Google Authenticator Nedir, Ne İşe Yarar? Google Authenticator Nasıl Kullanılır?

İnternet ortamında veri güvenliğinin sağlanması önemlidir, kişilerin bilgilerinin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilme riski her zaman vardır, bu genellikle hesaba giriş yapılırken olur, bu uygulama doğrudan bu olası sorunun oluşmasını engeller.

Google Authenticator Nedir ?

Özel olarak tasarlanmış bir uygulama olan Google Authenticator, kullanıcıların çeşitli web sitelerinde açmış oldukları hesaplara dijital ortamda kolayca giriş yapmalarını sağlar. Birçok farklı IOS veya Android tabanlı cihazlarda çalışır. Birçok web sitesi iki adımlı doğrulama adı altında bu uygulamanın kendi alanlarında kullanılmasına izin vermektedir.

Ne İşe Yarar? 

Google Authenticator, üçüncü tarafların çevrimiçi bir hesap erişim noktasında veri toplama olasılığını neredeyse sıfıra indirir. Sadece kendi iletişim cihazı olan kişi ve bu uygulama gelen anlık şifreyi görür. Bu, kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarına ve istedikleri zaman kendilerini korumalarına olanak tanır.

Google Authenticator Nasıl Kullanılır? 

Bu uygulamayı kullanmak için öncelikle online sanal mağazadan indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra hesabın oluşturulduğu sitenin QR kodu telefona taranmalıdır. Bu işlem siteyi uygulamaya tanıtır. Artık herhangi bir siteye girildiğinde anında telefona şifreler gönderiliyor ve sitenin uygun bölümüne girilerek hesaba ulaşılıyor.

To Top