bir görünüm istiyorsanız, artık duvar kağıdına karanlık modu uygulayabilirsiniz. Ayrıca, yeni bir şarj animasyonu var.

Ana ekran ayarlarında, bir Google keşif sayfası veya Samsung Ücretsiz ekleme arasında seçim yapabileceğiniz yeni bir Ana sayfaya medya ekle seçeneği vardır.


Renk Temaları

Android 12'ye benzer şekilde Samsung, OS'nin duvar kağıdından renk paletlerini çıkardığı One UI 4.0'da renk temalarını tanıttı. Tüm kullanıcı arayüzüne uygulanacak renk temaları arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak, özellik henüz beta aşamasında ve renk şemasını Android 12'de göreceğiniz kadar etkili bir şekilde uygulamıyor. Renk Teması, ana ekranda uzun basarak bulabileceğiniz Duvar Kağıdı bölümünde mevcuttur.

Yeni Gizlilik Özellikleri

Android 12'nin birkaç yeni gizlilik özelliği var ve Samsung hepsini One UI 4.0'a getirmeye çalışıyor.

Başlangıç ​​olarak, gizlilik ayarları altında son 24 saatteki uygulama kullanım izinlerini görebileceğiniz yeni bir izin geçmişi var. Kamera, Konum ve Mikrofon dahil olmak üzere hassas izinler için yedi gün kadar geriye gidebilirsiniz. 

Hassas izinlerden bahsetmişken, One UI 4.0 ayrıca Android 12 gizlilik göstergelerine de sahiptir. Bir uygulama kameranıza veya mikrofonunuza erişmeye çalışırsa, ekranın sağ üst köşesinde hemen bir gösterge görürsünüz.

Gizlilik ayarları altında, kamera ve mikrofon erişimi için geçiş düğmeleri vardır. Devre dışı bırakıldığında, kamera veya mikrofona erişimi olan tüm uygulamaların izinleri iptal edilir. Aynı geçişler Hızlı ayarlarda da mevcuttur.

Ayrıca, artık uygulamalara yaklaşık bir konum verme olanağınız da var. Geçiş, her uygulama için konum izniyle kullanılabilir.

Ekstra Karartma

Android 12'den hemen sonra, One UI 4.0, "Extra Dim" adlı yeni bir özelliğe sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, ekranı minimum ekran parlaklığının ötesinde karartabilirsiniz.

Bu özellik, açıp yoğunluğunu değiştirebileceğiniz One UI erişilebilirlik ayarlarında mevcuttur. Ayrıca Hızlı ayarlar menüsünden de geçiş yapabilirsiniz.

Çoklu Pencere Desteği 

Gelişmiş Özellikler altında, şimdi Çoklu pencereyi zorla seçeneğini bulacaksınız. Adından da anlaşılacağı gibi, aynısını desteklemeyen uygulamalarda bölünmüş ekran görünümü ve açılır pencere görünümü zorlamanıza olanak tanır.

RAM Daha Fazla

Sanal RAM özelliği popüler hale geliyor ve şimdi Samsung, One UI 4.0'daki Galaxy telefonlarına bu özelliği ekliyor. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik harici depolamayı kullanır ve genel uygulama performansını iyileştirmek için bunu sanal RAM olarak kullanır. Şu anda hangi akıllı telefonların özelliği alacağını bilmiyoruz.

Kilit Ekranı ve Her Zaman Açık Ekran

Android 12 One UI 4.0, kilit ekranında da birkaç değişiklik getirdi. Müzik çalarken yeni medya kontrolleri var. Ses çıkışını doğrudan kilit ekranından değiştirebilirsiniz. Ayrıca, kullandığınız müzik uygulamasına bağlı olarak özelleştirilmiş kontroller göreceksiniz.

Artık kilit ekranına, telefonunuzun kilidini açmadan sesli notlar oluşturmanıza olanak tanıyan bir kaydedici widget'ı ekleyebilirsiniz.

