Apple, yeni saat yüzleri ve sağlık özellikleriyle watchOS 9'u duyurdu

Apple bugün WWDC'de yaklaşan watchOS 9 güncellemesinin önizlemesini yaptı. Yeni güncelleme, saat yüzleri, Egzersiz uygulaması, uyku aşamaları, türünün ilk örneği olan AFib Geçmişi ve ilaç takibinde iyileştirmeler içeriyor.


watchOS 9, dört yeni saat yüzü içerir. Bunlar Lunar, Playtime, Metropolitan ve Astronomi'dir. watchOS 9 ayrıca mevcut saat yüzlerinde güncellemeler içerir; Portreler kadranı artık kedi, köpek ve manzara fotoğrafları üzerindeki derinlik etkisini vurgularken, Modular, Modular Compact ve X-Large gibi bazı klasik saat yüzleri artık özelleştirilebilir arka plan renkleri ve degradeler içeriyor.
Antrenman uygulaması, daha fazla bilgi ve ölçüm gösterecek şekilde güncellendi. Özel antrenmanların eklenmesi, özel çalışma ve dinlenme aralıklarıyla yapılandırılmış bir antrenman oluşturmanıza olanak tanır. Tempo, güç, kalp atış hızı ve kadans gibi yeni uyarılar da eklenebilir.

Triatletler için, Antrenman uygulaması artık hareket modellerini tanımak için hareket sensörlerini kullanarak herhangi bir yüzme, bisiklete binme ve koşu antrenmanı dizisi arasında otomatik olarak geçiş yapan yeni bir Multisport antrenman türünü destekliyor.

Koşucular için watchOS 9 artık koşunuzu iyileştirmeye yardımcı olmak için adım uzunluğu, yerle temas süresi ve dikey salınım gibi ek koşu ölçümleri gösteriyor. Sık kullanılan rotalarda koşanlar artık önceki en iyi veya son sonuçlarına karşı yarışabilirler. Yeni bir hız modu, seçilen mesafe ve süre hedefi için ihtiyacınız olan hızı size söyler.
Apple, uyku aşamalarının tanıtımıyla uyku takibini iyileştirdi. Apple Watch artık uygulamada REM, Core ve Deep uykunun dökümünü sağlayabilir.

Ardından watchOS 9, atriyal fibrilasyon teşhisi konan kişiler için AFib geçmişini getiriyor. Apple Watch artık AFib için kalp atış hızınızı izleyebilir ve kalp ritminin ne sıklıkla AFib belirtileri gösterdiğini gösterebilir. Kullanıcılar, Sağlık uygulamasında haftalık bildirimler ve ayrıntılı bir geçmiş alacak. Doktorlarla paylaşmak için bir PDF'si indirilebilir.


Son olarak, watchOS 9, ilaçlarınızı ve takviyelerinizi, programlar ve hatırlatıcılarla yönetmenize ve izlemenize olanak tanıyan İlaçlar'ı da ekler. ABD'de, Sağlık uygulamasına ekledikleri ilaçlarla potansiyel kritik etkileşimler olması durumunda da uyarı alırsınız.

Diğer yeni özellikler arasında yüzücüler için kickboard algılama ve SWOLF puanı, Aile Kurulumunda Ev uygulaması desteği, yeni Hızlı Eylemler, iPhone'un yardımcı özellikleri aracılığıyla saati kontrol etmek için Apple Watch Mirroring ve yeniden tasarlanmış bildirimler yer alıyor.

watchOS 9, bu yılın sonlarında uyumlu Apple Watch modellerinde kullanıma sunulacak.

To Top