Twitter Çemberi Belirli Kullanıcılar İçin Başlatıldı: İşte Nasıl Çalışır?

 Twitter Circle, kullanıcıların yakın bir grup içinde tweet paylaşmak için 150'ye kadar kullanıcı seçmesine olanak tanır ve Instagram'daki 'yakın arkadaşlar'a benzer.

Twitter, kullanıcılarının hepsine değil, platformda yalnızca birkaç kişiye tweet atmasına izin verecek yeni bir özelliği duyurdu. Twitter Circle olarak adlandırılan özellik, 3 Mayıs Salı günü duyuruldu ve test aşamasında dünya çapında yalnızca belirli sayıda kullanıcı için kullanıma sunuldu. İlk erişime sahip olanlar, artık platformda 150 kullanıcıya kadar paylaşabilecekleri tweetler oluşturabilecekler - fikir, Instagram'ın Hikayeler aracılığıyla 'Yakın Arkadaşlar' seçeneğine benzer.Twitter Çevresi: Nasıl Çalışır?

Twitter'ın bir blog yazısında açıkladığı gibi, Twitter Circle, deneme aşaması için seçilen kullanıcılar için bir pop-up olarak görünecek. Bilgi istemi göründüğünde, kullanıcılar kendi Çevrelerine eklemek için platformdaki ilk kişi listesini seçebilirler. Liste esasen kullanıcıların platformdaki yakın arkadaş ve kişilerin bir listesini seçmesi için tasarlanmıştır ve sosyal medya şirketinin kullanıcı etkileşimini test etmesi için yeni bir yoldur.

Yakın kullanıcılar listesi seçildikten sonra tweet atarken bu listeyi seçebilirsiniz. Çevreye gönderilen Tweetler yalnızca grubunuzdakiler tarafından görülür ve yalnızca sizinle veya bu çevredeki diğer kullanıcılarla etkileşime geçebilir veya etkileşimde bulunabilirler. Bu tweetler herkese açık olanlardan farklı olduğu için retweet butonu bundan kaldırılıyor.

Twitter , özelliğin 'korumalı tweet'ler' özelliğini eklediğini açıklıyor. Korumalı bir hesapla, kullanıcılar tüm gönderilerine erişimi yalnızca onları takip edenlerle sınırlayabilir - bu nedenle hedef kitlelerini onaylanmış birkaç kişiye indirger. Bununla birlikte, Circle ile kullanıcılar belirli tweet'leri seçici olarak seçmeyi seçebilirler - bu nedenle platformda yayınladıkları şeyin kapsamını genişletir.

Kullanıcılar istedikleri zaman Çevrelerine kullanıcı ekleyebilir veya çıkarabilirler ve bir kullanıcının Çevresinden çıkarılmaları durumunda hiçbir kullanıcı bilgilendirilmez. Ancak, kullanıcılar yalnızca tek bir Çevre oluşturabilir ve farklı temalara dayalı bu tür birden fazla çevre oluşturamaz. Bu tür bir küratörlük Twitter Topluluklarına bırakılmıştır - ancak bu, tweet'lerin platformdaki görünürlüğünü kısıtlamaz.

Twitter, özelliğin dünya genelinde belirli sayıda kullanıcıya sunulacağını ve bu nedenle Hintli kullanıcıların da bunu alabileceğini söylüyor. Bu özellik Twitter'ın masaüstü, Android ve iOS uygulamalarında test ediliyor.

To Top