Samsung, Vivo, OPPO, Realme ve Xiaomi Android Cep Telefonlarında Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

 Samsung, Vivo, OPPO, Realme ve Mi cep telefonlarında uygulamaları nasıl gizleyebilirsiniz.

Çoğu Android cep telefonunun ortak bir özelliği vardır. Evet, bugünlerde hemen hemen her akıllı telefonla yüklü olarak gelen önceden yüklenmiş uygulamalardan bahsediyoruz. Bazıları günlük kullanım için oldukça faydalı olsa da, kullanıcı için faydalı olan bazı uygulamalar mevcuttur. Ve en kötü yanı, bazı üreticilerin bu istenmeyen uygulamaları akıllı telefonunuzdan silmenize izin vermemesidir. Peki, ne yapmalısın? Peki, onu ana ekranınızdan ve uygulama çekmecenizden kaldırabileceğiniz bir yol var. Telefonların çoğu, uygulamaları gizleyebileceğiniz yerleşik bir özelliğe sahiptir. Bu yazıda, uygulamaları nasıl gizleyebileceğinizi göstereceğiz. İşte Samsung, Vivo, OPPO, Realme ve Mi cep telefonlarında uygulamaları nasıl gizleyebilirsiniz.


Samsung Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Samsung akıllı telefonlarda uygulamaları gizlemek bir esinti gibidir. Şirketin OneUI'si, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmeden uygulamaları kolayca gizleyebileceğiniz doğrudan bir seçenek sunar. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek:

Vivo Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Vivo FunTouch OS ayrıca uygulamaları kolayca gizleyebileceğiniz yerleşik bir özellikle birlikte gelir. Ancak bu yazıda bahsedeceğimiz özellik sadece FunTouch OS 9.0 ve üzeri sürümleri çalıştıran Vivo cep telefonları için geçerlidir. İşte Vivo akıllı telefonlarda uygulamaları nasıl gizleyebilirsiniz:

Vivo akıllı telefonunuzdaki Ayarlar Menüsünü açın ve Yüz ve Şifre bölümüne gidin.

Gizlilik ve uygulama şifreleme ayarlarına tıklayın.

Gizle Uygulamasını bulacaksınız. Açmak için üzerine dokunun.

Şimdi, akıllı telefonunuzdan gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin.

Tamamlandığında, Uygula'ya tıklayın ve uygulamanız gizlenecektir.

İlginç bir şekilde, uygulama bir kez gizlendiğinde tamamen kapanacaktır. Bu, Ana ekranda, Son Uygulamalar arayüzünde veya uygulama listesinde gösterilmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca yeni mesajlar da almayacaksınız. Yukarıda belirtilen adımları takip edebilir ve uygulamayı listeden kaldırmanız yeterlidir; uygulama bir kez daha kullanılabilir olacaktır.

Realme Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Realme, Realme UI ile uygulamayı gizlemenize yardımcı olan yeni bir Uygulama Kilidi özelliği tanıttı. Şirket, özelliğin tüm Realme akıllı telefonlarında kullanılabileceğini daha önce açıklamıştı . Uygulama Kilidi özelliği, uygulamalar için yalnızca parola belirlemekle kalmaz, aynı zamanda bunları sizin için gizler. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Ayarlar'ı açın ve Güvenlik bölümüne gidin.

Uygulama Kilidi'ni arayın. Uygulama Kilidi için bir şifre oluşturmanız istenecektir.

İşiniz bittiğinde, Güvenlik'e ve ardından Uygulama Şifreleme'ye gidebilirsiniz.

Şifreyi girin ve gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Ardından Ana Ekran Simgelerini Gizle'yi Etkinleştir'i açın.

Ardından, uygulama için '#' ile bitmesi gereken bir Erişim Numarası ayarlamanız gerekir. Tamamlandığında, “Ana Ekran Simgelerini Gizle, Son Görevlerde Görüntüleme ve Bildirimleri Görüntüleme” mesajı olacaktır. Hepsi etkin.

Bununla, uygulama akıllı telefondan gizlenecektir. Ancak yine de tuş takımına gidip erişim numarasını girerek ona erişebilirsiniz. Bu özelliği devre dışı bırakmak için “Ayarlar> Güvenlik> Uygulama şifreleme> Gizlilik Şifresini Girin> gizlediğiniz uygulamayı seçin> Ana Ekran Simgelerini Gizle'yi devre dışı bırakın.

Xiaomi Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Xiaomi, MIUI işletim sisteminde uygulamaları gizleme seçeneği de sunar. Gizli uygulama özelliği tüm Redmi, Xiaomi ve POCO akıllı telefonlarında mevcuttur. Uygulamaları Xiaomi telefonlarında gizlemek için şu adımları takip edebilirsiniz :

Ayarlar'a gidin ve Uygulamalar'ı açın.

Uygulama Ayarlarında Uygulama Kilidi özelliğini bulacaksınız. üzerine dokunun. Önce hizmeti kurmanızı isteyecek ve bunun için de bir şifre belirlemeniz gerekiyor.

İşlem tamamlandığında, iki bölümünüz olacak: Uygulama Kilidi ve Gizli Uygulamalar. Gizli Uygulamalara tıkladığınızda Redmi telefonunuzda yüklü uygulamaların bir listesini bulacaksınız.

Gizlemek istediğiniz uygulamaları arayın ve anahtarı açmanız yeterlidir. Bununla, uygulamanız gizlenecektir.

Sadece hareketleri kullanarak gizli uygulamalara kolayca erişebilirsiniz. Ekranda iki parmağınızı kaydırabilirsiniz ve şifreyi girmek için bir mesaj açılır. Girdikten sonra, size gizli uygulamaların bulunduğu klasörü gösterecektir.

OnePlus Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Bir OnePlus akıllı telefon kullanıyorsanız , uygulamaları gizlemek çok kolay. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek:

Ana Ekrandan, Uygulama çekmecesini açmak için yukarı kaydırın.

Şimdi Gizli Alan uygulama çekmecesini açmak için parmağınızı soldan sağa hareket ettirin.

Sağ üst köşede bir '+' işareti göreceksiniz. İşarete tıklayın ve telefonunuzda yüklü olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz.

Uygulama çekmecesinden gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin. İşiniz bittiğinde, geri tuşuna basmanız yeterlidir; uygulamanız telefondan gizlenecektir.

Uygulamayı göstermek için yukarıda belirtilen adımları takip edin ve Gizli Alanda uygulamaya uzun basın ve ardından listeden 'Göster' seçeneğini seçin.

Oppo Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Oppo akıllı telefonlardaki uygulamaları gizleme süreci , Realme telefonlarında bulunana oldukça benzer. İşte bunun için adım adım bir kılavuz:

Ayarlar'a gidin ve Güvenlik > Uygulama Şifreleme'yi açın.

Şimdi ana ekranınızdan gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Uygulamalar için bir şifre oluşturmanız gerekir. Şifreyi ayarlayın.

Şimdi Ana Ekran Simgelerini Gizle seçeneğini açın, ardından Erişim Numarasını ayarlamanız istenecektir. Sayı '#' ile başlamalı ve bitmeli ve bir ila on altı karakter içermelidir.

Bir erişim numarası belirledikten sonra, 'Bitti' üzerine dokunun. Bununla, uygulamalar akıllı telefonunuzdan gizlenecektir.

To Top