WhatsApp, Grup Sohbetlerinde 2 GB'a Kadar Dosya Paylaşımını Onaylıyor; Güncelleme Yakında Yayınlanacak

 WhatsApp dosya paylaşım güncellemesi hakkında daha fazla ayrıntıya göz atalım.

WhatsApp, platformundaki mesajlaşma deneyimini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunuyor. Meta'ya ait şirket şimdi yeni bir grup sohbeti özelliği tanıttı. WhatsApp kullanıcıları çok yakında uygulamadaki büyük boyutlu dosyaları arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilecek. Şirket, kullanıcıların mesajlaşma uygulamasında 2 GB'a kadar dosya paylaşmasına izin verecek bir güncellemeyi yakında yayınlayacağını duyurdu. 


Şu anda, WhatsApp'ın dosya boyutu sınırı 100 MB veya uzunluğu 90 saniye ile 3 dakika arasında olan 16 MB video var. Yeni güncelleme, kullanıcıların uygulamada 2 GB'a kadar dosya paylaşmasına izin verecek. WhatsApp dosya paylaşım güncellemesi hakkında daha fazla ayrıntıya göz atalım.

WhatsApp Grup Sohbet Kullanıcıları 2 GB'a Kadar Dosya Paylaşımı

WhatsApp şimdi yeni bir güncellemenin, uygulamada grup sohbeti kullanıcıları için dosya paylaşımı sınırını 2 GB'a kadar artıracağını duyurdu. Duyuru, WhatsApp'ın özellik üzerinde çalıştığını onayladıktan bir ay sonra geliyor.

Daha önce şirket, 2GB dosya paylaşım özelliğinin çalışmalarda olduğunu açıklamıştı. Ancak şirket, o zamanlar güncelleme sunumunun zaman çizelgesini onaylamadı. Bugün, WhatsApp, Twitter aracılığıyla kullanıma sunulduğunu onayladı . Güncelleme yakında kullanıcıların WhatsApp'ta 2 GB'a kadar dosya göndermesine izin verecek. Açıklanan kesin bir tarih yok. Bu nedenle okuyucularımıza App Store veya Google Play Store'daki güncellemeleri takip etmelerini tavsiye ederiz.


2GB dosya paylaşım özelliği dışında, Meta'ya ait şirket, mesaj tepkileri üzerinde de çalışıyor. Bu özellik, sevgi, ilgi, öfke vb. gibi çeşitli duyguları ifade edebileceğiniz Facebook'taki Tepkiler'e benzer olacak. Facebook şu anda bu tür yedi tepkiye sahip. WhatsApp'ın yedi reaksiyonun tümünü destekleyip desteklemeyeceği veya belki de uygulamaya daha fazlasını dahil edip etmeyeceği bilinmiyor.


WhatsApp ayrıca Topluluklar adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor . Özellik, insanların kendilerine uygun bir yapı ile ayrı grupları tek bir çatı altında toplamasını sağlayacak. İnsanlar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilir ve daha küçük tartışma gruplarını kolayca organize edebilir. Topluluklar ayrıca, herkese gönderilen duyuru mesajları ve hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol eden yeni araçlar da içerecek. Özelliğin yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

To Top