Snapchat Karanlık Modu: Snapchat Android ve iOS Uygulamasında Nasıl Etkinleştirilir?

 Snapchat uygulamasında karanlık modu nasıl etkinleştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Snapchat, popüler fotoğraf ve kısa video paylaşım uygulamalarından biridir. Ayrıca uygulama içinde sohbet etmenize de olanak tanır. Şu anda Snapchat'in dünya genelinde 319 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu 300 milyondan fazla kullanıcı arasında, yalnızca Hindistan'ın ABD'nin hemen arkasında 74 milyondan fazla kullanıcısı var. 108 milyon kullanıcıyla lider. Bu rakamlar hala Facebook, Instagram ve Tik Tok gibi rakiplerinin rakamlarının çok gerisinde kalıyor . Snapchat, anlık görüntüler, hikayeler, özel hikayeler, anlık çizgi, filtreler, lens, coğrafi bulucu, kaybolan mesajlar ve çok daha fazlası gibi bir dizi özellik sunduğu için gençler arasında popülerdir. 


Uzun süredir akıllı telefon kullanıcısıysanız, yıllar içinde birçok uygulamanın uygulamalarına karanlık modu veya karanlık temayı benimsediğini görmüşsünüzdür. Benzer şekilde Snapchat kullanıcılarının uygulamada karanlık mod istemesi normaldir. Ancak Snapchat'in bu isteğe bağlı özelliği kullanıma sunması uzun zaman aldı. Şirket, karanlık mod özelliğini iOS kullanıcılarına sunmaya ancak Mayıs 2021'de başladı.

Ancak, Android kullanıcıları hala resmi sunumu bekliyor (Ancak, Android'de etkinleştirmenin birkaç yolu var). Karanlık mod kullanıldığında elde edeceğiniz en büyük avantaj, AMOLED ekranlı telefonlarda güç tüketiminin azalması ve bu sayede göz yorgunluğunun önüne geçilmesidir. Bu kılavuzda, hem Android hem de iOS cihazlarda karanlık modun nasıl elde edilebileceğine bir göz atacağız. 

iOS Mobile'da Karanlık Mod Nasıl Açılır???

iOS uygulamasında, uygulama içi ayar seçeneklerini kullanarak Snapchat'te karanlık modu birkaç basit adımda etkinleştirebilirsiniz. 

iPhone'unuzda Snapchat uygulamasını açın

Ekranın sol üst köşesindeki Bitmoji simgesine dokunun (profil resmi)

Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine tıklayın

“Hesabım” ayarları altında, “Uygulama Görünümü”ne dokunun.

Bu menünün altında, “Her zaman karanlık” seçeneğine dokunun

Snapchat uygulamanız açılacak 

Dilerseniz, iOS görünüm ayarınıza uygun olacak şekilde “Maç Sistemi” olarak ayarlayabilirsiniz. 

Android'de Karanlık Mod Nasıl Açılır ?

İPhone'larda olduğu gibi, Snapchat'te karanlık modu etkinleştirmek için uygulama içi bir seçenek yoktur. Yani karanlık modu etkinleştirmek için telefonun ekran ayarları altında bir ayar kullanacağız. Bu adımlar yalnızca OnePlus, Oppo, Reamle ve Vivo akıllı telefonlarda çalışır.

Ayarları aç

“Ekran ve Parlaklık” a gidin

“Karanlık mod ayarları”na dokunun

“Üçüncü taraf uygulamalar için karanlık mod (Beta)” üzerine dokunun

Aşağı kaydırın ve Snapchat için geçişi etkinleştirin

Snapchat uygulamasına karanlık mod uygulanacak

Not : Bu yöntemi OnePlus, Oppo, Vivo ve Realme telefonlarda test ettik ve hepsinde çalıştı. Başka telefonlarınız varsa aynı adımları uygulamayı deneyebilirsiniz, ancak bu işe yaramazsa, aşağıda belirtilen yöntemi kullanarak karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. 

Herhangi Bir Android Telefonda Karanlık Mod Nasıl Açılır

Oppo, OnePlus ve Vivo dışında başka bir akıllı telefon kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen adımları izleyerek karanlık modu etkinleştirmeye zorlarsınız: :

Ayarları aç

"Telefon hakkında" bölümüne gidin

Aşağı kaydırın ve “Yapı numarası”nı bulun

Yapı numarasına sürekli olarak yedi kez dokunun 

“Artık bir geliştiricisiniz” diyen bir tost mesajı alacaksınız.

Ayarlar'a geri dön 

Sistem'e gidin ve Geliştirici seçeneklerine dokunun

Aşağı kaydırın ve “zorla-karanlığı geçersiz kıl” seçeneğini bulun

Geçişi açarak seçeneği etkinleştirin 

Bu etkinleştirildiğinde, Snapchat uygulamanız karanlık moda geçecektir.

Geçersiz kılmaya zorla-karanlık seçeneğinin etkinleştirilmesi, telefonunuzdaki renk şemasını tersine çevirecek ve telefondaki uygulamalar, parlak metinlerle birlikte koyu renkte gelecektir. Bu, yalnızca Snapchat uygulamasını değil tüm uygulamaları etkileyecektir. 

Not : Yeni güncellemeden sonra Snapchat uygulaması temayı karanlık olarak değiştirdi. Bu nedenle, şu anda bu özelliğin tek geçici çözümü, uygulamanın eski sürümünü yüklemektir. Bunu yapmak için APK Mirror veya diğer güvenilir APK indirme sitelerine gidebilir ve Snapchat 10.72.0.0 sürümünü telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamanın bu sürümünü yükledikten sonra, yukarıda belirtilen adımları takip edebilir ve Snapchat uygulamasında karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. 

To Top