Bu gizli Android özelliği, spam metin mesajlarını durdurur - şimdi deneyin

Dolandırıcıların gelen kutunuzu tıkamasını önlemek için Android'de spam metinleri nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştırAndroid'de spam metinlerini nasıl engelleyeceğinizi bilmek ister misiniz? İhtiyacınız olan cevaplar bizde.

En iyi Android telefonlardan birine sahip olsanız bile , sonunda spam metin mesajları almaya başlamanız kaçınılmazdır. Sadece can sıkıcı olmakla kalmazlar, aynı zamanda ciddi bir güvenlik riski oluşturabilirler - birçok şüpheli karakter, paranızı veya kişisel bilgilerinizi çalabileceklerini umarak, sahte metin mesajları yoluyla gönderdikleri numaraları aramanızı veya bağlantılara tıklamanızı ister. (ya da her ikisi de).

Ancak, Google Mesajlar uygulamasında, spam mesajları daha gelen kutunuza ulaşmadan filtreleyip bu mesajlara karşı sizi uyarabilen, az bilinen bir özellik olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru, sonunda şeytani dolandırıcılardan kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen mesajlardan kurtulmak istiyorsanız, telefonunuza gelmelerini engellemek için atabileceğiniz adımlar burada. Android'de spam metinlerin nasıl engelleneceğini öğrenmek için okumaya devam edin. Ayrıca, bu yöntemin size daha uygun olması ihtimaline karşı, bireysel spam numaralarını engellemek için bazı yöntemler ekledik.

Android'de spam metinleri nasıl engellenir - İstenmeyen mesajları filtreleyin

Her şeyden önce — şüpheli bir metin görürseniz yanıtlamayın. Bu, dolandırıcılara sizin numaranızın yasal bir numara olduğunu doğrulayabilir ve gelecekte daha fazla spam metinlerinin size ulaşmasına neden olabilir.

Şimdi bu söylendi, işte bir spam filtresi kullanarak bu spam metinlerinin ilk etapta gelmesini nasıl engelleyeceğiniz. 

1. Google Mesajlar uygulamasını açın , ardından sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun .


2. Ardından, Spam koruması öğesine dokunun .


3. "Spam korumasını etkinleştir"i açın .


Android'de spam metinleri nasıl engellenir 

Belirli bir numaradan spam metinleri almaya devam ederseniz, gelmelerini nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu yöntem ayrıca, Google İletiler uygulamasını indirmeden ve bir spam filtresi etkinleştirmeden Google dışındaki cihazlarda spam iletilerini engellemenin en iyi yoludur.

1. İstenmeyen metni açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun .

2. “Numarayı engelle”ye dokunun. 

Belirli bir telefon numarasından spam metinleri almaya devam ederseniz, bu yöntem bunların gelmesini engeller. Bununla birlikte, bazı dolandırıcılıklar, istenmeyen metinler göndermek için sürekli olarak yeni telefon numaraları oluşturur; bu nedenle, bunları durdurmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Android'de spam metinleri nasıl rapor edilir 

1. İstenmeyen mesajı açın , ardından menüyü getirmek için mesaja dokunun ve basılı tutun . Bir spam metin mesajından gelen bağlantıları açmak telefonunuzu büyük risk altına sokacağından, mesajdaki herhangi bir bağlantıya dokunmamaya dikkat edin .

2. Açılır menüde “kopyala”ya dokunun . Bu, metin mesajını panonuza kopyalayacaktır.

3. Gelen kutunuza geri dönün , ardından sağ alt köşedeki “+” düğmesine dokunarak yeni bir metin mesajı açın . Kopyaladığınız metni kutuya yapıştırın ve muhatabı “7726” olarak ayarlayın. Bu numara AT&T, Verizon Wireless ve T-Mobile gibi ABD sağlayıcıları için geçerlidir.

4. Son olarak, gönder'e dokunun. Bu, metni spam olarak bildirir ve ağınızın gelecekteki dolandırıcılık metin mesajlarını engellemesine yardımcı olur.

Bu kadar! Bu dolandırıcılık metinlerini tamamen durdurmasa da, bu yöntemleri takip etmek, gelen kutunuzun 7/24 spam iletilerle dolmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

To Top