YouTube'dan Kazanın: YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır – En İyi 5 Strateji

YouTube'dan para kazanmanın birden fazla yolu vardır, işte popüler video akışı uygulamasından para kazanmanın en iyi yöntemlerinden bazıları.


YouTube, milyarlarca aktif kullanıcısı olan en popüler video akışı uygulamasıdır. Çok sayıda yaratıcısı, izleyicisi vb. vardır. En popüler hizmet olması, kullanıcıların para kazanabileceği birçok yol sunduğu anlamına gelir. YouTube, binlerce kanal sahibinin evidir ve bu nedenle geçimlerini sağlamak için buna bağımlıdırlar. Pek çok popüler YouTuber artık YouTube üzerinden kazandıkları paralarla hayatlarını kazanıyor. Ancak YouTube'dan tam olarak nasıl kazanabilirsiniz? Sadece video çekerek mi yoksa daha fazlasını yaparak mı? Bu yazıda öğreneceğiz. 

YouTube'dan Para Kazanın ve YouTube Reklamlarından Kazanın

Bu, YouTube'dan para kazanmanın en yaygın yöntemidir. YouTube'daki içerik oluşturucuların çoğu, videodan önce reklam oynatmak için para kazanma başvurusunda bulunur. YouTube para kazanma ile YouTube reklamlarından, kanal üyeliklerinden, ürün yerleşimlerinden vb. kazanırlar. YouTube, kullanıcıların izleyeceği reklamlar için ödeme yapar ve Adsense hesabınıza aktarır. Google, parayı Adsense'den banka hesabınıza otomatik olarak aktaracaktır.

Canlı Yayın Sırasında Super Chat İsteyin

Reklamların yanı sıra doğrudan YouTube canlı yayınlarınızdan da kazanabilirsiniz. Abonelerinizle etkileşim kurduğunuz ve yenilerini kazandığınız için canlı yayınlar eğlencelidir. Sizinle konuşma fırsatı buluyorlar. YouTube canlı yayının süper sohbet adı verilen bir özelliği vardır, bu özellik abonelerinizin sizin için para bağışlamasına olanak tanır. Karşılığında yeni çıkartmalar, kanal üyelikleri ve daha fazlasını alırlar. YouTube'un süper sohbetten kestiği %30 vergiden kurtulmak için hesap ayrıntılarınızı akış videonuza veya açıklamanıza da ekleyebilirsiniz.

Bağlı pazarlama

Videonuzda ürün veya hizmet önerirseniz, açıklama kısmında izleyicilerinize bir satış ortağı bağlantısı vermelisiniz. Bağlantınızı tıklayan ve ürünü veya hizmeti satın alan kullanıcılar size o ürünün bir yüzdesini verecektir. Bu, bağlı kuruluş pazarlaması olarak bilinir. İzleyicinize bir şey önerdiğinizde, o ürünü daha çok satın alma eğilimindedirler. Ve bu, dışarıdan komisyon kazanmanın en iyi yöntemidir. Şirketin web sitesinden bir bağlı kuruluş bağlantısı oluşturulabilir veya kendileriyle kişisel olarak iletişime geçerek oluşturmalarını isteyebilirsiniz. 

YouTube'da Kurs Sat

Kursunuzu satmak için kanalınızı kullanın. Bu yöntem, videolarında bilgi, düşünce ve diğer püf noktaları paylaşmak isteyenler için önerilir. İzleyicileriniz için özel bir kurs oluşturabilir ve onlardan büyük miktarda bilgi veya özel numaralar elde etmeleri için onu satın almalarını isteyebilirsiniz. Bu onları, açıklanmamış bilgilere erişmek için kursunuzu denemeye meraklandıracaktır. Kurs sırasında YouTube kanalınıza düzenli olarak yüklediğinizden farklı bir şey eklediğinizden emin olun.

Amazon Etkileyici Olun

Hepimiz ürün sipariş etmek için Amazon'u günlük olarak kullanıyoruz. Ürünleri incelemeyi ve önermeyi seven biriyseniz, Amazon Influencer programına katılmalısınız. Amazon, etkileyicilere ürün miktarının %8-15'ini sundukları, etkileyiciler için özel bir sayfaya sahiptir. Program için onaylandıktan sonra, özel bağlantınızı alacaksınız. Artık bunu video açıklamanıza yerleştirebilir ve izleyicilerinizden oradan ürün satın almalarını isteyebilirsiniz. Amazon, ürün tutarının bir yüzdesini bakiyenize ekleyecektir.

To Top