Facebook'ta Çok Fazla Zaman Harcamak? Sessiz Mod ile Kontrolü Elinize Alın

Facebook'un sonsuz kaydırma özelliğinden uzaklaşma konusunda sorun yaşıyorsanız, Sessiz Mod sohbeti, memleri ve yanlış bilgileri susturmaya yardımcı olabilir. İşte ihtiyaçlarınıza göre nasıl özelleştireceğiniz.


Sosyal medya sizi bağımlı kılmak için tasarlanmıştır. Sonsuz kaydırma. Sürekli bir bildirim akışı . Bir uygulama açmanın düşük riskli cazibesi. Bunların hepsi, sizi içine çekmek ve dikkatinizi zararsız bir oyalanma olarak kabul edilebilecek olandan daha uzun süre tutmak için birlikte çalışır.

Tamamen fişten çekmeden geri çekilmeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız , Facebook , platformda zamanınızı yönetmenize yardımcı olabilecek Sessiz Mod adlı yerleşik bir araç sunar . Başlamak için mobil uygulamada hamburger menüsüne dokunun ve Ayarlar ve gizlilik > Ayarlar'a gidin , ardından Tercihler bölümünün altında Facebook'ta Geçirdiğiniz Zaman'ı seçin.

Facebook'ta Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

Facebook'ta gerçekte ne kadar zaman harcıyorsunuz? Gerçekten bilmek istiyorsanız , Facebook sayfasındaki Zamanınızda Saati Gör'e dokunun. Burada, uygulama kullanımını Apple'ın Ekran Süresine benzer şekilde gösteren birkaç grafiği görüntüleyebilirsiniz . Toplam süreyi, gündüz ve gece saatlerini ve geçen hafta uygulamayı kaç kez açtığınızı görmek için ekranı kaydırın.

Yalnızca kullanımınıza dikkat etmek ve hiçbir şeyi değiştirmemek istiyorsanız, size son yedi gündeki Facebook kullanımınızı gözden geçiren haftalık bir e-posta gönderecek olan Haftalık Güncelleme'yi etkinleştirin. Platformdaki tüm son eylemlerinizi görüntülemek için Etkinlik Günlüğü'ne de dokunabilirsiniz .

Sessiz Modu Ayarla

Facebook kullanımını azaltmak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, Sessiz Mod size yardımcı olmak için burada. Bu özellik etkinleştirildiğinde, telefonunuza gelen push bildirimlerinin sesini kapatır, uygulamada görünen bildirim noktalarını sınırlar ve uygulamayı bir sonraki açışınızda uygulamayı kullanmanızı engeller. Zamanınızı Yönetin sayfasından Sessiz Modu etkinleştirin ve ardından ne kadar süreyle açık kalmasını istediğinizi ayarlayın.

Ayrıca Sessiz Modu her gün belirli bir saatte açılacak şekilde programlayabilirsiniz. Programlanmış Sessiz Modu'nu etkinleştirin , ardından başlangıç ​​ve bitiş zamanını ve özelliğin hangi günlerde kullanılması gerektiğini ayarlamak için Program Ekle'ye dokunun . Kaldırmak veya yeniden yapmak için Zamanlamayı Sil'e tıklayın .

Sessiz Modu Yönet

Uygulamayı Sessiz Mod etkinken açtığınızda, ne kadar süreniz kaldığını gösteren bir hatırlatıcı ile karşılaşacaksınız. Uygulamada gerçekten bir şey yapmanız gerekiyorsa, Sessiz Modu Yönet'e dokunun ve Sessiz Modu hemen sonlandırın ya da kendi sürgününüze geri dönmeden önce 15 dakikalık bir erteleme alın. Veya Sessiz Modun sizin için nasıl çalıştığını değiştirmek için Ayarları Düzenle'yi seçin.

To Top