Her zaman açık ekrana veya AOD'ye gelince, yeni animasyon çıkartmaları var. AOD'yi yalnızca bir bildirim aldığınızda uyanık olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kamera ve Galeri

One UI 4.0, galeri uygulamasının yanı sıra kamera uygulamasında da bir dizi değişiklik getiriyor. Artık Fotoğraf modunda video kaydetmeye başlamak için deklanşöre dokunup basılı tutabilirsiniz. Kayda devam etmek için parmağınızı kilit simgesine de sürükleyebilirsiniz.

Video modunda, kayıt düğmesine dokunduğunuz anda kayda başlayabilirsiniz. Bir belgeyi tararken artık belgeyi düzenlemek için yakınlaştırabilirsiniz.

Google Fotoğraflar'a benzer şekilde, Galeri uygulamasındaki bir resmi, kaydedildikten sonra bile orijinal sürümüne geri döndürebilirsiniz. Ayrıca artık bir resmin veya videonun tarihini, saatini ve konumunu düzenleyebilirsiniz.

Samsung Klavye

En son değişiklik günlüğü, Samsung'un One UI 4.0 güncellemesiyle yeni bir Samsung Klavye getireceğini ortaya koyuyor. Güncelleme, kullanıcıların tek bir düğmeyle doğrudan klavyeden emojiler, GIF'ler ve çıkartmalar almasına izin verecek. Ayrıca iki emojiyi birleştirebilir ve klavye uygulamasıyla animasyon ekleyebilir. Ayrıca, Grammarly tarafından desteklenecek yeni bir yazı asistanı getiriyor.

One UI 4.0: Uyumlu Galaxy Akıllı Telefonlar ve Tabletlerin Listesi

Samsung, bir grup cihaz için One UI 4.0 kararlı güncelleme sunumuna şimdiden başladı. Android 12 güncellemesini alan cihazların listesi aşağıdadır 

Samsung Galaxy Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S20 Ultra 5G

Samsung Galaxy Z Katlama, Galaxy Z Katlama 2, Galaxy Z Katlama 3

Samsung Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy Note 20, Galaxy Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy S10+

Samsung Galaxy Tab S7+, Galaxy Tab S7

Daha önce Samsung, Android 12 güncellemesi için bir zaman çizelgesi yayınlamıştı. Önümüzdeki aylarda One UI 4.0 güncellemesini alacak Galaxy cihazlarının listesi aşağıdadır –

Ocak 2022

Galaxy S10 Lite

Galaxy Note 10 Lite

Şubat 2022

Galaksi A52

Galaxy A52s 5G

Galaxy A72

Nisan 2022

Galaxy Tab S6

Galaxy A71

Galaksi A51

Galaksi A32

galaksi F62

Galaxy Tab S7 FE

Mayıs 2022

Galaksi A31

galaksi M31

Galaksi M21

Galaxy M31'ler

Galaxy Tab S6 Lite

Galaxy A22 5G

galaksi F22

Galaxy F42 5G

Galaxy M21 2021 Sürümü

galaksi M32

Galaxy M32 5G

Galaxy M42 5G

Galaxy M52 5G

Haziran 2022

Galaxy A21'ler

Galaksi M51

Galaxy Tab A7(2020)

galaksi F41

Galaksi A22

galaksi F12

Galaxy Tab A7 Lite

Temmuz 2022

galaksi M11

galaksi M01

Galaksi A12

Galaxy F02'ler

Galaxy M02'ler

galaksi M02

Galaxy A03'ler

galaksi M12

Daha fazla One UI 4.0 özelliği ve desteklediği cihaz hakkında yeni bilgiler duydukça makaleyi güncelleyeceğiz.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Samsung Akıllı Telefonum Ne Zaman One UI 4.0 Alacak?

