Overwatch 2 bir lonca sistemi alıyor

Blizzard, çok oyunculu nişancı bu yıl piyasaya çıktıktan bir süre sonra Overwatch 2'ye bir lonca sistemi getirmeyi planlıyor.


Overwatch 2 AMA'da hayran sorularına yanıt verme (bana bir şey sor) Reddit ileti dizisi(yeni sekmede açılır), oyunun geliştirme ekibine yaklaşan devam oyununda hangi yeni sosyal sistemlerin geleceği soruldu. Bir oyuncu özellikle klanların veya oyun içi turnuvaların yolda olup olmadığını bilmek istedi.

Oyun direktörü Aaron Keller, "Overwatch 2'ye daha fazla sosyal sistem eklemek istiyoruz ve bir lonca sistemi bizim için listenin en üstüne yakın" dedi. "Böyle bir özellik harika bir fırsat ve gerçekten heyecan duyduğumuz bir şey, ancak bu, yalnızca ekibimizin büyük bölümleri için değil, Blizzard'daki diğer birkaç departman için de büyük bir artış. Bu özellik için önemli çalışmalar yaptık, ancak özellikleri veya ne zaman ortaya çıkabileceği hakkında konuşmak için henüz çok erken.

Keller, oyun içi turnuvaların "takımın daha fazla kazmaya başladığı bir şey" olduğunu söylemeye devam etti. Neye benzeyebilecekleri veya ne zaman görünecekleri konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi. 

Loncalar neden Overwatch 2'ye geliyor?

Oyuncular uzun zamandır Blizzard'dan Overwatch'ta bir lonca sistemi uygulamasını istiyorlar. Resmi bir klan tamircisi, oyuncuların maçları daha kolay koordine etmesine ve rakip partilerle çapraz grup oyunları düzenlemesine olanak tanır. Başka bir sosyal sistem gibi davranacak ve bir oyun için çaresizseniz, arkadaşlık kurabileceğiniz çevrimiçi oyuncuları bulmayı kolaylaştıracaktır.

Bir lonca sistemi ayrıca daha rekabetçi olanaklara kapı açardı. Klanlar, Keller'in bu AMA'da alay ettiği turnuva sistemine bağlanacak ve loncalar unvanlar ve ödüller için birbirleriyle yarışacak. Bu bölgesel ve küresel lonca sıralamalarının yanı sıra kalıcı lonca lider tablolarını da ekleyin ve kendinize oyunun tamamen yeni bir rekabetçi sektörüne sahip olun.

Blizzard, Overwatch 2'yi canlı hizmet başlığı olarak tanıtırken, geliştirici muhtemelen oyuncuları sezonluk güncellemeler arasında meşgul etmek için mümkün olduğunca çok yol arayacaktır. Oyuncu liderliğindeki loncalar, topluluk katılımını artırarak bunu yapmanın basit bir yolu gibi görünüyor.

Lonca sisteminin ne zaman ortaya çıkacağına dair henüz bir ayrıntı yok, ancak bunun Overwatch 2'nin yeni PvP bileşeni 4 Ekim'de erken erişimde başladıktan sonra geleceğini biliyoruz. Oyunun PvE öğesi önümüzdeki yıl içinde yayınlanacak

To Top