FIFA 22: Tüm oyun modlarında arkadaşlarla nasıl oynanır

 Birçok oyun gibi, FIFA 22 de arkadaşlarla oynandığında en iyisidir. Bu yılki oyunda, Ultimate Team'de çevrimiçi işbirliğinin tanıtılmasıyla bunu yapmak için seçenekler her zamankinden daha fazla. Hangi modda oynarsanız oynayın, FIFA 22'de arkadaşlarınızla oynamak hakkında bilmeniz gereken her şey burada .


FIFA 22'de arkadaşlarla nasıl oynanır?

FIFA 22'de hemen hemen her modda arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Tek oyuncu odaklı bir deneyim olan kariyer modu bile kanepeden co-op oynamanıza olanak tanır. Her şeyden önce, siz ve bir arkadaşınız Kick Off modunda kafa kafaya oynayabilirsiniz.
Başlamak

Her kanepe rekabetine ev sahipliği yapan temel modun anlaşılması kolaydır. Ana menüde Kick Off'a gidin ve istediğiniz kadar kontrol cihazı takmanız ve taraf seçmeniz istenecektir. Aynı takımda olmak istiyorsanız kumanda simgesini aynı tarafa taşıyın.

Buradan ayrıca hesabınıza giriş yapabilirsiniz ve FIFA 22, maç döngüsü boyunca kimin en üstte olduğunu görebilmeniz için kafa kafaya rekorunuzu izleyecektir.

Ardından maç türünü (Klasik, UCL, Volta, Ev Kuralları vb.) seçebilir ve başlamadan önce takımınızı seçebilirsiniz.

Santra modu ayrıca, diğer oyun modlarının sizi geleneksel FIFA kurallarına göre tutacağı bir dizi başka eğlence ayarının yanı sıra bir maçın her yarısının uzunluğunu değiştirmenize de olanak tanır.

FIFA 22 Ultimate Team'de arkadaşlarla nasıl oynanır?

Ultimate Team, FIFA'daki en popüler mod olmaya devam ediyor ve çok oyunculu seçenekler bu yıl hiç olmadığı kadar çeşitli. Arkadaşlarla oynamak için Oyna bölümündeki Dostluk Maçlarına gidin.

İçeri girdikten sonra kanepede oynayabilir veya çevrimiçi bir arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz. Ardından, kullandığınız takımı onaylayın ve istediğiniz maç türünü seçin. Ayrıca, eşleşme bulunduğunda bir kontrolör eklemek için üçgene basarak Taslak, Rakipler ve Squad Battles'ta yerel kooperatif oynayabilirsiniz.

Ayrıca Ultimate Team'de işbirliği içinde çevrimiçi oynayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir kooperatif lobisi başlatmak ve bir arkadaşınızı davet etmek için PS4'te (Xbox One'da RT) iseniz R2'ye basmanız gerekir. Ardından, arkadaşınız katıldıktan sonra, normalde yaptığınız gibi Rivals veya Squad Battles'ta bir eşleşme arayabilirsiniz.

FIFA 22'de işbirlikçi sezonlar nasıl oynanır?

Birlikte dünyayı fethetmek istediğiniz bir arkadaşınız varsa, FIFA 22 kooperatif sezonları çok eğlencelidir. Birlikte, bir takım seçebilir ve Birinci Lig'e çıkmak için diğer oyuncu çiftlerini üstlenebilirler.

Bunu yapmak için ana menünün Oynat bölümüne gidin, mevcut bir sezona devam etmeyi veya yeni bir sezon başlatmayı seçin, ardından birlikte oynamak istediğiniz kişiyi listeden davet edin. Ardından istediğiniz takımı seçin ve bir rakip bulun.
To Top