Nokia X21 5G Tasarım İşlemleri, Teknik Özellikleri Sızdırıldı; Yeni G-Serisi Akıllı Telefon Çalışıyor

Nokia X21 5G ve yakında çıkacak G serisi akıllı telefonun tasarım görüntülerine, özelliklerine ve diğer detaylarına bir göz atalım.


Nokia, 5G şebeke desteğine sahip yeni akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni orta sınıf 5G akıllı telefonu olarak Nokia X21 5G'yi piyasaya süreceği söyleniyor. Telefonun lansman tarihi hakkında resmi bir açıklama yok. Resmi onay öncesinde, iddia edilen akıllı telefonun tasarım görüntüleri çevrimiçi olarak sızdırıldı.

HMD Global'in evinden çıkacağı söylenen bir diğer akıllı telefon da Nokia G serisi bir cihaz olacak. Bu cihazın adı şu anda bilinmiyor. Nokia X21 5G ve yakında çıkacak G serisi akıllı telefonun tasarım görüntülerine, özelliklerine ve diğer detaylarına bir göz atalım.

Nokia X21 5G: Tasarım İşlemleri, Teknik Özellikler 

Nokia, yakında yeni orta sınıf 5G akıllı telefonu olarak X21 5G'yi piyasaya sürecek. Telefon, OLED 120Hz yenileme hızı ekranına sahip olacak. Sızdırılan detaylara göre Nokia akıllı telefon 6.7 inçlik OLED ekranla gelecek. 64 MP ana kamera sensörüne ve 13 MP ultra geniş kameraya sahip olacak. Telefon ayrıca bir ToF sensörüne sahip olacak ve Zeiss optikleri ve PureView teknolojisi ile gelecek.

Tipster, telefonun 6GB/ 8GB RAM ve 128GB/256GB dahili depolama ile piyasaya çıkacağını belirtiyor . Kaputun altına 5000 mAh pil yerleştirecek . Cihaza güç sağlayan bir Qualcomm Snapdragon 695 SoC olacak.

Aynı bilgi sahibi , yaklaşmakta olan G serisi Nokia akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı . Kavisli kenarları olan yeşil bir arka panele sahiptir. Arkada üçlü kamera kurulumu var . Kamera modülündeki metin, telefonun 50MP ana kamera sensörüne sahip olduğunu onaylıyor. 

Cihaz 5G'yi destekleyecek ve ayrıca Full HD+ 120Hz ekranla gelecek. LCD olması muhtemeldir. Telefonun diğer detayları bilinmiyor. 

Nokia, iki akıllı telefonun piyasaya sürülmesiyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı da doğrulamadı. Daha fazla ayrıntı hazır olduğunda paylaşacağız. Bu arada, aşağıdaki yorumlarda yakında piyasaya sürülen iki Nokia telefonu hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin.

To Top