Bildiğiniz gibi şirket, en yeni Galaxy S21 serisi için beta testlerine başladı. Bu nedenle, diğer Samsung akıllı telefon ve tabletlere kıyasla bu cihazların kararlı güncellemeyi önce alacağını varsaymak güvenlidir. Google'ın henüz Android 12 işletim sisteminin kararlı sürümünü piyasaya sürmediğini belirtmek önemlidir. Bunu yaptıktan sonra Samsung, yeni One UI 4.0 güncellemesini amiral gemisi serisine ve ardından A serisi, M serisi vb. diğer Galaxy cihazlarına sunmaya başlayabilir.

Nasıl One UI 4.0 Beta Test Cihazı Olunur?

Şirket, One UI 4.0 beta programının bazı ülkelerde yayında olduğunu açıkladı. Bunlar arasında Çin, Almanya, Hindistan, Polonya, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen ülkelerde ikamet ediyorsanız, beta testi için başvurabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Samsung Üye uygulamalarını Galaxy Store veya Google Play Store'dan indirin ve yükleyin.

Samsung hesabınızı kullanarak uygulamada oturum açın. Ana sayfada, 'One UI Beta Programına Kayıt' adlı bir seçenek göreceksiniz.

Üzerine tıklayın ve kendinizi beta testi için kaydettirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Başvurunuzu yaptıktan sonra, Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle seçeneğine giderek en son One UI 4.0 beta sürümünü indirebilirsiniz.

One UI 4.0 Son Haberler

Samsung Galaxy A71, Hindistan'da Android 12 Tabanlı Bir UI 4.1 Güncellemesi Aldı (4 Mayıs 2022)

Samsung, Hindistan'daki Samsung Galaxy A71 birimlerine Android 12 kararlı güncellemesini sunmaya başladı . En son güncelleme, Android 12 ve OneUI'nin en son özelliklerini birimlere getiriyor. Güncelleme yaklaşık 2,3 GB boyutunda ve A715FXXU8CVD1 sürümüyle birlikte geliyor. En son güncelleme, Nisan 2022 güvenlik yamasıyla birlikte sunuluyor.

Samsung Galaxy A32 5G ve Galaxy A71 4G Android 12 Tabanlı One UI 4.1 Güncellemesini Alın (18 Nisan 2022)

Samsung, One UI 4.1 güncellemesinin kararlı sürümünü Galaxy A32 5G ve Galaxy A71 4G akıllı telefonlarında kullanıma sunmaya başladı. Galaxy A32 5G için One UI 4.1 güncellemesi şu anda A326BXXU4BVC8 yazılım sürümüyle Tayland'daki kullanıcılara sunuluyor. Galaxy A71 4G'ye gelen akıllı telefon şu anda Rusya, Polonya ve Panama'da mevcut. Güncelleme, A715FXXU8CVC3 sürüm numarasıyla birlikte gelir.

Samsung Galaxy Note 10, Android 12 tabanlı One UI 4.1 Güncellemesini Aldı (11 Nisan 2022)

Samsung, Galaxy Note 11 akıllı telefonuna Android 12 tabanlı One UI 4.1 güncellemesini sunmaya başladı. Güncelleme şu anda Brezilya'da yayılıyor ve çok yakında Hindistan'a inmesi beklenebilir. Ayrıca şirket, Brezilya'da Samsung Galaxy A52 4G cep telefonu için Android 12 güncellemesini de yayınladı. Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve kur seçeneğine giderek yeni güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Samsung, Galaxy A51, Galaxy Fold 4G, Galaxy Note 10 Lite ve Daha Fazlasına Bir UI4.1 Güncellemesi Sunuyor (29 Mart 2022)

Samsung, One UI 4.1 güncellemesini akıllı telefon yelpazesinde kullanıma sunmaya başladı. XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre şirket, One UI 4.1 güncellemesini Galaxy A51 4G'nin (SM-A515F) global versiyonuna göndermeye başladı. Güncellemenin Rusya, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde kullanıma sunulduğu bildiriliyor. Güncelleme, A515FXXU5FVC2 yapı numarasıyla ve Şubat 2022 güvenlik düzeltme ekiyle birlikte gelir.

