Instagram, 25 ülkede AMBER uyarıları sunmaya başladı

Çarşamba günü Meta, 25 ülkede Instagram'da AMBER uyarılarını (bölgedeki kayıp çocuklar için bildirimler) uygulamaya başlayacağını duyurdu. Meta, 2015 yılında Facebook'ta AMBER uyarıları sunduğundan bu yana yetkililerin yüzlerce kayıp çocuğu bulmasına yardımcı olduğunu söyledi.


Instagram için AMBER uyarıları, Amerika Birleşik Devletleri'nde Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi (NCMEC), Uluslararası Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri'nde Ulusal Suç Dairesi, Meksika Başsavcısı dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde geliştirildi. ve Avustralya Federal Polisi, bunlardan sadece birkaçı.


Instagram blog gönderisinde, "Bu güncelleme ile, kolluk kuvvetleri bir AMBER Uyarısını etkinleştirirse ve belirtilen arama alanındaysanız, uyarı artık Instagram özet akışınızda görünecek" diyor. Uyarı, kayıp çocuğun fotoğrafını, açıklamasını, son konumunu ve mevcut diğer bilgileri içerecektir. Instagram, bir AMBER uyarısı alıp almayacağınıza karar vermek için IP adresiniz ve konum hizmetleri (etkinleştirilmişse) ve profilinizdeki şehir gibi sinyalleri kullanır.


AMBER Alerts on Instagram bugün uygulanmaya başlıyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Arjantin, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Ekvador, Yunanistan, Guatemala, İrlanda, Jamaika, Kore, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta dahil olmak üzere 25 ülkede kullanıma sunulacak. , Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Romanya, Güney Afrika, Tayvan, Ukrayna, Birleşik Krallık, BAE ve ABD.

To Top