Google Çevrimdışı Gmail'i Tanıtıyor: İşte İnternet Olmadan E-postaları Nasıl Okuyacağınız, Göndereceğiniz ve Arayacağınız

Google'a göre, kullanıcılar artık internete bağlı olmasalar bile Gmail mesajlarını okuyabilecek, yanıtlayabilecek ve arayabilecek.


Gmail, tartışmasız en popüler posta hizmetidir. Geçen yıl itibarıyla 1,8 milyardan fazla insan Gmail kullanıyordu ve Google e-posta hizmeti, e-posta istemcisi pazar payının yüzde 18'ine sahip. Dahası, insanların yaklaşık yüzde 75'i Gmail'lerini mobil cihazlarında açıyor. Bunu akılda tutarak, Google şimdi Gmail'i çevrimdışına alma özelliğini başlattı.
California merkezli teknoloji devi Mountain View'a göre, kullanıcılar artık internete bağlı olmasalar bile Gmail mesajlarını okuyabilecek, yanıtlayabilecek ve arayabilecek. Bu, Google'dan çığır açan bir özellik olarak geliyor ve özellikle uzak bölgelerde, bağlantının düşük olduğu veya internetin olmadığı yerlerde çok iyi çalışacak. Çevrimdışı Gmail'i açmak da kolaydır ve kullanıcılar bunu birkaç basit adımda yapabilir. İşte nasıl:

• mail.google.com'a gidin. Google, çevrimdışı Gmail'in yalnızca Google Chrome'da çalışacağını ve Gizli modda değil, yalnızca normal modda göz atıyorsanız çalışacağını söylüyor.

• Gelen kutunuza girdikten sonra, Ayarlar veya Dişli düğmesini tıklayın.

• "Tüm Ayarları Gör"ü tıklayın.

• Sayfaya girdikten sonra “Çevrimdışı” sekmesine tıklayın.

• "Çevrimdışı postayı etkinleştir" onay kutusunu tıklayın. Onay kutusunu tıkladığınız anda Gmail yeni ayarlar gösterecektir.

• Kaç günlük e-postaları Gmail'inizle senkronize etmek istediğinizi seçebilirsiniz.

• Google, bilgisayarınızda kalan alan miktarını gösterir ve ayrıca size çevrimdışı verileri bilgisayarda tutma veya tüm çevrimdışı verileri bilgisayarınızdan kaldırma seçeneği sunar.

• Çevrimdışı verileri saklamayı veya kaldırmayı seçtiğinizde, "Değişiklikleri Kaydet"i tıkladığınızda, bilgisayarınızda çevrimdışı Gmail etkinleştirilir.

Google, çevrimdışı erişimi daha kolay tutmak için Gmail'e yer işareti koymanızı önerir. Gmail'i okul hesabınızla kullanıyorsanız, yöneticiden çevrimdışı ayarları etkinleştirmesini istemeniz gerekir. Bu özellik tüm Gmail kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve hemen şimdi yukarıda belirtilen adımları izleyerek çevrimdışı postalamayı açabilirsiniz.
To Top