Elden Ring - Miner's Orb Smithing ve Grim Bells nerede bulunur?

Elden Ring'deki silahları yükseltmek, silahın türüne bağlı olarak Smithing Stones veya Gloomy Smithing Stones gerektirir. Arasında Topraklar'da bol miktarda bulacaksınız, ancak herhangi bir türden bir veya iki silahı tamamen yükseltmeye yetecek kadar. Ancak Forge Stones veya Gloom Forge Stones'u nasıl satın alacağınızı bilmek istiyorsanız, Miner's Gloom Forge Bells'i bulmanız gerekir.


Elden Ring - Miner's Orb Smithing ve Grim Bells nerede bulunur?

Madenci Küre Çanları, küçük bir miktar Rün karşılığında Demirci veya Gloomstone satın alma yeteneği karşılığında Yuvarlak Masa Salonundaki İkizlere verdiğiniz anahtar öğelerdir. Mücevherler daha yüksek ve daha yüksek geliştirme değerleri sağladığından maliyet artar.


Ancak, Madenci Orb Bells'in çoğunu hızlı bir şekilde bulmayı beklemeyin, çünkü en eskileri bile Aşılı Godric veya Calid'in çürümüş cehennem deliğinden uzaktır. Ancak asla korkmayın. Bu kılavuzda demirciliğin her bir versiyonunu nerede bulacağınızı ele alacağız.


Not: Kurnaz Patch, Kale ve hatta Rohyr veya Bernal gibi Elden Ring'deki birçok NPC tüccarı, ölürlerse kişisel madencilerinin çan küresini kaybederler. Böylece envanterlerine erişebilir ve onları İkiz Başaklara verebilirsiniz.

Elden Ring'deki tüm Miner's Bell Orb Smithing Taşlarını nerede bulabilirim?


En yaygın silahlar, 1-9 seviyelerindeki standart demircilik taşlarını kullanır. Boss silahları ve diğer benzersiz silahlar Gloom Smithing Stones kullanır. Normal silahları yükseltmek, seviye başına birkaç mücevher gerektirir . Gloom Smithing Stone ile yükseltilmiş silahlar, seviye başına sadece bir taş gerektirir. Bunun nedeni, standart silahların +25'e yükseltilebilmesi ve benzersiz silahların +10'a yükseltilebilmesidir.

Dört Madenci Çan Ocağı Küresinin tamamıyla, 8'e kadar Oyma Taşı satın alabilirsiniz, bu da silahı +24'e çıkarır. Silahları +9'a yükselten Forge Stone 9'u satın almak için Madencinin Grim Forge Bell Kürelerinin beşine de ihtiyacınız olacak.

Konum 1

Madencinin ilk Çan Küresi,   Göllerin Liurnia'sının kuzeydoğu köşesindeki Raya Lucaria Kristal Tüneli'nde yer almaktadır. Tünelin dibinde, dünyadaki çeşitli madenlerde karşılaşacağınız birçok Kristalli patronun ilki var. Onu öldürmek size 1. seviye Madenci Forge Orb verecektir. Artık silahınızı +6'ya getirerek Smithing Stone 2'yi satın alabilirsiniz.

Konum 2

İkinci Forgestone Miner's Orb,  Leindell'in başkentinin dışındaki başkentin eteklerinde  , şehrin batı duvarının dışındaki küçük bir gölün güney ucunda yer almaktadır. Alan Mühürlü Tünel olarak adlandırılır ve haritanızda kırmızı ve siyah bir nokta ile işaretlenir. Leindell'e giden ön merdivenlerden güneydoğuya gidin ve uçurumun altındaki su yolunu takip edin. Tünelde ilerlerken Miner's Bell Orb'u  sağınızda bir sandıkta bulacaksınız.

2. seviye Miner's Orb elde etmek için patronu öldürmeniz gerekmez. Ortaya çıkan eşya, size silahınızı maksimum +12'ye getirme yeteneği verecek olan 4 adede kadar demirci taşı satın almanızı sağlar.

Konum 3

Bu Miner's Bell Orb'u oyunda çok daha sonra,  devlerin dağlarının tepesinde,  hatta Leindell'in tepesinde Omens Kralı Morgott'u yendikten sonra bulabileceksiniz. Rold's Grand Elevator dağının yanından  Zamora harabelerine  gidin ve merdivenlerden aşağı inin.

