iPhone aramalarında ses kalitenizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Kim daha iyi ses çıkarmak istemez ki? Pekala, tam da bunu başarmanıza yardımcı olmak için Apple cihazınızda yerleşik bir özellik var. Sadece onu bulabilmen gerekiyor.Apple'ın işletim sistemlerine bu kadar çok düzgün ve kullanışlı özellik eklemesi ve sonra bunları gizlemesi garip. Her gün iOS, iPadOS ve macOS kullanıyorum ve hatta hala yeni özelliklerle karşılaşıyorum.

Bu özelliği daha önce birkaç kez görmüştüm, ancak yalnızca belirli koşullar yerine getirildiğinde ortaya çıkan şeylerden biri ve zamanın geri kalanında buna erişemezsiniz. Yani, bir dahaki sefere görene kadar aklımdan kayboluyor.

Geçen gün test için yeni bir Zoom sürümüyle uğraşıyordum ve özelliğin iPhone'umda göründüğünü fark ettim ve daha fazla araştırmaya karar verdim.

Özelliğe Mikrofon Modu denir ve cihazınızın Kontrol Merkezi ekranında görünür.

Mikrofon Modu nasıl açılır

Hatırlatma olarak, iPhone ve iPad'de ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak ve Mac'te menü çubuğundaki Kontrol Merkezi simgesini tıklayarak Kontrol Merkezi'ne erişebilirsiniz.


Ancak şu var ki, yalnızca Telefon uygulaması, Zoom veya WhatsApp gibi arama yaptığınız bir uygulamayı çalıştırırken görünür.

Bu uygulama çalışırken, Kontrol Merkezine erişin ve Mikrofon Modu'nu göreceksiniz.


Mikrofon Modunun üç ayarı vardır:

Standart
Ses Yalıtımı
Geniş spektrumluStandart, Apple'ın kullandığı varsayılan ayardır; mikrofonun sesinizi ve aynı zamanda bazı ortam seslerini aldığı bir tür orta yol.

Geniş Spektrum, ortam sesini de yakalamaya vurgu yaparak mikrofonun her şeyi almasını sağlar. Bu, sürükleyici bir deneyime izin verebilir, ancak sesin kalitesi ve netliği zarar görebilir.

En iyi ses sesi için seçmek istediğiniz ayar Ses İzolasyonu'dur. Bu, sesinizi yakalar ve ortam sesini olabildiğince fazla filtreler.

Gürültü engelleme gibi ama sesiniz için.

Bunu test ediyordum ve ses kalitesinde büyük bir fark yaratıyor; ve öne çıkan şeyin sesinizin olmasını istediğiniz zamanlar için Ses Yalıtımı'nı kullanmanızı öneririm.


To Top