2022'de Fortnite oyuncu sayısı ne kadar?

Şu anda kaç kişi Fortnite oynuyor?

Fortnite oyuncu sayısı şu anda 83 milyon civarında ve herhangi bir zamanda yaklaşık 3 milyon çevrimiçi. İstatistikler biraz belirsiz olabilir, çünkü Epic onlara dikkat ediyor, sadece bir tür yeni rekor olduklarında sayıları fark ediyor. Ve açıkçası, ne kadar çok rekor kırarsanız, onları yenmek o kadar zor olur. 

Temel olarak resmi rakamlar ara sıra yayınlanır - büyük olaylar büyük oyuncu sayıları anlamına gelir ve Epic sadece gerçekten büyük sayılar hakkında gerçekten bağırır. Yani bir şey, diyelim ki önceki bir olayın sayılarının sadece %99'unu yapıyorsa, Epic hiçbir şey söylemiyor. Hala on milyonlarca oyuncu olabilir, ancak bir oyuncudan daha az olsa bile bundan asla bahsetmezler. Her zaman daha fazlası olmalı. 

Gerçekten mantıklı, Epic hiçbir zaman sayıların düştüğünü ve sezon sonu etkinlikleri veya konserler gibi büyük etkinlik istatistiklerinin kesinlikle astronomik olabileceğini söylemeyecek. Resmi olarak açıklanan son rakamlar, Aralık 2020'de aynı anda 15 milyondan fazla oyuncunun çevrimiçi olduğu sezon sonu etkinliğine ait. 

Kayıtlı oyuncular, eşzamanlı oyuncular vb. için istatistikler ile bir şeyleri saymanın bir dizi farklı yolu vardır. Farklılıklar konusunda net değilseniz, bu biraz fazladan kafa karışıklığı ekler. Ona bir göz atacağız ve ne anlama geldiğini açıklayacağız. İşte Fortnite'ı kaç kişinin oynadığı ve 2022 için mevcut oyuncu istatistikleri.

Temel Fortnite oyuncu sayısı, herhangi bir zamanda genel eşzamanlı çevrimiçi oyuncular için şu anda yaklaşık 3 milyondur - yani bu, 3 milyon oyuncunun tümü giriş yapmış ve aynı anda aktif olarak oynuyor. Her ne kadar bu bir üçüncü taraf istatistik tahmini olsa da ve Epic tarafından resmi olarak açıklanan hiçbir şeyle ilgisi yok. 

Son resmi Epic basın açıklaması numaraları, Aralık 2020'deki Fortnite Bölüm 2 Sezon 5 Galactus etkinliğinden geldi. Bu, 15,3 milyon oyuncunun sezonun kapanışını görmek için aynı anda giriş yaptığını gördü - önceden lanse edilen ve tümü giriş yapan 12,3 milyon oyuncudan büyük bir sıçrama. Nisan 2020'deki Travis Scott etkinliğini hemen izlemek için. 

Bu aynı zamanda Şubat 2019'da oyun içi canlı Marshmello konseri için oturum açan 10,8 milyon eşzamanlı oyuncudan etkileyici bir artış. Epic'in yayınladığı sayılar her zaman yükseliyordu, bu nedenle o zamandan beri etkinliklerin yayınlanan sayıları geçememiş olması muhtemel.

Ancak bu, sayıların artmadığı için artmadığı anlamına gelmiyor. 2020'de Fortnite'ın aylık yaklaşık 80 milyon aktif oyuncusu vardı, 2021'de bu 83 milyona yükseldi. Sonra kayıtlı oyuncu sayısı var. Bu, var olan tüm Fortnite hesaplarının bir listesi. Yine de aktif oyuncuyu temsil etmez, çünkü var olan her hesabı, hatta bir kez kaydolmuş ve daha sonra hiç oynamamış insanları bile sayar. Fortnite'ı kaç kişinin oynadığını görmenin harika bir yolu değil çünkü açıkçası her zaman artacak. Ancak Mart 2019'da 250 milyon kayıtlı oyuncu vardı ve Mayıs 2020'de bu sayı 350 milyona yükseldi: 

Yani bu bir yılda 100 milyon kayıtlı hesap artışı, utanılacak bir sayı değil. 

Çalışması daha zor olan bir şey, Fortnite'ın diğer oyunlara karşı nasıl yığıldığıdır. Bu istatistiklerin çoğu, süper başarılı anlardan seçilmiş kirazlar olduğundan ve sık sık güncellenmediğinden, şeyleri doğrudan karşılaştırmak zordur. Yine de bazı şeyleri tahmin edebilirsiniz. Bir ay içinde aktif olan en yüksek Fortnite oyuncusu sayısı 78,3 milyon ile Ağustos 2018'de kaydedildi. Karşılaştırma için, Apex Legends Ekim 2019'da '70 milyon oyuncu' ile övünerken, orijinal battle royale, Playerunknown's Battlegrounds, Haziran 2018'de 400 milyon oyuncu zirvesine ve Ocak 2018'de 3.24 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaştı, ancak şu anda en yüksek aylık oyuncu sayısına sahip Nisan 2020 için 886.255 civarında. Warzone ise Nisan 2020'de 50 milyon oyuncuya ulaştı. 

Tüm bunlar, Fortnite'ın şu an için piyasadaki en büyük battle royale olmaya devam ettiğini gösteriyor.

To Top