PUBG: Battlegrounds'ın En Yeni Haritası Deston 13 Temmuz'da Geliyor: Ayrıntılar da Açıklandı

Yeni harita birkaç farklı biyom ve POI içerecek...


PUBG Battlegrounds, geçtiğimiz hafta tanıtımlarda açıklandığı üzere tamamen yeni bir harita almaya hazır. Geliştirici ekip, 13 Temmuz'da oyuna gelecek olan yeni haritayla ilgili daha fazla ayrıntı paylaştı.

Deston, oyun tarihindeki en yüksek yapılardan bazılarını içeren ve geliştiricilere göre PUBG: Battlegrounds için oluşturulmuş en yoğun 8×8 haritası olan kısmen boğulmuş bir megakenttir. Geliştiriciler , yeni haritanın Deston'u oyunun gördüğü en büyük, en yoğun haritaya dönüştürmek için "Haven" gibi haritalardan geri bildirim toplandıktan sonra oluşturulduğunu açıklıyor.

Deston, oyuncuları bir zafer elde etmek için farklı teçhizat, araç ve siper kullanmaya zorlayan birkaç farklı biyom barındırır.

PUBG Battlegrounds Yeni Haritası, Deston, Yeni Detayları Açıklandı

Deston'daki Biyomlar ve Alanlar

The Swampland – Fragmanda  vurgulanan alanlardan biri, bu oyun için yaratılan ilk bataklık. Geliştiriciler, bu yeni alanın, yakın mesafe dövüşlerini teşvik eden yemyeşil mangrov ormanlarına sahip oyuncular için yeni deneyimler içereceğini belirtti.

Central Plains –  Central Plains, oyunculara Erangel ve Taego gibi haritalara benzer tanıdık PUBG: Battlegrounds deneyimi sunuyor. Alan, oyun tarihindeki en yüksek yapı olan ve oyuncuların içine girebilecekleri “Köşk”ü içerir.

Concert District –  Bu alan, havada süzülen devasa bir tavuk balonu da dahil olmak üzere oyuna en tuhaf, yeni eklemelerden bazılarını içeriyor. Paintball Arena gibi diğer eğlenceli eklemeler, oyunculara çevre ve diğer oyuncularla etkileşim kurmanın yepyeni yollarını sağlayacak. Concert District daha sonra Team Deathmatch gibi modlarda mevcut olacak.

Western Highlands –  Bir keskin nişancının haritadaki favori noktası olan Western Highlands, minimum bitki örtüsü ve geniş görüş alanları içerir. Bu alan, oyuncuları fazla siper olmadan savunmasız bıraktığı için keskin nişancı ateşine açık bırakır.

Yeni Hareket Mekaniği ve Özellikleri

Yükseltici –  Yükseltici motorlu bir makaradır ve oyuncular onları özel Hücre Kuleleri de dahil olmak üzere belirli binaların duvarına bağlı bulmayı bekleyebilirler. Bu yeni mekanik, oyuncuların yerden bir binanın tepesine sorunsuz bir şekilde geçmesine ve geri inmesine izin verecek.

Acil Paraşüt – Acil Paraşüt, oyuncuların envanterlerinde varsayılan bir öğedir ve her zaman açık kalır, bu nedenle paraşüt, haritaya düşerken paraşütlerini takabilecek oyuncular için yeniden konuşlandırılacaktır. Paraşüt, Lodge gibi binalardan inmek için kullanılabilir.

Benzin Pompa İstasyonları – Deston, oyuncuların haritada dolaşırken araçları doldurmaları için çalışan benzin istasyonlarını tanıtacak.

To Top