120fps GeForce Now bulut oyunları tüm uyumlu Android telefonlara geliyor

Nvidia'nın bulut oyun hizmeti GeForce Now, önceden onaylanmış belirli modellerle sınırlı olmak yerine, artık yüksek yenileme hızına sahip tüm Android telefonlarda 120 fps oyun akışını destekliyor. O zamanlar 9to5Google'ın bildirdiğine göre , sunum geçen ay duyuruldu , ancak Nvidia sözcüsü Stephenie Ngo The Verge'e bu hafta resmi olarak yayınlandığını doğruladı.120 fps oyun desteği, daha önce birçok cihaz için geçerli olan 60 fps sınırına kıyasla daha akıcı görünen ve çok daha duyarlı hissettiren oyunlarla sonuçlanmalıdır. 120 fps akış daha önce Samsung, Google , OnePlus , Xiaomi ve Asus'tan sınırlı sayıda Android el cihazında mevcuttu, ancak şimdi doğru şekilde belirtilen ekrana sahip herhangi bir Android el cihazında mevcut. Ayda 20 dolara mal olan bu maksimum yenileme hızına erişim için Nvidia'nın en üst düzey RTX 3080 katmanı için ödeme yapmanız gerekecek. 10 $ / ay Öncelik katmanı 60 fps'de maksimuma çıkar.


GeForce Now, Nvidia'nın bulut oyunlarına geçişidir ve Steam, Epic Games Store ve Ubisoft Connect / Uplay üzerinden satın alınan oyunları Nvidia'nın sunucularında oynamanıza ve bunları internet üzerinden yayınlamanıza izin verir. Oyunlar, iOS, Windows, Mac, belirli LG TV'ler ve Nvidia Shield TV alıcı kutusu dahil olmak üzere Android'in ötesinde çeşitli platformlarda oynanabilir. Mevcut çözünürlükler de dahil olmak üzere tam akış özellikleri cihazlar arasında farklılık gösterir.


Bulut oyunlarının ana avantajının, cihazınızdan bağımsız olarak her yerden oyun oynayabilmek olduğu düşünüldüğünde, geçmişte en yüksek kaliteli akış seçeneklerinin donanımla sınırlı olması talihsiz bir durumdur. Ancak Mayıs ayında Mac ve Windows'a geldikten sonra 4K akış artık Nvidia'nın kendi donanımına özel değil ve 120 fps oyun artık Android'de yaygın olarak kullanılabiliyorken, Nvidia'nın bulut oyunlarının tam vaadi yavaş yavaş gerçek oluyor.


Ne yazık ki, yakın zamanda iPhone'a 120 fps akışın geleceğine dair bir işaret yok. Apple'ın kısıtlayıcı App Store politikaları , Nvidia'nın iOS'ta bir web uygulaması aracılığıyla akış yapması gerektiği anlamına geliyor , bu da tahmin etmem gerekirse, Nvidia'nın yerel istemciler sunabildiği diğerlerine kıyasla platformda geliştirmeyi muhtemelen daha zor hale getiriyor.


Nvidia, Android'de 120 fps oyun desteğinin yaygın olarak kullanıma sunulacağını duyurmasının yanı sıra , önümüzdeki birkaç hafta boyunca (4 Ağustos'a kadar) oyunu bulut oyun hizmeti aracılığıyla oynayan Fortnite oyuncularına yeni bir oyun içi ödül de sunuyor. Bu dönemde oynayan ve 11 Ağustos'ta gelecek olan GeForce Now üyelerine “Çanak Kazma Kazması” verilecek.

To Top