Sony Xperia 10 IV, daha küçük bir gövdede daha büyük pil getiriyor

Sony'nin Xperia 10 serisi, uygun bir şekilde adlandırılan Xperia 10 IV (dördüncü işaret) ile dördüncü nesline girdi. İlk bakışta görsel olarak pek bir şey değişmedi, ancak daha premium Xperia 1 IV gibi, Xperia 10 IV de kaputun altında birkaç önemli değişiklik getiriyor.

OLED ekran, 21:9 en boy oranıyla hala 6 inç boyutunda ve FHD+ çözünürlük sunuyor, ancak şimdi Sony'nin öncekinden %50 daha parlak olduğunu iddia ettiği daha parlak bir Triluminous panel. Yenileme hızı hala 60Hz'de kalıyor, ancak Sony şimdi Gorilla Glass Victus korumasını kullanıyor.

Sony, 10 IV'ü 154 mm'de biraz daha kısa ve 67 mm'de biraz daha daraltırken telefonun ağırlığını da azalttı. 161 gram ağırlığıyla Sony, bunu piyasadaki 5.000 mAh pile sahip en hafif 5G telefon olarak lanse ediyor.

Çevresel nedenlerden dolayı bu yıl kutuda şarj cihazı yok, bu yüzden kendi duvar tuğlanızla yetinmek zorunda kalacaksınız. Ayrı olarak satın almanız gerekiyorsa, şarj hızlarının hala 30W'da olduğunu unutmayın.

Bu yılki diğer büyük fark yonga seti - Qualcomm'un 6nm Snapdragon 695 5G'si. Xperia 10 III'ün 8nm SD690'ının yerini alıyor.

Kamera kurulumu, 12MP ana kamera, 8MP ultra geniş ünite ve 8MP 2x telefoto kamera ile geçen yılki modelden alınmıştır. Ana kamera artık OIS'ye sahip ve Sony ayrıca, ön 8MP snapper'da selfie'ler için ince ayarlı Üstün Otomatik modu, Otomatik HDR, özel bir Gece modu ve AI tabanlı yüz keskinleştirme gibi bir dizi yeni özellik ekledi. Kayda değer bir eksiklik, yonga setinin açıklanamayan sınırlamasının neden olduğu 4K video kaydının olmamasıdır.

Xperia 10 IV, 3,5 mm kulaklık jakını korur. Sony ayrıca LDAC desteği, 360 Ses ve stereoyu surround sese dönüştürebilen 360 Reality Audio Upmix özelliğini de getiriyor. Telefon IP68 derecesine sahiptir ve kutudan Android 12'yi başlatır.

Sony Xperia 10 IV siyah, beyaz, nane ve lavanta renklerinde gelir. 499 Euro'ya perakende satış yapıyor ve Haziran ayından itibaren açık satışa çıkacak.

To Top