Samsung'un Galaxy S22 kamera özellikleri eski telefonlara geliyor

 Galaxy S22 serisi , Samsung'un “Nightography” yazılım sihirbazı sayesinde daha iyi gece çekimleri ve görüntülü aramalar için yeni efektler dahil olmak üzere bir dizi yeni kamera özelliğiyle geldi. Şimdi, Güney Koreli marka bu geliştirmelerden bazılarını eski cihazlara getiriyor.

İyileştirilmiş gece portreleri

Galaxy S22 serisi, telefoto kamera ile Portre Modunda gece çekimi yapabilmektedir ve Samsung'un Mayıs ayı yazılım sürümü ile bu özellik, geçmişi 2020 yılına kadar uzanan amiral gemilerine eklenecektir. Bunlar Galaxy S20 serisi, Galaxy S21 serisi, Galaxy Note 20 serisidir. , Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Fold 3.

Otomatik çerçeveleme işlevi

Samsung'un otomatik çerçeveleme özelliği, tam olarak teneke üzerinde söylediklerini yapar - yakınlaştırın ve uzaklaştırın ve insanları çerçevenin içinde tutmak için kaydırın. Cihazdan 5 m'ye kadar ayakta 10 kişiye kadar çalışır.

Şu anda Galaxy S22 serisinde mevcut ancak şimdi Galaxy S21 serisine ve daha yeni Galaxy S21 FE'ye genişletilecek. Bunun da ötesinde, özellikteki geliştirmeler Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Flip 3, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Flip sahiplerine sunulacak.

Geliştirilmiş görüntülü arama efektleri

Bu özellik, Samsung sahiplerinin görüntülü arama uygulamalarında özel arka planlar ve mikrofon kontrolleri kullanmasına olanak tanır. Desteklenen uygulamalardan bazıları Google Meet ve Duo, Microsoft Teams, WhatsApp, Zoom ve Messenger'dır.

Galaxy S20 ve S21 aileleri ve ilgili FE çeşitleri, Galaxy Note 20 serisi, tüm Galaxy Z Flip modelleri ve Galaxy Z Fold 2 ve Fold 3 gibi yakında destek alacak. Haziran ayı sonuna kadar Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serilerine gelecek. Bu, Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite modellerine ek olarak.

Bu arka plan ve mikrofon kontrollerinin yanı sıra Samsung, otomatik çerçeveleme özelliği desteğini görüntülü aramaları da kapsayacak şekilde genişletme sözü verdi. Aynı uyumlu cihazlar listesi geçerlidir: 2020'den sonra piyasaya sürülen her Samsung amiral gemisi.

İyileştirilmiş App Store Kamera uygulaması kalitesi

Samsung'un yaklaşan özelliklerinin kataloğunda bir sonraki sırada, sosyal medya severlerin takdir edeceği bir özellik var. Galaxy S22 serisi, hem sosyal medyadan hem de üçüncü taraf kamera uygulamalarından çekilen fotoğraflara uygulanan özel “görüntü kalitesi optimizasyon teknolojisi” içeriyor. Başka bir deyişle, Samsung Camera uygulamasında çekilen fotoğraflar ile Snapchat veya Instagram üzerinden çekilen fotoğraflar arasında artık büyük bir kalite farkı olmamalıdır. 

Bu optimizasyon teknolojisi yakında Galaxy S21 serisi, Galaxy S21 FE , Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3'e gelecek. Ne yazık ki Galaxy Note 20 ve Galaxy S20 gibi eski cihazlar desteklenmeyecek.

Ek Galaxy Z Fold 3 kamera özelliği iyileştirmeleri

Samsung'un kamera iyileştirmeleri listesinin sonuncusu, Galaxy Z Fold 3 için özel olarak tasarlanmış bazı ince ayarlardır. Mayıs yazılım güncellemesi yayınlandıktan sonra katlanabilir, Expert RAW uygulaması için destek sunacak. Pro kamera modu, Fold 3'ün telefoto kamerasına da genişletiliyor ve kullanıcılara daha fazla esneklik sağlıyor.

Samsung, bu özelliklerin kullanıma sunulması için kesin bir program sunmadı, ancak güncellemenin Mayıs ayı sonuna kadar serinin geri kalanına dağıtılmadan önce ilk olarak Galaxy S21 modelleri için mevcut olacağını doğruladı. Ve yukarıda belirtildiği gibi, Galaxy S10 ve Note 10'a gelen belirli özelliklerin Haziran ayı sonuna kadar gelmesi gerekiyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Samsung, güncellemeyi uluslararası kullanıma sunmadan önce Güney Kore'deki kendi pazarında yazılım sunumunu başlatacak.

To Top