WhatsApp, silinen mesajı geri alma, girişler için çift doğrulama ve daha fazlası üzerinde çalıştığını söyledi

Son zamanlarda, uygulamanın beta sürümleri aracılığıyla gelecek özellikler hakkında birçok sızıntı görüyoruz. Uygulamanın en son Google Play Beta Programında WABetaInfo tarafından bazı yeni ve gelecek özellikler bulundu. Ayrıca WhatsApp, büyük dosya paylaşım özelliğini daha geniş bir kullanıma sunmaya başladı. Gelin bu ünlü anlık mesajlaşma uygulamasının gelecek tüm özelliklerini derinlemesine inceleyelim. 

Silinen mesajı geri al:

Başlangıç ​​olarak, 2.22.13.5 beta sürümünde WhatsApp, "benim için sil" seçeneğini kullanırken silinen mesajları geri alma yeteneği üzerinde çalışıyor. Bu ekran görüntüsünde görüldüğü gibi “benim için sil” seçeneğine dokunarak bir mesajı sildikten sonra, WhatsApp ekranın alt kısmında bir hata yaparsanız silme işlemini geri alabileceğinizi bildiren bir istem görüntüler. İşlemi tersine çevirmek için birkaç saniyeniz olacak, bu da mesajı almanıza ve istenirse herkes için silmenize izin verecek.

Bu uzun zamandır beklenen ve çok ihtiyaç duyulan bir özelliktir. Önceden, “herkesten sil” yerine “benim için sil” seçeneğine dokunsaydık, kullanıcıları, özellikle WhatsApp gruplarında yanlış bir mesaj paylaştıklarında ve herkes için silmek istediklerinde etkileyen başka bir seçeneğimiz yoktu.

Büyük dosya paylaşım özelliğinin daha geniş kullanıma sunulması:

İkinci olarak, beta sürümü 2.22.13.6 ile WhatsApp, tüm kullanıcılar için 2 GB'a kadar büyük dosya paylaşımını yaygın bir şekilde kullanıma sunuyor. Uygunsanız, bu özelliğin nasıl çalıştığını kontrol edin.

WhatsApp, SplashScreen API'sini devre dışı bıraktı:

Üçüncüsü, beta sürümü 2.22.12.8 ile, yeni uygulama başlatma animasyonunu oluşturmak için Android 12'de kullanılan SplashScreen API'si devre dışı bırakıldı, bu nedenle orijinal WhatsApp açılış ekranı şimdi görünüyor. Bahsedildiği gibi bu değişiklik sadece Android 12 üzerinde çalışan WhatsApp uygulamalarında görülebiliyor.

Giriş yaparken çift doğrulama:

Ayrıca WABetaInfo, WhatsApp'ın şu anda bir hesaba giriş yapmadan önce fazladan bir güvenlik katmanı eklemek için çalıştığını da tespit etti. Farklı bir cep telefonunda bir telefon numarası ile oturum açmaya çalıştığınızda, onaylamak için ekstra bir doğrulama koduna ihtiyacınız vardır.

To Top