Pokemon Go: Parlak Meltan Nasıl Yakalanır?

 Shiny Meltan, Pokemon Go'nun TCG crossover'ının bir parçası olarak görünüyor. İşte nasıl alacağınız.

Pokemon Go,   30 Haziran'a kadar bir TCG crossover etkinliği düzenliyor ve şenliklerin bir parçası olarak, sınırlı bir süre için bir avuç özel Pokemon ortaya çıkıyor - parlak Meltan dahil. Etkinlik boyunca bu parlak efsanevi Pokemon ile karşılaşabileceksiniz, bu da neredeyse bir yılda bir Pokemon yakalamak için ilk fırsatınız olacak.

Oyundaki diğer efsanevi Pokemonların aksine, Meltan öncelikle Mystery Box'ı açarak bulunur - yalnızca Pokemon'u Pokemon Home'a ​​veya Pokemon: Let's Go Nintendo Switch'teki Pokemon oyunlarından birine aktararak alabileceğiniz özel bir öğe . Meltan'ı nasıl yakalayacağınızla ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

Meltan nedir?

Meltan, yalnızca Pokemon Go'da yakalanabilen çelik tipi efsanevi bir Pokemon'dur. Meltan'la karşılaşmanın iki yolu vardır: " Hadi Gidelim Meltan" Özel Araştırma görev satırını tamamlayarak veya Gizemli Kutu adlı özel bir öğeyi açarak .

Gizemli Kutu nasıl alınır?

Pokemon Go'daki diğer birçok öğenin aksine, Mystery Box'ı oyun içi mağazadan alamazsınız. Bunun yerine, elde etmek için Pokemon'unuzdan birini Go to Pokemon Home veya Pokemon: Let's Go, Pikachu / Let's Go, Eevee'den aktarmanız gerekir.

İlk transferinizi yaptıktan sonra Gizemli Kutu otomatik olarak envanterinize eklenecektir. Ancak, dikkate değer birkaç kısıtlaması vardır. Gizemli Kutuyu açtıktan sonra 60 dakika boyunca aktif kalacak ve bu süre zarfında Meltan haritada ortaya çıkacak. Süre dolduğunda, kutu kapanacak ve tekrar açabilmek için üç gün bekleyip başka bir transfer yapmanız gerekecek (özel etkinlikler sırasında bekleme süresi genellikle kısalsa da).

Meltan, Melmetal'e nasıl evrilir?

Meltan'ı diğer efsanevi Pokemon'lardan ayıran bir başka özellik de evrimleşebilmesidir. 400 Meltan şekeri elde ettiğinizde, onu Melmetal adında güçlü bir çelik tipi Pokemon'a dönüştürebilirsiniz . Bu evrim yalnızca Pokemon Go'da tetiklenebilir, bu nedenle Meltmetal'i Sword and Shield gibi diğer Pokemon oyunlarında kullanmayı umuyorsanız, aktarmadan önce Meltan'ı geliştirmeniz gerekir.

Meltan'ın çok yüksek bir şeker gereksinimi olduğundan, geliştirmeyi umuyorsanız Gizemli Kutu açıkken yakalayabildiğiniz kadarını yakalamanız gerekecek. Pinap Berry'yi yakalamadan önce vahşi bir Meltan'a besleyerek aldığınız şeker miktarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz herhangi bir Nadir Şekeri Meltan şekerine dönüştürerek süreci hızlandırabilirsiniz.

Parlak Meltan nasıl elde edilir?

Çoğu parlak Pokemon, oyuna tanıtıldıktan sonra Pokemon Go'da mevcut kalırken, parlak Meltan yalnızca Pokemon TCG geçişi gibi özel etkinlikler sırasında ortaya çıkar, bu nedenle fırsatınız varken bir tane yakalama şansınızı kaçırmak istemezsiniz.

Ne yazık ki, parlak bir Meltan ile karşılaşmanızı garantilemenin gerçek bir yolu yok, bu yüzden bir tane alıp almamanız nihayetinde şansa bağlı. Birini bulmak için yapabileceğiniz en iyi şey, etkinlik sırasında Gizemli Kutuyu olabildiğince çok açmak ve beliren her Meltan'ı yakalamaktır. Bu, parlak bir Meltan ile karşılaşma şansınızı en üst düzeye çıkaracaktır.

Melmetal için en iyi hamleler

Oyundaki diğer birçok efsanevi Pokemon gibi, Melmetal'in hareket havuzu da oldukça sığ. Hızlı Saldırılar söz konusu olduğunda tek seçeneğiniz Thunder Shock'tur ve bu da onu varsayılan olarak en iyi seçim haline getirir.

Melmetal için genel olarak en iyi Yüklü Saldırı, saniyede en fazla hasarı verdiği için Hyper Beam'dir. Bununla birlikte, bir başka iyi seçenek, çelik tipi hareket Flash Cannon'dur . Melmetal, saldırıdan aynı türde bir saldırı bonusu alacak, ancak şarj olması Hyper Beam'den daha uzun sürüyor.

Pokemon Go'nun TCG crossover'ı 30 Haziran'a kadar devam ediyor, ancak bu ay oyunda daha fazla etkinlik oluyor. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca Pokemon Go'da olan biten her şeyi Haziran ayı etkinliklerimizde görebilirsiniz .

To Top