Bu gizli iPhone özelliği, aramalarda sesinizin daha iyi çıkmasını sağlar, şimdi deneyin

 İşte iPhone'da Ses Yalıtımı'nı nasıl etkinleştireceğiniz ve aramalarınızın kalitesini nasıl artıracağınız

iPhone'da Ses Yalıtımı'nı neden etkinleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz - bilmiyorsanız, Ses Yalıtımı Apple'ın gürültü azaltma özelliğidir. Sonuçta iPhone'unuz piyasadaki en iyi telefonlardan biri , yani iyi bir mikrofonu var. Ve AirPods veya başka bir en iyi kablosuz kulaklık seti kullanıyorsanız , mikrofonlarını geliştirmek için eşit derecede paraları olacak. Aramalarda yüksek ses kalitesi sağlamak için bu yeterli değil mi? 


Hayır. Bir düşünün: Mikrofon ne kadar hassassa, ortam ve arka plan gürültüsünü içeren o kadar fazla ses alacaktır. Sezgilere aykırı bir şekilde, daha iyi bir mikrofon potansiyel olarak aramanızı daha da kötüleştirebilir. Ses sinyalinin kalitesi daha yüksek olabilir, ancak sesiniz kısılabilir, aşırı güçlenebilir veya diğer gürültüler nedeniyle kaybolabilir. Bu nedenle hedeflenen gürültü azaltma yazılımı çok önemlidir ve Apple'ın Ses Yalıtımı özelliği aramalarınızı silecektir.

iOS 15'teki Ses Yalıtımı, etkinleştirildiğinde bir aramadaki istenmeyen gürültü frekanslarını ortadan kaldıran ve böylece konuşmanızın ses kalitesini yükseltmek için sesinizin sesini yalıtan küçük, zarif bir özelliktir. Ses Yalıtımı'nın şu anda yalnızca FaceTime üzerinden yapılan aramalarda, hem görüntülü hem de sesli olarak çalıştığını unutmayın, ancak Apple'ın bu özelliği normal aramalara açmasını umuyoruz.

iPhone'da Ses Yalıtımı nasıl etkinleştirilir

 FaceTime uygulamasını açın 

 Kontrol Merkezini Aç 

 Mikrofon simgesine ve ardından Ses Yalıtımı'na dokunun 

1. FaceTime uygulamasını açın — bir arama başlatmanız gerekmez. 

2. Kontrol Merkezi'ni açmak için ekranın üst kısmından aşağı doğru çekin .

3. Mikrofon Modu ayarlarını açmak için mikrofon simgesine (sağ üst) dokunun , ardından Ses Yalıtımı öğesini seçin . 

4. Alternatif olarak, iPhone'unuzun arka plan seslerini almasına ve öncelik vermesine izin vermek için Mikrofon Modu menüsünden Geniş Spektrum'u seçin .

To Top