Apple iPhone'lar Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu Olmaya Devam Ediyor

Apple trilyon dolarlık bir şirkettir ve başarısının çoğu, iPhone'ların dünya çapındaki popülaritesine bağlanabilir. Ve bugün bile şirket, özellikle satılan ilk 10 akıllı telefonda 5 iPhone modeline sahip olduğunda, pazardaki en büyük patron olma konusunda kendini riske atabilir.

Counterpoint Research tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre iPhone 13, dünya genelinde yüzde 5,5 pazar payıyla en popüler akıllı telefon. İkinci en yüksek pay başka bir iPhone'a gidiyor, bu sefer yüzde 3,5 paya sahip olan iPhone 13 Pro Max. Bu rakamlar Nisan 2022'ye kadar derlenmiştir.

Üçüncü ve dördüncü sırayı iPhone 13 Pro ve eski iPhone 12 modeli aldı. Bu listede yer alan ilk Android akıllı telefon, beşinci sırada Galaxy S22 Ultra'ya sahip olan Samsung'a ait. S Pen desteği alan ilk Galaxy S serisi telefon, şirketin fiili amiral gemisi modeli olmak için Galaxy Note serisinin yerini alıyor.Rakamlar Güney Koreli markayı ve ürün yelpazesini düzenleme kararının iyi bir etki yarattığını gösteriyor. Samsung, artık piyasadaki en popüler Android akıllı telefona sahip olma ünvanını elinde tutuyor.

Yerlerin çoğu Apple ve Samsung tarafından işgal edilmiş durumda ve listede bir Çinli markayı bulmak için onuncu sıraya kadar inmeniz gerekiyor, Xiaomi'nin Redmi Note 11 LTE modeli. Apple, bu dönemde bir şekilde iPhone SE 2022 için Xiaomi orta sınıf akıllı telefondan daha fazla alıcı buldu.

Demek istediğim, bu, eski tasarımı ve çoklu kamera eksikliği nedeniyle yoğun bir şekilde eleştirilen ve alay edilen aynı iPhone modeli. Ancak tüketiciler bu iPhone modelini açıkça beğendiler ve rakamlar kendileri için konuşuyor. Liste ayrıca bize Oppo, OnePlus ve Google gibi markaların, dünyanın dört bir yanındaki bu iki teknoloji devi kadar alıcılar arasında popüler hale gelmeden önce yapacak çok işi olduğunu gösteriyor.

To Top