Şirket ayrıca Galaxy Fold 4G ve Galaxy Gold 5G için One UI 4.1 güncellemesini kullanıma sunuyor. Güncelleme, her iki cihaz için de Mart 2022 güncellemesi ile geliyor. Son olarak şirket, Mart 2022 güvenlik yamasıyla birlikte Galaxy Note 10 Lite ve Galaxy Xcover Pro akıllı telefonlar için One UI 4.1 güncellemesini de kullanıma sundu.

Samsung Galaxy Tab S6 ve Galaxy Tab S6 Lite, Android 12 Tabanlı OneUI 4.0 Güncellemesini Alın (23 Mart 2022)

Samsung, Android 12'nin kararlı sürümünü iki tableti Galaxy Tab S6 ve Galaxy Tab S6 Lite'ta kullanıma sunmaya başladı. Güncelleme şu anda Avrupa bölgesinde kullanıma sunuluyor. Galaxy Tab S6 güncellemesi, Şubat 2022 güvenlik yamasıyla ve T865XXU5DVC3 sürüm numarasıyla geliyor. Galaxy Tab S6 Lite, P615XXU4EVC5 sürüm numarasıyla gelen yeni güncellemeyle Mart 2022 güvenlik yamasına sahip oldu.

Samsung, Galaxy A52 ve Galaxy M32 Akıllı Telefonlara One UI 4.0 Güncellemesi Sunuyor (07 Mart 2022)

Samsung, Android 12 tabanlı One UI 4.0 kararlı güncellemesini Samsung Galaxy A52 akıllı telefona dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme şu anda Arjantin'de mevcut, ancak yakında Hindistan pazarına da ulaşması bekleniyor. Ayrıca şirket, Hindistan'da Galaxy M32 için yeni bir güvenlik yaması güncellemesi getiren yeni bir güncelleme de yayınladı. Güncelleme, M325FXXU4AVB1 sürüm numarasıyla birlikte gelir ve Hesap Makinesi, Ses Kaydedici ve daha fazlasında bazı iyileştirmeler getirir.

Samsung, ABD ve Mısır'da Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy A52 için One UI 4.0 Güncellemesini Sunuyor (17 Şubat 2022)

Samsung, amiral gemisi akıllı telefonu ABD'de Galaxy Z Fold 2 ve Mısır'da Samsung Galaxy A52 için One UI 4.0 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı . Galaxy Z Fold 2 için One UI 4.0 güncellemesi, T-Mobile ve Sprint için kullanılabilir.

Samsung, Hindistan'daki Galaxy A52s Akıllı Telefonuna Bir UI 4.0 Güncellemesi Sunuyor (27 Ocak 2022)

Samsung, Hindistan'daki Galaxy A52s akıllı telefonuna yeni Android 12 güncellemesini sunmaya başladı. Sammobile tarafından hazırlanan bir rapora göre , güncelleme ayrıca Almanya, İspanya, İtalya, Romanya, İsviçre, Polonya, Lüksemburg ve Fransa dahil olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri için kullanıma sunuldu. Yeni güncelleme, donanım yazılımı sürümü A528BXXU1BUL7 ile birlikte gelir ve 2,2 GB'ın üzerindedir. Güncelleme ayrıca Ocak 2022 güvenlik düzeltme ekini OneUI 4.0'ın tüm güzellikleriyle birlikte getiriyor.

Samsung, Çin'de Galaxy W22 5G Akıllı Telefon için One UI 4.0 Güncellemesini Sunuyor (10 Ocak 2022)

Samsung, Samsung Galaxy Z Fold 3'ün yeniden tasarlanmış bir versiyonu olan Samsung W22 5G akıllı telefonunda kararlı ONe UI 4.0 güncellemesini sunmaya başladı. Samsung W22 5G şu anda Çin'de satın alınabilir. Galaxy W22 için en son One UI 4.0 güncellemesi, Yazılım Güncelleme seçeneğine erişilerek indirilebilir.

