TikTok'ta nasıl doğrulanırsınız?

 Diğer sosyal medya uygulamalarına çok benzeyen TikTok , yüksek profilli hesaplar için bu küçük mavi doğrulama rozetlerini sunuyor. Bununla birlikte, kendi profiliniz için bu mavi çeklerden birini almak istiyorsanız, gerçekten bir tane almak için belirlenmiş bir yöntem olmadığı haberini verdiğimiz için üzgünüz. Diğer platformlarda olduğu gibi doğrulanma talebinde bulunamazsınız. TikTok, hesabınızın mavi onay işaretine layık olup olmadığına kendi başına karar verir.Adım 1: Aktif olun ve tutarlı bir şekilde yayınlayın

TikTok, "etkin"i yalnızca son altı ay içinde hesabınıza giriş yapmış olarak tanımlar, ancak bu tek başına muhtemelen yeterince dikkate değer olarak kabul edilmeniz gereken türden bir ilgiyi toplayacak kadar aktif olacağınız anlamına gelmez. mavi çek. Bu gerçek bir ünlü için uçabilir, ancak hevesli TikTok yıldızları muhtemelen hesaplarına tutarlı bir şekilde içerik göndermeyi beklemelidir.

Bir kitle oluşturmanın bir parçası, hayranlarınız için sürekli bir içerik akışına sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bir kitle oluşturmaya gelince, TikTok aslında kitlenizi büyütmek için "haftada 3-5 video yayınlamayı" önerir.

2. Adım: Özgün olun ve profilinizin tamamlandığından emin olun

TikTok için "otantik", hesabınızın arkasında gerçek bir kişi veya marka olduğu anlamına gelir.

Profilinizin doğru şekilde doldurulduğundan ve yapılandırıldığından emin olmanız da önemlidir. Hesabınızı herkese açık olarak ayarladığınızdan ve profilinizin aşağıdakilerle tamamen doldurulduğundan emin olun: Bir ad, bir fotoğraf, bir biyografi ve en az bir video.

TikTok hesabınızı herkese açık olarak ayarlamak için:

Profil simgesini seçin > Üç yatay çizgiyi seçin Menü simgesi > Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik'i seçin > Özel hesabın yanındaki düğmeyi kapalı konuma (gri) çevirin > Onayla'yı seçin .

3. Adım: Çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin ve doğrulanmış bir e-posta kullanın

TikTok, doğrulama rozetlerinin öncelikle, kullanıcıların en sevdikleri kayda değer kişilerin resmi hesapları ile sahte hesapları arasında ayrım yapmalarına yardımcı olmakla ilgili olduğunu vurguluyor, bu nedenle platform, sizin kim olduğunuzu ve hesabınızla ilgili olarak sizin kim olduğunuzu ve bunu yaptığınızdan emin olma konusunda büyük. endişeleniyorsanız, bu şekilde kalırsınız - bu, hesabınızın, ona erişmeye çalışan diğer kişilerden güvence altına alınması gerektiği anlamına gelir.

TikTok, çok faktörlü kimlik doğrulamayı ve doğrulanmış bir e-postayı tercih etmenizi tercih eder. Çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), hesabınıza giriş yapmak için fazladan bir adım olduğu anlamına gelir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapacaksınız ve genellikle yalnızca sizin erişebileceğiniz geçici bir kod girmeniz istenecektir.

Bu kod genellikle yalnızca telefonunuz gibi yalnızca sizin erişebileceğiniz bir cihazda bulunur. Bu şekilde, MFA etkinken bir başkası kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirmiş olsa bile, bu geçici kodu alamayacakları için yine de hesabınıza erişemezler.

TikTok'ta MFA seçeneğine şu şekilde erişebilirsiniz: Profil Seçme > üç yatay çizgi Menü simgesi > Ayarlar ve gizlilik > Güvenlik ve oturum açma > 2 adımlı doğrulamayı seçin . Bundan sonra, sadece ekrandaki talimatları izleyin.

4. Adım: Haber kapsamını unutmayın

TikTok aslında kayda değer olmanızı gerektiriyor - olduğu gibi, sadece haberlerde değil, birçok kez sizinle ilgili haber kapsamı olmalıdır. Ayrıca neyin haber kaynağı olarak sayılmayacağı konusunda da netler:

Sponsorlu veya ücretli içerik

Basın yayınları

Bu muhtemelen zor bir şey gibi geliyor ve denenmiş ve gerçek bir viral yıldız olmanız gerektiği gibi geliyor.

Adım 5: TikTok'un yönergelerini ve hizmet şartlarını izleyin

Bu biraz bariz. Normal mavi çek olmayan kullanıcıların bile kurallara uyması beklenir. Kalkınan mavi çek hesaplarının TikTok'un topluluk kurallarına ve hizmet şartlarına uyması bekleniyor . Bunları takip etmezseniz, doğrulama için değerlendirilmeme ihtimaliniz vardır.

6. Adım: Benzersiz olun

TikTok ayrıca, bir hesabın benzersizliğinin, doğrulama söz konusu olduğunda dikkate aldıkları faktörlerden biri olduğunu belirtiyor – ancak bunun ötesinde çok fazla rehberlik yapmıyorlar.

Ancak, mutlaka ünlü müzisyenler veya aktörler olmayan mavi kareli favori TikToker'larımızdan bazılarını düşündüğümüzde, ürettikleri içeriğin benzersiz ve onlar için akılda kalıcı olduğunu fark ettik. Bazı TikToker'ların hayatları hakkında benzersiz bir hikaye anlatma yolu vardır ( Elyse Myers gibi ) ve diğerleri ilgi alanları hakkında benzersiz şekilde eğlenceli ve bilgilendirici videolar oluşturur ( Alexis Nikole Nelson ve onun yiyecek arama videoları gibi ).

Bununla birlikte, videolarınızın sizi benzersiz kılan şeyin bir yansıması olduğundan emin olmak buna değer. Sizi öne çıkaran ve dikkate değer biri yapan şey bu olabilir.

To Top