Apple Watch Pro: Apple'ın dayanıklı akıllı saati hakkında bildiğimiz her şey

iPhone 14  ve Apple Watch Series 8'in yanı sıra Apple'ın yepyeni bir Apple Watch tanıtacağı söyleniyor. Ve hayır, Watch SE 2'den bahsetmiyoruz. Apple, dünyanın spor odaklı Garmin'leriyle rekabet edebilmek için Apple Watch Pro olarak adlandırılabilecek giyilebilir ürününün aşırı bir versiyonu üzerinde çalışıyor.
Son zamanlarda, Bloomberg'den Mark Gurman, yaklaşmakta olan Apple Watch Pro hakkında parça parça bilgi paylaşıyor. Şimdiye kadar giyilebilir cihazlar hakkında bildiğimiz her şey burada.

Tasarım ve donanım

Mevcut Apple Watch Series 7 , 50 metrelik bir su geçirmezlik derecesi ile geliyor ve bir gün sürüyor. Ancak Apple, ekstrem spor odaklı sporculara hitap etmek istediği için normal Apple Watch Serisinden memnun değil. Yeni Apple Watch Pro, etkinlikleri için şu anda Garmin kullanan kişiler için tasarlanacak.

Daha önceki raporlara göre Apple Watch Pro, daha büyük, kırılmaya karşı daha dayanıklı bir ekran sunacak. Titanyumdan yapılmış sağlam bir kasa alabilir. Gurman , "standart Apple Watch'tan biraz daha büyük olacak" diyor . Ekrana gelince, %7'ye kadar daha büyük olabilir.

Ayrıca, yeni giyilebilir cihaz, Apple'ın 2018'de Saat tasarımını güncellemesinden bu yana ilk kez yeni bir görünüm sunacak . Tahmin etmeden önce, Seri 7'de tanıtılacağı söylenen düz kenarlara sahip olmayacak. yeni tasarım, Apple'ın mevcut dikdörtgen şeklinin bir evrimi olacak.

Apple Watch Pro'nun daha uzun pil ömrü sunduğu da söyleniyor, bu da açık hava sporları tutkunları tarafından ciddiye alınmak isteniyorsa önemli bir özellik. Daha önceki söylentiler, Apple Watch Pro'nun daha uzun bir pil ömrüne sahip olacağını söyledi ancak Apple'ın bunu nasıl başaracağını detaylandırmadı. Ancak daha yeni bir rapor, akıllı saatin yeni bir düşük güç modu aracılığıyla tek bir şarjla birkaç gün dayanabileceğini belirtiyor . Yeni düşük güç moduyla hangi işlevlerin sınırlı olacağı henüz belli değil, ancak kesinlikle daha fazlasını öğrenmek istiyoruz.

Yazılım

Apple'ın Watch Pro ile yazılımda özel özellikler sunup sunmayacağına dair bir haber yok. Bununla birlikte, spekülasyon yapacak olursak, şirketin ek spor modları ve fitness izleme seçenekleri getirmesi muhtemeldir.


Bu olası eklemelerin yanı sıra, altını çizen işletim sistemi muhtemelen Apple Watch Series 8'de alacağımızla aynı olacaktır - yani WatchOS 9 . Benim için göze çarpan özelliklerden biri , WatchOS 9 Beta'da Apple İlaçlarının bulunmasıydı. Sağlık uygulamasındaki yeni seçenek, bir ilaç listesi oluşturmanıza, programlar ve hatırlatıcılar ayarlamanıza ve ilaçlarla ilgili tüm bilgileri görüntülemenize izin vererek ilaçlarınızı, vitaminlerinizi ve takviyelerinizi takip etmenizi sağlar.

Diğer en yeni özellikler arasında bir dizi yeni saat yüzü bulunur. Bununla birlikte, Apple Watch Pro'ya özel saat yüzlerini de alacağımız bildiriliyor. WatchOS 9 ayrıca egzersiz uygulamasına güncellemeler, daha iyi uyku takibi ve daha fazlasını getiriyor.

Fiyat ve çıkış tarihi

Apple, pahalı, daha lüks odaklı Apple Watch Edition çeşitlerini Apple Watch Pro ile değiştirecek. Referans olarak, titanyum kasalı (alüminyum veya paslanmaz çelik yerine) Watch Series 7'nin fiyatı 849 dolardan başlıyor. Daha fazla koruma için ekranın üzerine safir kristal verir. Ayrıca, tek bir hücresel varyant elde edersiniz.

Apple, Watch Pro'yu Watch Editions'tan biraz daha fazla fiyatlandıracak gibi görünüyor. Apple Watch Pro fiyatı 1.000 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, özellikle Polar ve Garmin'in en iyi modelleri yaklaşık 500 dolara mal olduğunda, insanları giyilebilir bir cihaza bin dolar harcamaya teşvik etmek istiyorsa, Apple'ın gerçekten ek özellikler ve yeni tasarım sunması gerekecek.

Apple Watch Series 8 ne olacak?

Apple Watch Pro'nun yanı sıra bu yıl Apple Watch Series 8'i de bekliyoruz. Sözde düz kenarlı iPhone, MacBook Air ve Pro'ya katılacak. Cihazın 41mm ve 45mm olmak üzere iki boyutta, sırasıyla 1.7 ve 1.9 inç ekran boyutlarında gelmesi bekleniyor. Watch Series 7 ile aynı çipten güç alacak .

“Bu yılki Apple Watch'ta daha hızlı bir çip isteyenler için, S8 çipinin S7 ile aynı özelliklere sahip olacağı söylendi ve bu da S6 ile aynıydı. Ancak gelecek yılki modellerin tamamen yeni bir işlemci alması planlanıyor, ”diye yazdı Gurman.

Watch Series 8'in pusula, GPS, kan oksijen sensörü, elektrokardiyogram (EKG), jiroskop ve benzer ek işlevlere sahip olduğu söyleniyor. Sıcaklık sensörünün Seri 8'de görünmesi gerekirken, kan basıncı teknolojisi ve glikoz izleme yakın zamanda gelmeyecek. Watch Series 7 ile aynı 399 dolara mal olması muhtemel.

To Top