Son Madencinin Dövme Taş Çan Küresi, tüm Elden Ring'deki en sinir bozucu ve zorunlu patronlardan biri için bir ödül: Godskin Duo. Patron, Giant Peaks'te Erdtree'yi ateşe verdikten sonra ulaşılabilen Azula'nın Parçalanan Faram'ında bulunur. Godskin Duo'yu yenmeyi başarırsanız, Miner's Bell Orb Forge Stone 4 ile ödüllendirileceksiniz. Bu eşya ile, silahları +24'e yükseltmek için 8'e kadar Forge Stone satın alabilirsiniz.

Tüm Elden Ring Madencisinin Acımasız Dövme Çan Kürelerini nerede bulabilirim?

Elden Ring'deki patron silahlarından özel düşman silahlarına kadar tüm benzersiz silahlar Gloom Smithing Stones ile yükseltilebilir. Topraklar arasında, madencinin Caelid'den dünyanın uçlarına dağılmış sadece beş karanlık dövme çan küresi vardır.

Konum 1

Sellia'nın kuzeybatısında, Büyü Şehri'nde Sellia'nın  Kristal Tüneli bulunur . Dibe doğru ilerlerken, Saldırılarının kat ettiği mesafe için çok küçük bir arenada Kayan Yıldız Canavarı ile savaşırsınız. Ancak, onu yenmek için, Gloom Smithing Stone 2'yi satın almanızı sağlayan Miner's Grim Forge Bell Orb 1 alacaksınız. Bununla, benzersiz silahınızı +2'ye yükseltebilirsiniz.

Konum 2

Altus Platosu'nun kuzeybatısında,  güçlü düşmanlarla dolu derin bir maden olan Altus Tüneli bulunur. Alt kısımda, biri mızraklı, diğeri ise bıçak halkası olan bir çift Kristalli ile karşılaşacaksınız.

Mızrakçının birkaç saldırısı var, ancak üzerinize atlamayı ve size vurmayı tercih ediyor. Ringblade Crystallian, daha küçük ringblade fırlatarak ve çoklu dönüş saldırıları gerçekleştirerek mesafesini koruyacaktır. Oldukça sinirli olduğu için önce mızrak patronunu öldürmeyi deneyin ve ringblade versiyonunu sonraya bırakın.

Bu patronları yenmek sizi, Gloom Smithing Stone 4'ü satın almanıza izin verecek olan Miner's Grim Forge Bell Orb 2 ile ödüllendirecek.

Konum 3

Giant Mountain Peaks'in uzak doğu ucunda büyük bir göl var. Bu gölün güney ucunda  Birinci Marika Kilisesi bulunur ve madenci 3'ün acımasız demirci çan küresi, kilisenin ön kapısının hemen dışında bir ceset üzerinde durmaktadır. Bu Madenci Küresi için Gloom Smithing Stone 6 alabilirsiniz.

Konum 4

Madencinin Acımasız Dövme Çan Küreleri 4 ve 5  Harap Faram Azul'da bulunur . Bölgeye ilk girdiğiniz yerden aşağı inerken ilk seviye 4 Madenci Küresini bulacaksınız. Beşinci seviye bir ceset üzerindedir ve cesedin kendisi, daha kuzeyde bir kilise ile birlikte uyuyan dev bir ejderhaya bakan bir kayanın üzerindedir. Bu iki küre için Gloom Smithing Stone 8 satın alabilirsiniz.

Konum 5

Madencinin son acımasız dövme çan küresi  , Godskin Duo patron dövüşünün ötesine geçiyor . Kuzey kapısından çıkın ve Parlayan ejderhanın arkasındaki Pota Şövalyesini geçen yolu takip edin ve sonunda küçük bir şapele ulaşmalısınız.

Beyaz saçlı canavar, şapelin karşı ucundaki sunakta oturuyor ve iki arkadaşı sağdaki ve soldaki nişlerde saklanıyor. Hepsini öldürün ve size korkunç demirci taş 9'a erişmenizi sağlayacak olan çan küresini alın.


To Top