Yenilenmiş Kilit Ekranlı iOS 16, WWDC 2022'de Duyuruldu

Bu yeni iOS 16 özelliklerine göz atın...
Apple WWDC 2022 açılış konuşmasında bugün şirket, mobil işletim sistemi için bir sonraki büyük güncelleme olan iOS 16'yı duyurdu. Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı bugün başladı ve geliştiriciler ve tasarımcılar için çok sayıda derinlemesine oturum, etkinlik, ödül vb. ile 10 Haziran'a kadar devam edecek.

iOS 16 güncellemesi, iOS kilit ekranı için yeni özellikler, bildirim geliştirmeleri ve yeni canlı etkinlikler getiriyor. Ayrıca güncelleme, Mesaj uygulamasına mesajları düzenleme ve mesajları geri alma dahil olmak üzere üç yeni özellik getirecek. Yeni duyurulan tüm iOS 16 özelliklerine buradan göz atın.
iOS 16: Özellikler


Kilit ekranıyla başlayan Apple, özelleştirilebilir bir kilit ekranı duvar kağıdı galerisi ve özelleştirme seçenekleri duyurdu. Kilit ekranına uzun basarak kilit ekranını özelleştirmeye başlayabilirsiniz. Özelleştirmelere gelince, yazı tiplerini, renkleri ve duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Ardından, kilit ekranına widget'lar da ekleyebilirsiniz.

Bildirim geliştirmelerine gelince, iOS 16 ile, bildirimler ekranın altından gelecek ve Canlı etkinlikler, gerçek zamanlı olarak (canlı skorlar gibi) olup bitenleri takip etmeyi kolaylaştırıyor. Müzik ve medya oynatma için de kullanışlı olabilir. Ayrıca, geçen yıl tanıtılan Focus, artık iş için özelleştirme seçeneğiyle birlikte kilit ekranına da genişletildi.

Mesajlar uygulaması, mesajı düzenleme seçeneği alıyor, uygulama içindeki “mesajı geri al” seçeneğini kullanarak herhangi bir mesajı geri çağırabilirsiniz. Son olarak, iOS 16 ile artık herhangi bir ileti dizisini "okunmamış" yapabilirsiniz.

Cihazdaki dikte, tüm yazma ve ses kullanma sürecini sorunsuz hale getirir. Aynı satırlarda, güncelleme ayrıca canlı metin ve canlı çeviri ve dönüştürme özelliklerini de getiriyor.

Apple Haritalar ayrıca bir dizi yeni özellik aldı. İlk olarak, uygulamanın yeni sürümü bisiklete binme, etrafa bakma, Multistop yönlendirme ve daha fazlası gibi özellikler içeriyor. Haritalar uygulamasının yeni sürümü Belçika, Fransa, İsrail, Monako, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve birkaç ülkede (Listede Hindistan yok) kullanılabilecek.

Satın alımlarınızı %0 faizle 6 ay boyunca 4 ödemeye ayırmanıza olanak tanıyan Apple Pay Later adlı yeni bir Apple Pay özelliği de duyuruldu.
To Top