Samsung Galaxy Fold ve Note 10 Serisi Stable One UI 4.0 Güncellemesi Aldı (30 Aralık 2021)

Samsung, orijinal Galaxy fold ve hem 4G hem de 5G varyantlarını içeren Galaxy Note 10 serisi için kararlı bir Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi sunmaya başladı. Samsung'un güncelleme politikasına göre, Android 12 muhtemelen Note 10 serisi için son büyük yazılım güncellemesi olacak.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 Stable One UI 4.0 Güncellemesi Alın (22 Aralık 2021)

Samsung, yeni katlanabilir cihazlarına kararlı bir Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi sunmaya başladı. Marka, müşterilerine Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Samsung Galaxy Z Fold 3 kararlı güncellemelerini tanıttı.

Samsung, Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 Birimleri İçin Bir UII 4.0 Beta Güncellemesi Sunuyor (13 Aralık 2021)

Samsung'un Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 birimlerine Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesini sunmaya başladığı bildiriliyor. Şirket, beta güncellemesini Güney Kore'de kullanıma sundu. Beta güncellemesi bazı iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri getiriyor. Mesajları kullanırken, video oynatırken veya Hava Durumu uygulamasında gezinirken performans sorunları için düzeltmeler getiriyor. Bununla birlikte, Samsung'un Ocak 2022'ye kadar Hindistan'da Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için One UI 4.0 beta güncellemesini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 20 Serisi üçüncü One UI 4.0 Beta Güncellemesini alıyor (06 Aralık 2021)

Samsung, Galaxy Note 20 serisi cihazları için yeni bir One UI 4.0 beta güncellemesi sunmaya başladı. Üçüncü One UI 4.0 beta güncellemesi, XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre cihazlara birkaç hata düzeltmesi getiriyor . Bunlar şunları içerir:

Bazı uygulamalarda Parmak İzi kimlik doğrulaması sorunu düzeltildi

Hızlı panel öğelerini seçerken etkili olmayan sorunlar düzeltildi

Bir birim monitörüyle ilgili sabit veri görüntüleme hataları

Yeniden başlattıktan sonra ekranın parlaklığıyla ilgili karartma sorunu düzeltildi

Kilit ekranı hızlı bir şekilde çözülmediğinde dinlenme sorunu düzeltildi

Galaxy Watch 4'te sabit çökmeler

Pilin çabuk bitmesi sorunu düzeltildi

Windows PC ile USB bağlantısı hakkında iyileştirilmiş bağlantısız işlemler

Sabit küçük sorunlar

Samsung, Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2 Telefonları için One UI 4.0 Beta Test Cihazlarını İşe Aldı (19 Kasım 2021)

Samsung, popüler katlanabilir cihazlarında en son One UI 4.0 güncellemesini test etmek için beta testçileri arıyor. Marka şu anda Samsung Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Fold 2 akıllı telefonlar için One UI 4.0 beta test cihazı arıyor. İlgilenen kullanıcılar Samsung Üye uygulamasına gidebilir ve Samsung'un işletim sisteminin testine kaydolmak için One UI 4.0 Beta Programı başlığını açabilir.


Samsung, Samsung Galaxy S20 serisi için One UI 4.0 Beta Güncellemesini kullanıma sundu (9 Kasım 2021)

Samsung'un eski Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra akıllı telefonlarına Android 12 tabanlı One UI 4.0 Beta güncellemesini sunmaya başladığı bildiriliyor. Şirket şu anda yeni güncellemeyi ABD'deki Galaxy S20 serisi kullanıcılarına sunuyor. Bununla birlikte, beta güncellemesinin şu anda Galaxy S20 serisinin kilidi açılmış varyantları için kullanıma sunulduğunu belirtmek önemlidir.


