Xiaomi, Yaklaşan Akıllı Telefonlar için Leica ile Ortaklığını Duyurdu, Yaklaşan Xiaomi 12 Ultra'da Yer Alabilir

Xiaomi 12 Ultra, bir Xiaomi cihazında Leica görüntüleme teknolojilerine sahip ilk telefon olabilir. Temmuz ayında başlayacak.

Xiaomi, yaklaşmakta olan akıllı telefonu için Alman kamera üreticisi Leica ile ortaklık kurduğunu doğruladı. Xiaomi 12 Ultra olması muhtemel olan Xiaomi amiral gemisi telefonu, kamera sisteminde Leica görüntüleme teknolojilerine sahip olacak.


Xiaomi ayrıca akıllı telefonun bu yıl Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Önce Çin'de, ardından uluslararası pazarlarda piyasaya sürülecek. Ortaklık geçen yıldan beri zaten söylentilerdeydi ve Xiaomi'nin de onaylamasıyla bunun tüketiciler için neler getirdiğini görmek heyecan verici olurdu.

Şirket, ortaklığı duyurmak için sosyal medyaya taşıdı. Xiaomi'nin Kurucusu ve CEO'su Leijun, “ Bugün , Xiaomi ve leica_camera'nın görüntü teknolojisinde küresel bir stratejik ortaklık geliştirdiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum . Bir fotoğrafçılık efsanesini inovasyonumuzla birleştirerek mobil fotoğrafçılıkta yeni bir döneme giriyoruz. Temmuz'da heyecan verici şeyler olacak!” Çinli teknoloji devinin kurucusu, telefonun Temmuz 2022'de piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Xiaomi 12 Ultra Temmuz'da Çıkabilir, Beklenen Özellikler

Şirket, cihaz ve adı hakkında herhangi bir şey doğrulamamış olsa da, Xiaomi 12 Ultra olması muhtemel. Xiaomi ayrıca yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonunun Qualcomm'un en yeni mobil çipi Snapdragon 8+ Gen 1'e sahip olacağını doğruladı. Önceki raporlar , cihazın Sony'nin yakında çıkacak IMX989 sensörünü içereceğini ortaya koydu. Bu üst düzey sensör 1 inç boyutunda olabilir ve Xiaomi 12 Ultra ile piyasaya sürülebilir.

Xiaomi 12 Ultra, arkasında dört sensör barındıran büyük bir dairesel kamera modülüne sahip olabilir. Dört sensörden biri 50MP sensör içerecek. Cihazın ayrıca 48MP ultra geniş kamera ve 5x optik zoomlu 48MP telefoto kamera sensörüne sahip olduğu söyleniyor. Dördüncü sensör daha fazla yakınlaştırma yeteneği sunabilir.

Bu, Leica'nın bir akıllı telefon şirketi ile yaptığı ilk işbirliği değil. 2016 yılında Huawei, akıllı telefonu için Alman kamera üreticisi ile ortaklık kurdu. Şimdi, Leica ile işbirliği yapan Xiaomi. Geçen yıl, birçok akıllı telefon şirketi, akıllı telefonları için görüntüleme teknolojisi geliştirmek üzere kamera üreticileriyle işbirliği yapıyor. Örneğin Vivo'da Zeiss, Oppo ve OnePlus'ta Hasselblad var ve Realme'nin de Kodak ile ortak olduğu söyleniyor.

To Top