Samsung Galaxy S22 Serisi, 5G Üzerinden Seslendirmeyi (Vo5G) Destekleyen Dünyada İlk Oluyor

Bu yılın ilk çeyreğinde Samsung'un amiral gemisi bahsi olarak tanıtılan Galaxy S22 serisi, önceki modellere göre 5G bağlantısındaki önemli iyileştirmeler de dahil olmak üzere şirketin üst düzey akıllı telefon segmentinde çok sayıda iyileştirme getirdi.Pakistan ağları gelişmiş 5G internet üzerinde çalışıyor olsa da, bunu 2023'ten önce kullanıma sunma planı yok. 5G teknolojisi, beşinci nesil mobil ağ altyapısına sahip yerler başta olmak üzere Kuzey Amerika ve Orta Doğu'daki diğer ülkelerde hızla gelişiyor. gelişmekte olan ülkelerden daha üstündür.

Bu hafta, Güney Koreli devin en üst düzey üç cihazı, Orta Doğu'da Vo5G protokolü üzerinden sesli arama desteği aldı. Yeni "5G üzerinden Ses" özelliği, yerel telekom operatörü Zain aracılığıyla Kuveyt'teki cihazlara sunuldu. Zain, 5G tekliflerini bölgenin diğer bölgelerine genişletmek için çalışıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22 Plus, şu anda sunulan hizmeti destekleyen tek cihazlardır. Diğer 5G akıllı telefonların çok yakında uyumluluk güncellemeleri alması bekleniyor.

Bu arama teknolojisi, VoLTE gibi önceki nesillerin teknolojilerini geride bırakarak 5G Voice Over özellikli cep telefonlarında Ultra HD (yüksek tanımlı) ses kalitesi sunabilmektedir.

To Top