Samsung, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 Katlanabilir Telefonları için OneUI 4.0 Güncellemesine Başlıyor (1 Kasım 2021)

Samsung, en yeni katlanabilir akıllı telefonlarında Android 12 tabanlı One UI 4.0 beta sürümünü test etmeye başladı. Şirket, Güney Kore'de Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 akıllı telefonları için One UI 4.0 güncellemesini yayınladı. Ayrıca, beta güncellemesi artık ABD'deki müşteriler için de mevcuttur. Bununla birlikte, Hindistan birimleri için One UI 4.0 Beta güncellemesinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok.


One UI 4.0 Android 12 Beta Programı Hindistan'da Başlıyor (6 Ekim 2021)

Aylarca bekledikten sonra Hindistan'daki Galaxy sahipleri nihayet Android 12 tabanlı One UI 4.0'ı test edebilecekler. Yükseltme, Hindistan'daki Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra sahipleri için mevcut . Betaya kaydolmak için Samsung Üyeleri uygulamasına gidin. Bildirim bölümüne gidin ve beta bildirimini seçin. Şimdi Kaydol üzerine dokunun ve güncellemeyi Galaxy cihaz ayarlarındaki Yazılım güncelleme bölümünden indirin.


Galaxy S21 Serisi için One UI 4.0 Beta 2 Çıktı (5 Ekim 2021)

Android 12 tabanlı One UI 4.0'ın ikinci betası Galaxy S21 serisi için çıktı . Yeni, bir ton hata düzeltmesi getiriyor ve yeni özellikler sunuyor. Bunlardan biri, uygulama performansını iyileştirmek için RAM'i genişleten yeni Sanal RAM özelliğidir. Beta ayrıca Galaxy cihazları için Android 12 duvar kağıdı tabanlı tema özelliğini de getiriyor.


One UI 4.0 Dahili Testi Beta 9 Sürümüne Ulaştı

Samsung, One UI 4.0 güncellemesini dahili olarak test ediyor ve çok yakında kullanıma sunulabilir. Bilinen tipster Ice Universe, Samsung'un dahili One UI 4.0'ının Beta 9 aşamasına ulaştığını ortaya çıkardı. Tipster ayrıca, en son One UI 4.0 Beta 9 sürümünün birden fazla hata getirdiğini iddia ediyor. Samsung'un halka açık testlere hazır olduğunda Galaxy S21 serisine yeni beta sürümünü sunması beklenebilir.

One UI 4.0, Play Store'dan Simge Paketlerini Kullanmanıza İzin Verecek (17 Eylül 2021)

Android kullanıcıları, Google Play Store'daki simge paketlerinin yardımıyla uygulama simgelerini her zaman özelleştirebildiler. One UI 4.0 ile işlevsellik nihayet Samsung cihazlarına kadar uzanıyor .

En son One UI 4.0 beta sürümünde, artık Google Play Store'dan simge paketlerini indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Şimdilik, yalnızca Good Lock'a erişimi olan beta test kullanıcıları, Tema Parkı modülü aracılığıyla simgeleri indirebilir.

Bir UI 4.0 Beta Güncellemesi, ABD'ye eSIM Desteği Getiriyor (15 Eylül 2021)

Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra , One 4.0 beta ile ABD'de eSIM için destek aldı . Tüm Galaxy S21 serisi, piyasaya sürüldüklerinden bu yana diğer pazarlarda eSIM desteğine sahiptir. Şimdi, özellik nihayet ABD vatandaşları için geldi.

T-Mobile Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra, bu yılın başlarında eSIM desteği aldı. Galaxy S21'inizde eSIM desteği istiyorsanız, Android 12 tabanlı One UI 4.0 beta programına kaydolmanız ve yeni güncellemeyi yüklemeniz yeterlidir. Alternatif olarak, muhtemelen yıl sonuna kadar gelecek olan One UI 4.0 kararlı güncellemesini bekleyebilirsiniz.

To Top