Fire Emblem Warriors: Three Hopes'ta nasıl emir verilir

Fire Emblem Warriors: Three Hopes'ta savaşırken sabit bir kafaya ihtiyacınız olacak.


Savaş alanında birden fazla karakter ve birim savaşırken, her an neler olup bittiğini takip etmek zorlaşıyor. Tüm bu gürültüyü, birliklerinize savaşın akışını kontrol etmelerini emrederek azaltabilirsiniz.

FEW: Three Hopes'ta birimlere çeşitli şekillerde saldırma, savunma veya destekleme emri verebilirsiniz. Bir savaşın ortasında farklı stratejiler bulmak için emirleri bile kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki kılavuz size Fire Emblem Warriors: Three Hopes'ta nasıl emir vereceğinizi ve hangi emirleri verebileceğinizi açıklayacaktır.
Fire Emblem Warriors: Three Hopes'ta nasıl emir verilir

Birimlerinize bir emir vermek için, savaş sırasında haritayı açmak için "+" simgesine basın. Harita üzerinde sipariş vermek istediğiniz birimi seçebilirsiniz.

Fire Emblem Warriors: Three Hopes'ta üç tür emir vardır:

• Saldırı emirleri

• koruyucu emirler

• Destekleyici Siparişler

Saldırgan emirler nasıl verilir

FEW: Three Hopes'ta birimlerinize üç farklı türde saldırı emri verebilirsiniz.

İlki, birliklerinize düşmana karşı topyekün gitmelerini emredeceğiniz Topyekün Saldırıdır. İkincisi, birimlerinizin düşman kalelerine odaklanacağı ve onları almaya çalışacağı Conquest. Son saldırı emri, birliklerinizin saldırmasını istediğiniz düşman birimlerini seçebileceğiniz "Saldırı"dır.

Koruyucu emirler nasıl verilir

Savunma söz konusu olduğunda, FEW: Three Hopes'ta birimlerinize iki tür savunma emri verebilirsiniz.

İlki, önemli hedefleri korumak için birimlerinize her tür saldırgan düşman birimini durdurma emri verdiğiniz "Toplam Savunma"dır. Bu, düşman önemli bir hedefi veya kaleyi hedef aldığında hayati olabilir.

İkincisi ve sonuncusu, birliklerinize bir müttefiki koruma emri verdiğiniz Muhafız'dır. Bu, düşman ekibinizdeki belirli bir müttefiki hedef aldığında kullanışlıdır.

Destek siparişleri nasıl verilir

Fire Emblem Warriors: Three Hopes ayrıca iki tür destek emrine sahiptir.

Adjutant Ata/Atamı Kaldır'da, seçilen başka bir birim için destek birimi olarak hareket edecek bir birim seçersiniz. Adjutantlar, takip saldırıları gerçekleştiren, atanan birimlerini koruyan ve ortak saldırıları gerçekleştiren destek birimleridir.

"Heal" bölümünde, iyileştirmek istediğiniz birimi seçebilirsiniz ve o kendi kendini iyileştirecektir. Bununla birlikte, iyileştirme, bir birlik üzerinde bir savaş sırasında yalnızca iki kez kullanılabilir.

Hareket, otomatik savaş ve kontrol emirleri

Oyunda üç ilerleme, savunma ve destek emrine ek olarak, birimlerinize verebileceğiniz başka emirler de var.

Örneğin, birimlerinizi seçilen alana taşımak için Taşı komutunu kullanabilirsiniz. Ardından, çeşitli birimlerin komutasını almak için kullanabileceğiniz "Kontrol" sırası gelir.

Otomatik Dövüş düzenini, savaş sırasında kontrol edilemeyen birimleri kontrol etmek için de kullanabilirsiniz. Onlara saldırmalarını, savunmalarını veya beklemede kalmalarını emredebilirsiniz. Siz savaş alanının geri kalanına odaklanırken onlar emirleri uygulamaya devam edecekler.

Tüm siparişler nasıl iptal edilir

Bir birime verilen tüm siparişler, birim seçilerek "Diğerleri" sekmesini açmak için ZR düğmesine basılarak iptal edilebilir. Burada "Tüm siparişleri iptal et" seçeneğini seçin ve birime verilen tüm siparişleri iptal edin.
To Top