Artık bir 1.5 TB microSD kart var ve birçok şeyi saklayabilir!

Gelecek yakındır beyler! Veri CD'lerini yanınızda taşıdığınız, bunlarla ilgili bilgileri (kalıcı olarak) yaktığınız, güvenilmez 2 ve 4 GB flash sürücülere lanet ettiğiniz zamanları hatırlayın.

Eh, artık hepsi geçmişte kaldı! Micron , dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartını duyurdu ve birçok şeyi depolayabiliyor. i400, tüm IMDB En İyi 250 filmleri, ayrıca Bob Dylan'ın tüm albümleri ve vergi kayıtlarınız (bunlara tek bir yerde sahip olmak istiyorsanız) için yeterli olan 1,5 TB'a kadar kapasiteyle gelir. Şaka bir yana, dünyanın depolama sorunlarını çözmek için büyük bir adım. Çoğu modern akıllı telefonun microSD kart yuvası olmaması çok kötü , değil mi?Micron, 176 katmanlı 3D NAND teknolojisini kullanarak rekor kıran kapasiteye ulaştı. Bu, SSD'lerde kullanılan teknolojinin aynısıdır ve temel olarak bellek hücrelerini 3B desende üst üste istifler.

Tabii ki, i400 ilk başta çılgınca pahalı olacak ama bu aynı zamanda önceki rekor sahibi olan 1 TB C200 modelinin değer kaybedeceği ve daha uygun fiyatlı olacağı anlamına geliyor.

To Top